Вже понад рік Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Рік болю, рік втрат, рік надій і рік перемог. Пропонуємо вам згадати, чим жила Україна впродовж цього року.
10 квітня
Керівник Енергоатома Петро Котін відвідав одну з ділянок Рудого лісу в Чорнобильській зоні, де російські окупанти копали траншеї і заявив, що їх очікує променева хвороба.
Мексика вважає неприйнятним російське вторгнення до України, заявив президент країни Андрес Мануель Лопес Обрадор.
В Ірпені почали прокладати водогін з Києва, а Червоний Хрест виділив на це 20 мільйонів гривень.
На Луганщині прикордонники відбили ворожу атаку і взяли полоненого.
Супутникові знімки, зібрані та проаналізовані Maxar Technologies, показують, що колона російської військової техніки довжиною 12 кілометрів (8 миль) рухалася на південь через Великий Бурлук на Харківщині.
Артилеристи Збройних сил влучили у склад з боєприпасами російських окупантів.
У Херсоні на площі біля кіноконцертної зали "Ювілейний" жителі зібралися на мирний мітинг, та його розігнали російські військові, а в Новій Каховці на Херсонщині на проросійську акцію зібралося кілька десятків "ряджених" чоловіків.
Відеомем Coffin dance (танець з труною) продали на аукціоні за 1 мільйон доларів, частину цих коштів передали на підтримку України.
В окупованому місті Гола Пристань на Херсонщині пройшов турнір із міні-футболу під гаслом "Гола Пристань – це Україна".
Внаслідок російських ракетних ударів по місту Дніпро повністю знищено міжнародний аеропорт, постраждали 6 рятувальників ДСНС.
Внаслідок ракетного удару РФ по залізничному вокзалу в Краматорську 8 квітня загинуло 57 осіб, 109 осіб поранено.
11 квітня
У столиці Австрії на акції запалили близько тисячі свічок у пам'ять про жертв російського вторгнення в Україну.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що російській війська штурмували район міста Золоте – але українські військові відбили атаку.
Українські захисники знищили склад з боєкомплектом російських військ біля окупованого Новоайдару на Луганщині.
У Мукачеві демонтували радянський танк-пам’ятник Т-34, який стояв на вулиці Миру, 3.
Запрацював тимчасовий міст, який з’єднав Ірпінь, Бучу, Гостомель, Ворзель із Києвом.
У Херсоні окупанти познущались з меморіалу "Слава Україні" в Херсоні на вулиці Перекопській.
У заблокованому російськими військами Маріуполі офіцер-прикордонник ціною власного життя врятував побратимів та знищив радіостанцію, щоб вона не дісталась ворогу.
У Бородянці в Київській області 11 квітня з-під завалів дістали тіла 7 осіб, загалом з-під уламків вилучили тіла вже 19 загиблих.
Представництво ЄС в Україні відновило свою роботу в Києві.
Білоруські журналісти помітили після відступу російських військ з півночі України низку легкових автомобілів без номерних знаків та з позначками V, які інколи супроводжують колони зі спецсигналами.
Українські будівельники розпочали зведення тимчасової переправи на автошляху з Вишгорода до Чернігова.
12 квітня
Понад 10 тисяч мирних жителів загинули під час російської облоги Маріуполя.
Морські піхотинці з 36-ї бригади, які захищають Маріуполь від росіян, передали відеозвернення, в якому запевнили, що вони не залишили своїх позицій і залишаються вірними Україні, і попросили пам'ятати про ціну спротиву та відстояти перемогу.
Укравтодор демонтує зруйнований міст за Києвом, що у бік Житомира, а також відкриє тимчасовий проїзд переправою.
На автодорозі поблизу села Гавронщина Бучанського району поліцейські Київщини виявили розстріляний російськими військовими легковий автомобіль, в якому були тіла трьох жінок та двох дітей.
На автодорозі Чернігів-Київ підірвався цивільний легковий автомобіль: водій загинув.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що різанина у Бучі, яку влаштували російські військові – це спецоперація англійців".
За даними Bild, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр хоче приїхати з візитом до Києва, але президент України Володимир Зеленський не бажає його бачити.
Звільнене від російських окупантів рятувальне судно "Сапфір" вже знаходиться в Україні.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що була проведена спецоперація із затримання народного депутата від забороненої партії "Опозиційна платформа – За життя" й кума Путіна Віктора Медведчука.
У Маріуполі підрозділ миколаївської 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Белінського в результаті спецоперації зміг вийти з оточення ворога та з'єднатися з полком "Азов".
У Рівненській області затримали громадянина Росії, який мав при собі пакунок із вибуховою речовиною. Чоловік не зміг вимовити слово "паляниця" і сказав, що це слово значить споруду з балок.
13 квітня
Президент Володимир Зеленський повідомив, що нардеп із ОПЗЖ і кум Путіна Віктор Медведчук був затриманий, коли, замаскувавшись під українського військового, намагався втекти за кордон.
Супутникова компанія Maxar Technologies опублікувала нові знімки, які засвідчують просування російських військ у Бєлградській області до сходу України.
У Києві правоохоронці затримали росіян, які незаконно переправляли через державний кордон України диверсантів.
Від Чернігова по трасі до Києва почали генеральне прибирання, а також будують проїзди біля зруйнованих мостів.
Щонайменше семеро людей поранені внаслідок ранкового ракетного удару, якого завдали російські окупанти по Черкаському на Донеччині.
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі прибули до Києва.
Українські десантники спільно з іншими підрозділами Сил оборони знищили колону російської військової техніки.
На Youtube-каналі дружини Медведчука Оксани Марченко з’явилося відео зі зверненням до президента України Володимира Зеленського з вимогою "негайно звільнити її чоловіка, лідера опозиції".
Лідери "Азова" і 36-ї ОБрМП записали спільне відозвернення з заблокованого росіянами Маріуполя і підтвердили, що їм вдалося об'єднати зусилля із захисту міста.
Внаслідок обстрілів Харкова загинули 4 мирних жителів, 10 поранені.
14 квітня
Міноборони Росії підтвердило, що ракетний крейсер "Москва" горить, але про причини пожежі там не повідомили – чомусь "здетонував боєзапас".
Група ССО України підірвала міст з ворожою технікою, що прямувала до Ізюму.
ГУР МО звільнило двох українських пілотів, які знаходилися в полоні російських окупантів. Іван Пепеляшко та Олексій Чиж потрапили в полон 8 березня в районі села Нова Басань на Чернігівщині.
Уражений російський крейсер "Москва" внастідок атаки Збройних сил отримав суттєві пошкодження, а після пожежі перекинувся і почав тонути.
Українська влада провела черговий обмін, повернувши додому 22 українських військових та 8 цивільних.
Десантно-штурмові війська ЗСУ заявили про визволення від російських окупантів населених пунктів у південних областях України.
Фракція проросійської "Опозиційної платформи - За життя" припинила роботу в парламенті.
Верховна Рада визнала дії, вчинені Росією під час воєнного нападу на Україну, геноцидом українського народу.
Російський крейсер "Москва" затонув після тривалої пожежі на борту, поки його буксирували в Севастополь.
15 квітня
Президент Володимир Зеленський вперше відкинув тезу про спільне "історичне коріння", яку часто повторюють російські пропагандисти та президент Росії.
Міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив, що практично у 85% тіл усіх загиблих жителів є отвори від куль.
Американські сенатори Стів Дейнс та Вікторія Спартц відвідали Київ та його передмістя, які були окуповані російськими військами, ставши першими офіційними особами США, які приїхали з початку війни.
Комісія Ужгородської міськради визначилася, що перейменує 58 вулиць, пов’язаних із російськими діячами.
Один з механізованих батальйонів 93 бригади Холодний Яр повідомив про збиття російського гелікоптера.
Голова Миколаївської облради з гуманітарних питань регіону Ганна Замазєєва повідомила, що окупанти обстріляли з реактивної системи залпового вогню район Миколаєва, є постраждалі.
Із вулиць у середмісті Одеси прибирають протитанкові "їжаки" та барикади, які встановили на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Українська та російська служби "Радіо Свобода" ідентифікували російського військового та його дружину, які в телефонній розмові "домовились ґвалтувати" українок, і з’ясували, що подружжя мешкає у Феодосії в окупованому Криму.
У Києві люди вишикувались у довгу чергу, аби купити нову поштову марку "Русскій воєнний корабль, іді ...!".
Внаслідок обстрілу Індустріального району Харкова загинули 10 осіб, серед яких 7-місячна дитина, 35 людей поранено.
Експерти проаналізували знімки із супутників, які показують розташування кораблів через хмарність в атмосфері, і визначили точні координати місцерозташування крейсеру "Москва" у момент влучання в нього українських ракет "Нептун".
16 квітня
Російські війська завдали ракетного удару по інфраструктурі аеродрому міста Олександрія Кіровоградської області.
Президент країни-агресора Володимир Путін підписав закон про штрафи за публічне ототожнення дій СРСР та нацистської Німеччини.
Російські окупанти завдали ракетного удару по одному з центральних районів Харкова, у результаті чого двоє людей загинули та щонайменше 18 отримали поранення.
Маріупольська міськрада оприлюднила кадри страшних руйнувань у місті у результаті обстрілів російських окупантів.
У Петербурзі попрощалися із заступником командувача 8-ї армії генерал-майором Володимиром Фроловим, якого ліквідувала СБУ.
Личаківський районний суд Львова відправив нардепа Віктора Медведчука під арешт без права внесення застави.
За матеріалами Українська правда, Укрінформ, Суспільне, РБК-Україна.
Коментарів немає
Залишити коментар