Гайд від експертів: як зекономити при виборі квартири*

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Гайд від експертів: як зекономити при виборі квартири*
image
Іра Степановська / 29.11.2021 / 0 Коментарів

Ви можете купити квартиру, яку не зможете перепланувати, перепродати чи навіть нормально організувати. Але цієї помилки можна уникнути.

Будівельні компанії все частіше продають свій експертний контент, який допомагає придбати квартиру з якісним плануванням. Однак ця інформація не унікальна, а потрібна всім, хто просто хоче мати класну квартиру.

Забудовник «Сімейна фортеця» вирішив поділитися своїми порадами щодо того, як вибрати квартиру, в якій ви справді розумітимете, що про вас і ваш комфорт попіклувалися. 

Ознаки продуманого планування: 
1. Коридор не повинен бути більшим за 4-5 м2, і, відповідно, займати більше 5% від загальної площі. Бо мета коридору - відділити брудний простір вулиці від чистого простору квартири, не більше. Великі коридори просто їдять площу.

2. Санвузол/вузли мають бути не більше 3-4 м2 один, у них поміщається і ванна, і туалет, і пральна машинка, і якісь необхідні тумби. Вхід у санвузол має бути зручним і логічно розташованим: не через спальню (якщо це не мастер-санвузол), не в найдальшому кутку квартири, не виключно через кухню.  

3. Поверхні на кухні не варто мати кутовими, бо той кут просто випаде з функціоналу й марно забере простір. 

4. Тренд на кухні-вітальні – це супер, але їх треба грамотно зонувати, розділяючи простір для готування та їжі з простором відпочинку перед тв. З телевізором теж є нюанс, він повинен бути на стіні, що рідко хто враховує, при розташуванні відпочинкової зони.

5. Спальні мають бути максимально квадратними, для рівномірного розподілу світла, меблів і вільного простору. Окрім того, у квартир не преміум-сегменту площа спалень не потрібна більша за 12-13 м2.

6. Вікно в квартирі має розташовуватися так, щоб під ним або біля нього можна було розташувати стіл, робочий або для косметики.

7. Ніша для шафи – річ не обов’язкова, але приємна. Тоді вам не потрібно вмонтовувати шафу: лише полички і двері – а ще ви уникаєте зайвих кутів у кімнаті.

Усі ці нюанси не здаються очевидними на перший погляд, і багато забудовників навіть високого рівня припускаються помилок, створюючи свої планування. Так виникають кімнати-сосиски, туалет або зі спальні, або через гардероб, і великі нефункціональні балкони, які забирають останнє світло з кімнати. Але всього цього можна уникнути, придивившись до майбутньої квартири трошки уважніше.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *