По поличках. Чи можна одружитися без військового квитка

  • Головна
  • ВІЙНА
  • По поличках. Чи можна одружитися без військового квитка
image
Віктор Гордійчук / 18.04.2023 / 0 Коментарів

Приймати на роботу або зараховувати на навчання військовозобов'язаного можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. При цьому такої норми немає у разі одруження або лікування.

Розкладаємо по поличках.

Начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов розповів, як мають діяти державні чи приватні компанії, що беруть на роботу нових працівників.

Державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання. Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій,  закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності. Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну, — зазначив офіцер.

У постанові Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 «Про порядок  організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних  та резервістів» також прописано, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я повинні доводити правила військового обліку до громадян під особистий підпис при прийнятті на роботу (навчання). А також протягом 7 днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання повідомляти ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

За що можуть оштрафувати

Він додав, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн. — Ред.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн)», — зауважив полковник Олександр Коновалов.

Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа. 

Вимоги регламентуються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 792  (зі змінами).

«Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина», — наголосив заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки — начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

Чи потрібен військовий квиток при одруженні чи лікуванні

За словами начальника сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександра Коновалова, окремий випадок - одруження.

«Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС, - ред.) документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають», - пояснив Коновалов.

Що ж стосується лікування, то жодних обмежень в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує.

Що стосується документів, які може пред’являти громадянин, якщо хоче отримати держпослуги, то вони передбачені для трьох категорій громадян.

«Для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних - військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів - військовий квиток», - додав представник ТЦК та СП.

Чи будуть розсилати повістки через «Дію»

Члена Комітету ВР з питань нацоборони Федір Веніславський розповів, що повістки у застосунку «Дія» поки не будуть запускати. Проте у майбутньому цю ініціативу можуть реалізувати в Україні.

Він зазначив, що наразі Україна не має технічної можливості, щоб оцифрувати військовий облік і запустити повістки у "Дії". Проте парламентарій припускає, що у майбутньому цю ініціативу реалізують.

«Потенційно в майбутньому ми маємо до цього прийти, оскільки цифровізація передбачає спрощення всіх дій і паперові повістки точно мають піти у минуле. Але на сьогодні це проекти не в короткостроковій перспективі», - заявив Веніславський.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *