Задля наступу на Україну з Білорусі росіянам необхідно створити угруповання зі 100 тисяч військових із технікою. На сьогодні РФ не має відповідних ресурсів, тож у найближчі три-п’ять місяців чекати на ескалацію не варто.
Про це військовий аналітик з Білорусі Олександр Алесін розповів у ефірі "Апостроф TV", передає
Він зазначив – аби атакувати та розбити сильну українську армію, потрібен дуже потужний ударний кулак на території Білорусі.
"Я вважаю, що необхідно не менше ста тисяч військовослужбовців та відповідна кількість техніки: танків, бойових броньованих машин, артилерійських установок та іншого. Поки що такого угруповання на території Білорусі немає і зібрати його буде непросто, тому що російська армія відчуває нестачу солдатів і дефіцит бойової техніки", – розповів Алесін.
За його прогнозами, у найближчі три-п'ять місяців у Білорусі не з’явиться таке потужне угруповання, адже Росії бракуватиме сил.
Аналітик також звернув увагу на слова російського генерал-полковника Андрія Картаполова, який зараз очолює комісію з оборони Держдуми. Той сказав, що угруповання російських військ у РБ розгорнуте проти країн НАТО на Заході – Польщі та країн Балтії
"Це його слова, але я думаю, у цих словах є правда та конфлікту на кордоні Білорусі та України поки що не буде", – пояснив Алесін.
Проте він таки застеріг про небезпеку від створення угруповання в Білорусі. За оцінками аналітика, РФ такими діями намагається відтягнути ЗСУ зі східного фронту до білоруського кордону.
"Активізація російських військ в Україні можлива, тому вони хочуть відтягнути якнайбільше військ на кордон з Білоруссю, щоб зменшилася їхня кількість, яка протистоїть російським військам. Тому це розгортання угруповання в Білорусі є відволікаючим маневром", – пояснив військовий аналітик.
Загроза наступу з Білорусі
Росіяни будуть готові до наступу з Білорусі, коли зберуть там угруповання у 50-70 тис. військових. Поки що цього немає, повідомив помічник командувача Об'єднаних сил ЗСУ зі стратегічних комунікацій Євгеній Силкін.
Росія перекинула до Білорусі винищувачі-перехоплювачі, здатні нести ракети "Кинджал", повідомили у британській розвідці. Там вважають, що РФ таким чином подає сигнал Заходу та дедалі більше втягує Білорусь у війну.
На думку російського опозиціонера і юриста Марка Фейгіна, російські чи російсько-білоруські війська можуть спробувати зайти до України з півночі. Однак це буде наступ не на Київ, а, можливо, на Львів – щоб перерізати шляхи постачання озброєння.
Загроза нападу Росії на Україну з території Білорусі може бути фейковою, адже на сьогодні країна-агресорка вивозить з РБ військову техніку, а не завозить її до країни. Таку оцінку дав аналітик білоруського Інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.
Коментарів немає
Залишити коментар