Ви можете купити квартиру, яку не зможете перепланувати, перепродати чи навіть нормально організувати. Але цієї помилки можна уникнути.
Будівельні компанії все частіше продають свій експертний контент, який допомагає придбати квартиру з якісним плануванням. Однак ця інформація не унікальна, а потрібна всім, хто просто хоче мати класну квартиру.
Забудовник «Сімейна фортеця» вирішив поділитися своїми порадами щодо того, як вибрати квартиру, в якій ви справді розумітимете, що про вас і ваш комфорт попіклувалися.
Ознаки продуманого планування:
1. Коридор не повинен бути більшим за 4-5 м2, і, відповідно, займати більше 5% від загальної площі. Бо мета коридору - відділити брудний простір вулиці від чистого простору квартири, не більше. Великі коридори просто їдять площу.
2. Санвузол/вузли мають бути не більше 3-4 м2 один, у них поміщається і ванна, і туалет, і пральна машинка, і якісь необхідні тумби. Вхід у санвузол має бути зручним і логічно розташованим: не через спальню (якщо це не мастер-санвузол), не в найдальшому кутку квартири, не виключно через кухню.
3. Поверхні на кухні не варто мати кутовими, бо той кут просто випаде з функціоналу й марно забере простір.
4. Тренд на кухні-вітальні – це супер, але їх треба грамотно зонувати, розділяючи простір для готування та їжі з простором відпочинку перед тв. З телевізором теж є нюанс, він повинен бути на стіні, що рідко хто враховує, при розташуванні відпочинкової зони.
5. Спальні мають бути максимально квадратними, для рівномірного розподілу світла, меблів і вільного простору. Окрім того, у квартир не преміум-сегменту площа спалень не потрібна більша за 12-13 м2.
6. Вікно в квартирі має розташовуватися так, щоб під ним або біля нього можна було розташувати стіл, робочий або для косметики.
7. Ніша для шафи – річ не обов’язкова, але приємна. Тоді вам не потрібно вмонтовувати шафу: лише полички і двері – а ще ви уникаєте зайвих кутів у кімнаті.
Усі ці нюанси не здаються очевидними на перший погляд, і багато забудовників навіть високого рівня припускаються помилок, створюючи свої планування. Так виникають кімнати-сосиски, туалет або зі спальні, або через гардероб, і великі нефункціональні балкони, які забирають останнє світло з кімнати. Але всього цього можна уникнути, придивившись до майбутньої квартири трошки уважніше.
Коментарів немає
Залишити коментар