Ангіна: як швидко вилікувати вдома

image
Яна Горчинська / 28.11.2022 / 0 Коментарів

З приходом осені і дощової погоди імовірність злягти із болем у горлі та температурою зростає у рази. Один із неприємних варіантів розвитку подій – ангіна, яка може надовго загнати у ліжко. Аби цього не відбулося розбираємося, що таке ангіна, лікування, яке слід підібрати та як позбутися болячки без тонни ліків.

Що таке ангіна

Ангіна (або ж гострий тонзиліт) – досить поширене захворювання верхніх дихальних шляхів, що вражає мигдалики. Збудником хвороби виступають віруси чи бактерії: хвороботворні агенти призводять до збоїв у роботі мигдаликів. Відтак виділяють 2 види ангіни:

  • Вірусна – більш поширена, передається повітряно-крапельним шляхом, лікують симптоматично.
  • Бактеріальна – викликана стрептококами, потребує повноцінного лікування.

Важливо розуміти різницю, адже за різних сценаріїв лікування дуже відрізняється. Щоб перемогти болячку слід позбутися збудника, тому вибирають відповідну схему.

Симптоми: як зрозуміти, що підхопив ангіну

Загалом симптоми ангіни частково схожі із симптомами більшості гострих респіраторних хвороб. Тому, для визначення, чи це саме ангіна, а також ідентифікувати збудник, рекомендовано звернутися до лікаря. Вказані нижче ознаки не є причинами хвороби, а її наслідками.

Серед перших ознак хвороби виділяють наступні, спільні і для вірусного, і для бактеріального підтипів:

  • Першіння в горлі, біль при ковтанні;
  • Набряк у горлі;
  • Підвищена температура тіла;
  • Головний біль;
  • Загальна слабкість;
  • Запалення мигдаликів (вони червоніють, іноді помітним стає білий наліт. При пальпуванні мигдаликів відчувається їх затвердіння).

Серед відмінностей – при вірусній ангіні з’являється нежить та сухий кашель, можлива втрата голосу. При бактеріальній кашлю немає, але на шиї чітко пальпуються затверділі мигдалики.  Для підтвердження використовують спеціальний бактеріальний тест. У випадку підтвердження бактеріальної ангіни призначають антибіотик, вірусну зазвичай лікують симптоматично, навіть без використання медикаментів.

Часом ангіна може тягнути за собою «супутні» захворювання (наприклад,отити, запалення тощо), або ж давати ускладнення, тому важливо своєчасно звернутися до фахівця.

Ось такі характеристики має ангіна. Як лікувати – читайте далі.

Особливості лікування ангіни у дітей

За статистикою, ангіною часто хворіють діти у віці 2-16 років . Цьому є фізіологічне пояснення: хвороба вражає мигдалики, а в організмі вони формуються після двох років і до кінця підліткового періоду. Саме в цей час мигдалики більш вразливі до дії хвороботворних агентів.

Щоб вилікувати ангіну у дитини дотримуйтеся простих порад:

  • Питтєвий режим: у період слабкості дитина повинна пити якнайбільше теплої рідини. Чудово підійде чай із малиною чи суничником.
  • Свіже повітря. Провітрюйте кімнату, де живе малеча, не відмовляйтеся від прогулянок, коли дитина почувається добре.
  • Адекватний температурний режим. За умови, що у дитини підвищена температура,не намагайтеся скористатися бабусиними порадами штибу  «нехай пропотіє». Навпаки – у період підвищення температури органім повинен мати адекватні шляхи до її регуляції – не задягайте власне чадо, можна протирати лоб і обличчя шматинкою, змоченою у телій воді. При поганому самопочутті – рекомендовано давати жаропонижувальні препарати у відповідному до віку (ваги) дозуванні.
  • Симптоматичне полегшення – при болі в горлі пропонуйте дитині льодяники, за потреби давайте знеболювальне.
  • Полоскати горло теплою водою чи спецрозчином для зволоження слизових оболонок.
  • Влаштуйте для дитини бережний режим – більше відпочинку та часу в ліжку для відновлення сил.

Зверніть увагу, що у період захворювання у малечі зазвичай погіршується апетит, бо ж біль при ковтанні процес приносить неприємні відчуття. Не варто змушувати своє чадо до прийомів їжі, але обов’язково дотримуйтеся режиму пиття.

Лікуємо ангіну вдома: що радять дорослим

Нагадаємо, ангіну, викликану бактеріями, найпевніше доведеться лікувати курсом медикаментів, Однак, якщо у вас ангіна, спричинена вірусом, лікар відправить вас додому навіть без препаратів. Адже із цим типом має впоратися ваше тіло, варто лише трохи йому допомогти. З’ясовуємо, як лікувати ангіну дорослим вдома.

Йдеться про те, аби організм швидше дав відсіч вірусам. Для цього дотримуйтеся простих порад:

  1. Постільний режим, відпочинок – ваш найкращий союзник.
  2. Полегшуйте біль у горлі. Для цього рекомендують навіть морозиво та спеціальні льодяники, які продаються в аптеках.
  3. Підтримуйте у кімнаті температуру +18 - +20 градусів та достатню вологість (50-60%).

Намагайтеся добре харчуватися, аби мати сили на боротьбу з недугою. Також розгляньте народні методи, що дозволять побороти симптоми та зміцнити імунітет.

Лікування ангіни народними методами

Народна медицина пропонує низку засобів для лікування ангіни.  Лікування народними методами передбачає використання корисних продуктів, полоскань та компресів, які полегшують неприємні відчуття та прискорюють перебіг.

Наприклад, підтримайте слизову оболонку корисними полосканнями:

  • 1 ст ложку шавлії, ромашки, евкаліпту та календули залийте літром окропу та настійте. Полоскати горло зранку і ввечері.
  • 1 ст л меду , соку цибулі, яблучного оцту та бурякового соку розбавити у 250 мл води. Полоскати 3-4 рази на день.
  • 1 склянку теплої води додати по пів ч л солі та соди і 4 краплі йоду. Отриману порцію використати на 4 полоскання протягом дня.  
  • 1 ст ложку настоянки календули розвести в 0,5 склянки теплої води. Використовувати 4 рази на день.

Для полегшення болю у горлі приготуйте таке частування: 2-3 ст л соку алое змішати із ложкою меду. Приймати по 1 ч л тричі на день перед їжею.

У якості компресу спробуйте такий варіант. Зваріть кілька картоплин, розімніть їх з олією та крапніть 4 краплі йоду. Сформуйте компрес за допомогою шматка тканини та покладіть на зону горла. Зверху утепліть тканиною.

Отож, дієві поради, як швидко вилікувати ангіну, перевірені часом та чималою кількістю тих, хто одужав. Не легковажте, коли відчуваєте значене погіршення самопочуття, а обов’язково зверніться до лікаря – на початковій стадії з недугою завжди боротися легше.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *