Завантаження...

Квартирна афера, чи «пізнє кохання»?

image
Еля Коротинська / 16.04.2021 / 0 Коментарів

Афери з нерухомістю – є досить поширеним явищем. У судових справах можна знайти багато цікавих та навіть оригінальних схем привласнення чужого майна. Та чи не найбільш поширена – обдурити стареньку людину, аби та переписала житло на аферистів сама.

У таку ситуацію втрапила ковельчанка Світлана Карасьова. Вона звернулась до редакції видання «Інсайдер Медіа», аби надати більшого розголосу її справі і вивести шахраїв «на чисту воду».

звернення

У жовтні 2020 року у віці 86 років померла її мама – Марія Ланець.  Тато Михайло Степанович, якому вже 84 роки, лишився проживати у 2-кімнатній квартирі на проспекті Грушевського, 9 сам.

Справа в тім, що Світлана Карасьова вже довгий час проживає за кордоном, а інших братів чи сестер, які могли б догледіти батьків – у неї немає.

«Через проблеми з перетином кордону через пандемією коронавірусу я навіть не мала змоги приїхати на похорон мами. Нас просто не пропускали. Тут, по сусідству від батьків, мешкає моя давня подруга Лілія, яку я часом просила навідувати моїх стареньких батьків. Знаєте як буває, люди вже старенькі і часом треба була якась допомога. Лілія ніколи не відмовляла. А коли померла мама – саме вона допомагала з похоронами», - розповідає Світлана Карасьова.

Лілія Белінська добре знала родину Ланців і ніколи не відмовляла. Більше того, коли померла Марія Калениківна – підтримувала дідуся і наглядала за ним.

Михайло Ланець

Михайло Ланець - 84 роки.

«Самі розумієте, дідусь вже старенький і має великі проблеми зі здоров'ям – у нього хвороба Паркінсона. Я ж прекрасно розумію, що йому важко. Тому часто приходила поміряти тиск чи принести ліки. Допомагала і по господарству. Часто Світлана просила зателефонувати через відеодзвінок, аби побачитись з татом і поспілкуватись «вживу», - розповідає Лілія Белінська.

Однак на початку березня 2021 року ситуація змінилась. У дідуся, який все життя любив і прожив з однією жінкою, який досі оплакував її смерть… з'явилась молодиця. Жінка називала себе волонтеркою від соціальних служб.

«Спочатку, коли я побачила цю жінку – Михайло Степанович сказав мені, що вже не так потребує моєї допомоги, адже соціальні служби дали йому волонтерку, яка буде йому у всьому допомагати. Однак вона почала з'являтись все частіше і частіше. Я теж живу поруч і впізнала цю жінку. Це – Тамара Поступайло. Вона сама не місцева, однак цього року почала підживати у тому ж будинку, де мешкає Михайло Ланець. Тамара потоваришувала з однією жіночкою, яка є інвалідом дитинства і відстає у розвитку. Вона не просто подружилась, а стала у неї жити», - каже Лілія Белінська.

Тамара Поступайло

Тамара Поступайло

За словами жінки, Тамара Поступайло з кожним днем почала вести себе все агресивніше, по відношенню до неї. А коли зустрічалась безпосередньо у квартирі пана Михайла – то й взагалі почала ображати і виганяти.

«Вона постійно кричала мені – «чого ти сюди ходиш?! Йому нічого не треба! Йди звідси!» І почала мене виганяти за двері його квартири. І це навіть було у той час, коли я саме прийшла, аби подзвонити доньці Михайла Степановича – Світлані, щоб вони поспілкувався з нею по відео», - пригадує скандальний випадок пані Лілія.

Сусіди стали свідками тих подій і розповідають, що Михайло Ланець після появи цієї «волонтерки» дуже змінився. Маючи позитивну і привітну вдачу – став закритим і насупленим, перестав йти на контакт зі знайомими. Натомість, сусіди по під'їзду почали чути гамір у квартирі одинокого дідуся. Між собою пошіптувались: «Можливо на старості літ чоловік завів романтичні відносини з молодицею».

Почувши подібні плітки Лілія Белінська спробувала поспілкуватись з дідусем на цю тему, однак у неї втрутилась Тамара Поступайло, яка жорстко відповіла, мовляв «почекай, почекай, ми от скоро одружимось і ноги твоєї тут не буде».  Тому жінка відразу зателефонувала подрузі закордон і попросила терміново приїхати.

«Я про це як почула, то ледь не посивіла. Батьку 84 роки. Він бідний ледь ходить. Яке одруження? Яка жінка? Яка любов? Він мою маму пів року тому поховав і ще не оплакав. Це точно якась афера. Я відразу подумала, що вона «поклала око» на квартиру», - каже Світлана Карасьова.

Правдами-неправдами донька зібрала свої речі і в терміновому порядку приїхала в Україну. Світлана прийняла вагоме рішення – повернутись у Ковель, аби ні на кого не перекладати свій обов'язок і догледіти рідного батька до смерті.

«Я оце днями тільки повернулась у Ковель. Прийшла до батьківської квартири. В мене завжди є ключі з собою. Але виявилось, що у квартирі замінені замки. Я довго стукала і вже подумала про страшне… Це при тому, що тато сам замки не поміняв би, а Лілю я про це ніколи не просила. Хто і чому – мені вже стало зрозуміло. Тому я викликала поліцію. Разом з правоохоронцями ми відкрили квартиру і зайшли, однак батька я там не знайшла», - розповідає Світлана.

Жінка каже, що постійно переказувала батькам гроші з-за кордону, аби вони мали якісь заощадження. Тато бережливо їх ховав у калитку та мав 2 сховки. Інколи під час відеорозмов він показував доньці скільки накопичив і де лежать гроші.

«Я в той момент, відразу згадала про це і почала шукати. В одній заначці він мав якісь свої кошти, які відкладав зі своєї пенсії. А ще понад 80 тисяч – це ті гроші, які я йому лишила на зберігання. Але ні тих, ні інших я не знайшла. Також я не змогла знайти в квартирі жодних документів – ні паспорта, ні пенсійного посвідчення, ні медичної картки», - каже донька пенсіонера.

Щодо документів на квартиру, то, як розповідає Світлана, ще в середині 90-х років, коли батьки приватизували житло – мама написала заповіт. У ньому чітко вказала – спадок отримає їхня єдина спільна донька Світлана. Ці документи у жінки є на руках. Разом із Лілею Белінською вони кинулись на пошуки Михайла. І таки знайшли… зачиненим у квартирі в сусідньому під'їзді. Саме у тій, яка належить жінці з інвалідністю, в якої оселилась Тамара Поступайло.

квартирантки

«Ми постукали в двері і почули, що він там сам. Михайло Степанович як почув, що приїхала Світлана – зрадів і побіг одягатись. Але через хворобу Паркінсона – не міг втрапити ключем у замок і відкрити двері. Ми довго стояли спілкувались, аж поки не прийшла власниця з тією жінкою. Тут взагалі почалось казна-що. Тому ми знову викликали поліцію», - пригадує той день Лілія Белінська.

Манера спілкування Тамари Поступайло говорить сама про себе і краще усе побачити на відео.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *