На Волині обговорили, як розвивати землі Полісся

image
Оля Коновалова / 09.07.2021 / 0 Коментарів

У четвер, 8 липня, відбулась зустріч голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка з народними депутатами з Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександром Гайду, Артемом Чорноморовим та Артемом Нагаєвським та народним депутатом Валерієм Стернійчуком. Про це на своїй facebook-сторінці повідомив Юрій Погуляйко.

Під час зустрічі проаналізували проблеми поліського регіону.

Малородючі землі Полісся, що зосереджені в північно-східній частині області характеризуються болотистою місцевістю, лісистістю та чагарниками. Для ефективного господарювання, на цих землях була збудована система меліоративних каналів, які дозволяли контролювати рівень вологи в ґрунті. Проте цю систему спорудили ще за радянських часів тому подекуди вона потребує відновлення. Поліські землі малопривабливі для агровиробників, а тому частина з них почала заростати самосівами та чагарниками.

Учасники зустрічі обговорили необхідність ініціювати прийняття Закону України «Про статус поліських територій України»:

• для стимулювання розвитку агропромислового виробництва законодавчо затвердити виділення коштів із Державного бюджету України на підтримку виробництва продукції рослинництва, враховуючи ґрунтово-кліматичні умови поліських територій, у співвідношенні 1: 2 (Лісостеп-Полісся);

• для поліпшення родючості ґрунтів законодавчо затвердити державну програму прямих виплат сільськогосподарським підприємствам, що здійснюють господарську діяльність на поліських територіях;

• внести зміни до порядку визначення поліських територій та додатково включити в перелік райони та сільські ради, які характеризуються складними кліматичними умовами;

• для укомплектування працівниками галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури запровадити надбавку до посадового окладу у розмірі 10 відсотків для працівників вказаних галузей, які працюють у населених пунктах поліських територій.

Також для напрацювання проєкту закону України «Про статус поліських територій України» необхідно створити міжрегіональну робочу групу у складі заступників голів обласних державних адміністрацій областей України, які належать до поліських територій (природно-сільськогосподарська зона Полісся охоплює північну частину України, а також частину західного регіону України).

За результатами обговорення народні депутати порадили, щоби з такими ініціативами також виступили й асоціації агровиробників Волині.

Окрім цього, враховуючи, що на Волині багато меліорованих земель, то представники області підтвердили також потребу у прийнятті законопроєкту № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Прийняття закону важливо для поліських територій Волині, де 340 тис. га – меліоровані осушені землі. Створення організацій водокористувачів сприятиме технологічній цілісності меліоративних систем. Пропонований законопроєкт створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури.