Особливий вік дитини – це 15-16 років. Особливий саме тим, що це саме період визначеності, вибору життєвого шляху та інколи розгубленості.
З метою надання допомоги таким дітям у підготовці до самостійного життя шляхом розвитку їх фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей запроваджується нова форма участі у вихованні дитини, позбавленої батьківського піклування – наставництво.
24 грудня, об 11.00 у приміщенні Музею сучасного українського мистецтва Корсаків було організовано захід в межах соціального проєкту «Частинка добра», який проводить управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради цього року вже в п’яте. Уся увага до дітей підлітково-юнацького віку, які навчаються у випускних класах Луцької міської територіальної громади. У проєкті бере участь 13 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
Історіями життєвого успіху ділитимуться з дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування політики та бізнесмени, науковці та нотаріуси, спортсмени та урядовці, громадські активісти та приватні підприємці.
Цей захід для мене - це можливість підтримати молоде покоління людей, які себе шукають, задумуються над своїм майбутнім. Можливо, наш досвід, наші переживання, допоможуть їм визначитися та досягти своєї мети. своєї мрії. Людина повинна любити те. що вона робить, мріяти про те, що хоче здобути. І для того нас сьогодні й запросили, - отець Никодим, намісник Братської чоловічої Хрестовоздвиженської обителі, став також одним із менторів.
Кожен з відомих гостей підготував для дитини подарунок – річ, яка стала своєрідним талісманом у його кар’єрі.
Віктор Корсак, голова ради директорів VOLWEEST GROUP, фундатор музею сучасного українського мистецтва Корсаків, доктор економічних наук також був серед запрошених наставників.
Добра ложка до обіду, як кажуть. Тобто саме в такому віці важливо почути дитині одне слово, одне речення чи один абзац, який може змінити його життя Сьогодні я обов'язково поділюся з усіма присутніми власною "формулою успіху". Вона унікальна, вона моя і вона універсальна. Кожній дитині, яка сюди прийшла я подарую свою книгу «Як стати ІМЕНЕМ: трактат про те, як «придбати квиток у вічність» та маленький сувенір.
Також почесними менторами, наставниками для дітей стали:
Наталія Благовірна - проректор з навчально-виховної роботи та комунікації, кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій.
Катерина Шкльода - голова благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці "Тільки Разом".
Світлана Органіста – заслужена артистка України, Лауреат премії Кабінету міністрів України у номінації «За творчі досягнення» режисер, актор Волинського обласного драматичного театру, художній керівник та режисер-постановник театру – студії «Коло Лесі».
Світлана Мишковець - директор Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області.
Анжела Усик – приватний нотаріус, співзасновниця громадської організації «Волинський центр медіації»
Наталія Войтович – телеведуча, продюсер, ведуча свят VOITOVYCH SHOW
Костянтин Антонюк – приватний підприємець, директор приватного виробничо-комерційного підприємства «Волиньспецторг», голова «Луцької міської федерації спортивного туризму Волинської області»
Василь Пантік - декан факультету фізичної культури, спорту та здоров'я, кандидат наук із фізичного виховання та спорту, доцент.
Віктор Гапончук – суддя, голова Волинського апеляційного суду.
Роман Михальчук – голова та засновник громадської організації «Фундація розвитку громад», засновник та голова товариства з обмеженою відповідальністю «Українська софтверна компанія» (комп’ютерне програмування), голова та засновник голова товариства з обмеженою відповідальністю «Спеціалізовані енергетичні технології» ТМ SETech».
Довідково. В Україні понад 70 тисяч дітей мають статус сироти. У Луцькій міській територіальній громаді 189 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у 138 опікунських сім’ях. У місті функціонує 7 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 13 луцьких дітей-сиріт виховуються в інтернатних закладах Волинської області.
Потрапити на виховання у родину щастить не всім. Розібратися у світі, який разюче відрізняється від замкнутого мікровсесвіту інтернату, випускникам та випускницям інтернатної системи вкрай важко.
Саме тому для допомоги вихованцям інтернатів в Україні почав діяти інститут наставництва. Наставництво – це добровільна, безплатна підтримка та підготовка до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт. Наставник – це передусім підтримка. Разом із наставником дитина має опору, відчуває себе потрібною, адже саме їй приділяють увагу. Крім того, вона отримує неоціненний практичний життєвий досвід.
Коментарів немає
Залишити коментар