Назвали причину 60% втрат під час війни

image
Віктор Гордійчук / 09.02.2023 / 0 Коментарів

Понад 60% втрат під час російсько-української війни спричинені артилерією.

Про це на брифінгу в Military Media Center нагадав представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України старший лейтенант Андрій Рудик, повідомляє Армія Інформ.

«З кожним століттям існування людства артилерія впевнено виборювала статус найбільш руйнівної зброї. Починаючи з другої половини ХІХ століття, артилерійське озброєння досягло не лише здатності за короткий час не залишати каменя на камені від населених пунктів, а й змінювати природний ландшафт, стираючи ліси та перетворюючи рівнини на місячний пейзаж. Про людське тіло не доводиться навіть і говорити. Війна, як форма протистояння, перетворилася на війну артилерій», — сказав Андрій Рудик.

Представник дослідного Центру навів кілька промовистих фактів результатів застосування артилерійського озброєння: понад 60% втрат під час війни спричинені артилерією; за півтора року облоги Сараєва артилерією було повністю знищено 35 тис. будівель; північнокорейська артилерія за одну годину стрільби може вбити та поранити 200 тис. людей.

«Якщо перші дві тези стосуються кількості загиблих та руйнувань, спричинених артилерійським озброєнням у війнах минулого, то третя — є продуктом аналізу і спробою передбачити наслідки використання артилерії у війні ХХІ століття на прикладі протистояння Північної та Південної Кореї», — зауважив Андрій Рудик.

За його словами, всупереч численним прогнозам щодо домінування повітряної складової у конфліктах майбутнього, артилерія продовжує залишатися якщо не вирішальним, то основним фактором у веденні бойових дій.

«На превеликий жаль, Україна та українське суспільство переконалися в цьому на власному гіркому досвіді», — сказав Андрій Рудик.

Та підкреслив, що одна справа — якби ракетні війська та артилерія застосовувалися суто на полі бою: «Тоді світ не знав би жахливих руйнувань, страждань, горя та сліз скаліченого цивільного населення».

Однак ми живемо в іншій реальності, наголосив військовий: «В якій артилерія вбиває та нівечить не лише комбатантів та військові об’єкти, а й цивільних людей, їхні квартири, будинки, ферми, школи, церкви, лікарні».

Андрій Рудик нагадав, що саме тому людство декілька разів намагалося регламентувати використання ракетного та артилерійського озброєння.

«Проте жодна конвенція, міжнародний договір чи угода не врятували десятки тисяч загиблих мешканців Сеулу, Вуковара та Грозного від балістичних ракет та різних артилерійських снарядів — як заборонених, так і «легальних». Не врятували й мешканців багатьох населених пунктів України», — сказав представник Центру досліджень Генштабу ЗСУ.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *