ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили російсько-українську війну

  • Головна
  • #life
  • ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили російсько-українську війну
image
Іра Степановська / 04.05.2022 / 1 Коментарів

У мережі поширюють інформацію, що нібито в серіалі “Сімпсони” передбачили російсько-українську війну в 2022 році. Користувачі соцмереж наводять 2 зображення: на першому Гомер (головний герой “Сімпсонів”) одягнутий в українську військову форму та тримає український прапор, а навпроти нього стоїть чоловік, схожий на володимира путіна, у футболці з надписом “СССР”; на другому відбувається ядерний вибух, а на самому фото вказана дата події — 5 травня 2022 року.

Проте ці зображення відредаговані, у “Сімпсонах” немає згадок про російсько-українську війну.

Цей фейк уже перевірили незалежні іноземні фактчекери з Correctiv та Reuters.

Перше фото з Гомером та путіним є поєднанням кількох зображень із різних епізодів “Сімпсонів”. Солдат у військовій формі — це насправді молодий Абрахам Сімпсон, батько Гомера Сімпсона. Причому на цій формі немає української символіки, на відміну від зображень у постах у Facebook.

Зображення з Гомером, який тримає прапор, взяли з 8 епізоду 17 сезону. Проте в оригіналі він тримав американський, а не український прапор.

Путін дійсно з’являвся в серіалі. Це відбулося в спеціальному короткометражному епізоді“Гомер йде голосувати (2016)”. На футболці замість надпису “СССР” в нього був надпис “Red Sox”, назва американської бейсбольної команди.

Вибух, зображений на другій ілюстрації, відбувся в 20 епізоді 21 сезону серіалу. Щоправда, він став результатом підривурадіоактивних відходів, а не ядерної боєголовки.

Ядерна боєголовка, яку вказують в постах у Facebook, не з’являється в серіалі. Натомість вона фігурує як декоративний предмет у мобільній грі The Simpsons: Tapped Out.