На півночі Волині тривають інженерні роботи з укріплення лінії кордону із Білоруссю. Зокрема, зведення майже триметрового залізобетонного паркану з колючим дротом.
Про це розповів начальник Волинської військової адміністрації Юрій Погуляйко, інформує
Загальна протяжність кордону із Білоруссю в межах Волині – 217 кілометрів.
Скільки кілометрів стіни планують збудувати
11 листопада в ОВА повідомляли, що на кордоні звели три кілометри стіни. Зі слів Юрія Погуляйко, станом на 22 листопада – готова загорожа вже має довжину чотири кілометри.
"Хочу зауважити, лінія розмежування не потребує залізобетонної стіни упродовж усього кордону. Це різна місцевість: місцями є ліс, болота, озера. Тому на окремих ділянках риємо рови. Є місця, де достатньо металевої конструкції", – каже очільник військової адміністрації.
Наскільки надійна стіна
Роблять стіну із залізобетонних конструкцій. Її висота – три метри. "Це шестиметрові такі сваї – забиваються стовпи, металева сітка. Вона (стіна – ред.) тримає удар понад п'ять тонн", – зазначив Погуляйко.
Надійності стіні, каже начальник військової адміністрації, додають рови та насипи. На інших ділянках кордону вже є подібні загородження. Їх зводили громади. Протяжність ровів на півночі Волині – орієнтовно 65 кілометрів.
Хто зводить і фінансує стіну на кордоні
Усі інженерні роботи з облаштування стіни на кордоні із Білоруссю в межах Волині роблять прикордонники. Фінансують роботи з обласного та місцевих бюджетів, допомагають коштами і представники бізнесу.
"Надаємо субвенцію нашим прикордонникам: й на облаштування, й на матеріально-технічне забезпечення. Але дуже багато – це гроші громад області і бізнесу", – розповів очільник ОВА. Точної суми не озвучив.
Також Юрій Погуляйко наголосив, що наразі на українсько-білоруському кордоні усе спокійно, але прикордонники та військові готові до будь-якого розвитку подій.
Коментарів немає
Залишити коментар