Лучан просять пам'ятати про те, що небезпечні відходи потрібно викидати у спеціальні контейнери, а не звичайні смітники.
Організований збір відходів I класу небезпеки, які накопичуються у помешканнях людей, а саме ртутовмісних люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок у м.Луцьку налагоджено вже понад 10 років. Спеціальні контейнери для їх збору, станом на сьогодні, знаходяться за адресами:вул. Б.Хмельницького, 40 А, бул. Дружби народів,13 А.
З метою залучення дітей та молоді до екологічної просвіти та практичної екологічної діяльності контейнери для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів встановлені у міських школах та дошкільних навчальних закладах Луцька. Також в магазинах та АЗС окремих торговельних мереж “Watsons”, WOG, Наш край та інших є контейнери для збору батарейок. Завдяки організації розгалуженої мережі пунктів збору небезпечних відходів протягом останніх років у місті зібрано та відправлено на переробку лише спеціалістами відділу екології міської ради понад 16 тонн небезпечних відходів.
У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю. Це свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець і т.д. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, чи 400 л води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою. Лише 1 грам ртуті, який потрапив у довкілля, забруднює 200 тис. м3 води та 3 млн м3 повітря. Важко уявити, яка кількість таких токсичних речовин міститься на міському сміттєзвалищі, адже ще велика кількість таких небезпечних речовин не відсортовується, а змішується з побутовими відходами та захоронюються на полігоні.
З утворенням Луцької міської територіальної громади мережу пунктів збору токсичних відходів було розширено й в інших населених пунктах. Минулого року виготовлено та встановлено в освітніх закладах ще 14 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок. А нещодавно в с.Княгининок, с.Забороль та с.Жидичин встановлені комплекти обладнання для збору ртутовмісних люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок.
У результаті розширення мережі пунктів збору небезпечних відходів у 2022 році зібрано та організовано передачу на утилізацію 3,8 т відходів електричного та електронного обладнання, 170 шт. відпрацьованих ртутовмісних ламп та 50 шт. термометрів. Вартість закупівлі становила 150 тис.грн.
Закликаємо мешканців громади викидати небезпечні токсичні відходи, які утворюються в побуті тільки у спеціальні контейнери не змішуючи їх з іншими відходами. Мережу пунктів будемо розвивати й надалі.
Коментарів немає
Залишити коментар