Голос Тараса Шевченка відтворили за допомогою нейромережі

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Голос Тараса Шевченка відтворили за допомогою нейромережі
image
Віктор Гордійчук / 29.08.2021 / 0 Коментарів

Голос Кобзаря «ожив»! Відтепер кожен може почути, як міг би звучати великий Тарас Шевченко.

До 30 річниці Незалежності України рекламна агенція TABASCO за підтримки держави реалізувало фантастичний проєкт із творчої реконструкції голосу найвідомішого українського митця, повідомляє Міністерство закордонних справ України

На жаль, записів мови письменника не існує, але новітні технології роблять можливим неможливе. На основі антропометричних даних та нейромережі за відсутності будь-якого запису команді TABASCO вдалося синтезувати голос Шевченка.

Чи може бути більш символічний подарунок для України до дня народження?

"Але крім фізіології голос залежить від багатьох інших факторів — звичок, способу життя, перенесених хвороб", — зауважив кандидат технічних наук Олексій Шалденко.

Група шевченкознавців протягом місяця шукала в архівах спогади сучасників Шевченка про манеру його поведінки, голос тощо. Також ініціатори проєкту зробили 3D-модель письменника і віднайшли 108 осіб, які максимально відповідали параметрам Шевченка, та за допомогою яких вдалося відтворити голос митця.

"За допомогою спеціальних алгоритмів ми визначили рівень схожості кожного кандидата із Шевченко. Багатофакторна модель скоротила вибірку до 26 кандидатів, найбільш схожих на Шевченка. На основі досліджень нейромережа обрала трьох найпрезентативніших (кандидатів)", — розповіли в TABASCО.

В агенції зазначили, що за історію свого існування цей проєкт був одним з найскладніших, "адже він об'єднує культурне ядро України з сучасними технологіями". Проєкт реалізували протягом року, до нього долучилися понад 150 фахівців (програмістів, дизайнерів, істориків, шевченкознавців).

Вірш “Гайдамаки”, зачитаний відтвореним голосом Т. Г. Шевченка

Вірш “Садок вишневий коло хати”, зачитаний відтвореним голосом Т.Г. Шевченка

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *