Владика Матфей розповів: випікання паски на Великдень, фарбування яєць - це християнський звичай-традиція чи щось більше; про вічне життя та про те, чи варто в органах влади перед офіційними заходами читати молитви.
Про це йдеться у передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ».
«Молитва - це спілкування з Богом. У ній ми просимо, щоб Господь нас благословив, освятив, дав нам сили, дав можливість творити добро! Знаєте, не всі депутати творять добро, не всі, хто перебуває в органах державної влади, працюють для людей, для України. Дехто любить Україну з погляду своєї кишені, дехто любить її в просторі свого щасливого сімейного життя, а дехто дійсно працює заради того, щоб допомагати бідним, нужденним, ВПО, людям з інвалідністю, зраненим, нашим військовим. То чи не треба це підкріпляти молитвою? Треба. Але коли починають казати про поліконфесійність (тобто багатоконфесійність) України і про те, що не всім підходить молитва християнська, то в мене виникає питання: а в що вірять ті депутати, от саме депутати Луцької міської ради? Ну, не всі виявили таку ініціативу... у Володимирі немає, у сільських, селищних радах теж. Але ми розуміємо, що звучить молитва. На жаль, депутати не вивчили її, але захотіли проголошувати перед засіданням у міській раді. Казати: "Я - християнин", а не знати молотиви - це нонсенс. Принаймні треба було на аркуші роздрукувати, щоби не читати з помилками, як деякі депутати читали й робили 12 помилок в одній молитві.
Адже "Отче наш" поліконфесійна. Що ми читаємо в Новому Завіті? Учні звернулися до Ісуса Христа: "Господи, навчи нас молитися". І Господь каже: "Не будьте як лицеміри, не будьте як фарисеї. А навчіться простої і щирої молитви до Отця Небесного". Коло гори Елеонської ще досі стоїть монастир, де молитва написана багатьма мовами світу, майже всіма. Є там і есперанто, і на латині, і на грецькій, і на арамейській, є там і українською написана і викладена кафелем з лівої сторони вівтаря, де проходи, де туристи, де віруючі.
Вони мають можливість зупинитися і прочитати чи проспівати "Отче наш". А які ми християни, якщо ми не знаємо її? От хочеться запитати: "Що так важко вивчити молитву "Отче наш"?" Які то християни, які то вони православні, католики, протестанти - у всіх молитва однакова. Ми не кажемо про різні молитви. А якщо Господь нас навчив молитви і каже: "Моліться так: "Отче наш..." - дав текст тієї молитви на всі часи, для всіх народів. І нічого важкого в цьому нема... Ну не вмієш ти добре молитися, надрукуй цю молитву на листочку, але не роби помилок під час читання. І, вибачте, став як той пень... Чи читав, чи не читав - зробили какафонію з молитви Господньої.
Можна роздрукувати. І хоча б депутати ж вміють читати, вони принаймні повинні це вміти, якщо стають депутатами.
Універсальна молитва для всіх. Не треба казати, що це не відноситься до якихось інших конфесій чи релігій. Її можуть знати і віруючі, і невіруючі. Хто не хоче чути молитву, може вийти на той час, як Орбан виходить на засідання ЄС попити каву, коли питання України розглядається. Так само депутат, який атеїст чи невіруючий, чи має якісь мусульманські вподобання, чи юдейські, може вийти каву в той момент попити. Все одно зареєструють його присутність.
Тому добра була ідея читати молитву, недобре було виконання. Нічого поганого в тому, щоби починати з молитви, не було - це благе діло, нам всім треба просвітлення і розуму від Бога. Хто як не Господь нас надоумить приймати добрі і правильні рішення? Виконання неправильне.
Зрештою, якщо депутати встидаються чи не можуть, то чому, наприклад, в міській раді Луцька не ввести посаду штатного капелана? Думаю, є освічені і добрі священники Волинської єпархії, які би залюбки приходили і читали молитву депутатам. Не можуть депутати читати чи молитися, найдеться добрий священник з Волинської Православної Богословської Академії, чи Свято-Троїцького собору, чи з Волинської єпархії. Владика Михаїл благословить залюбки. Чомусь в Львівській міській раді є капелан штатний, в обласній раді Львівській теж, є священники, які благословляють, і ніхто не виступає проти і не каже, що "ні-ні, не можна того робити, бо в нас поліконфесійність". Ви не хочете молитися, браття, сестри, не хочете Божого благословення - в цьому вся причина. Не треба звертати. Хто не хоче, знаходить тисячу аргументів, а хто хоче, той робить! Надрукуйте молитву "Отче наш", читайте її перед засіданням, перед відкриттям сесії, закриттям. Це універсальна молитва на всі часи і народи. Не встидайтеся, навчіться молитися. Може, Бог вам поможе", - розповів Владика Матвей.
Коментарів немає
Залишити коментар