Якщо яблуко – перший за популярністю фрукт, то груша, у багатьох списках, займає почесне друге місце. При цьому, мало кому відомі користь і шкода цього продукту. Про лікувальні властивості плоду та його негативний вплив на організм, – розповість стаття.
Харчова цінність фрукта
Сучасний ринок заповнений найрізноманітнішими фруктами, як звичайними, так і екзотичними. Не становить виняток і груша. Завдяки багатому вибору сортів, ми можемо обрати плід, який відрізняється за смаковими якостями, величиною, кольором та щільністю. Однак купують люди цей продукт і через його харчову цінність. Адже, у 100 г продукту міститься близько:
- 50 ккал.
- 12 г вуглеводів.
- 0,9 жирів.
- 0,12 жирів.
Середня вага плоду – 150-200 г. Користь груші полягає у тому, що вона на 80% складається з води, має низьку калорійність і містить менше цукру, ніж яблуко. Плід багатий на вітаміни та різні мікроелементи. Так, всього один фрукт на добу виконує:
- 20% денної норми клітковини для організму, яка необхідна для нормального функціонування травної системи.
- 15% добової норми вітаміну С, що відповідає за імунну систему людини, захищає її від вірусів та бактерій.
- 19% добової норми міді, яка утворює колаген, допомагає засвоїться залізу та додає енергії, якої так потребують діти.
- 7% добової норми вітаміну K, що необхідний для синтезу білків, коагуляції крові.
- 5% добової норми калію, який покращує постачання кисню до мозку та відіграє роль у функціонуванні нервової системи.
Окрім вищенаведених фактів, користь груші для організму і в тому, що у ній є вітаміни А, В2, В3, натрій, залізо і фосфор.
Як правильно їсти груші
Ті, хто часто вживає груші має менший ризик отримати цукровий діабет, покращує собі роботу травної системи, оздоровлює судини та серце. Однак, аби фрукт приносив лише користь, потрібно знати, як його правильно їсти:
- Груші не можна їсти на голодний шлунок. Якщо вжити цей плід натщесерце, то виникне тяжкість та дискомфорт.
- Ці фрукти не запивають водою. Вода призводить до бродіння, що веде до розладу організму, зокрема, до діареї.
- Ласувати грушами відразу після обіду – не рекомендується. Краще зачекати 30 хвилин.
- Груші для травної системи – це користь і шкода. Людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом груша подразнює слизову оболонку шлунка. Натомість особам, які не мають проблем у цій області, груша зі шкіркою, завдяки багатому вмісту клітковини, покращує травлення.
- Цим фруктом можна ласувати у будь-який час доби. Завдяки своїй низькій калорійності, він рекомендований навіть на вечерю. Ось відповідь на те, чи можна їсти груші на ніч. Проте слід зазначити, що за 1,5-2 години до сну взагалі не варто навантажувати шлунок будь-якою їжею.
- Можна ласувати лише стиглими плодами. Перестиглі фрукти накопичують оцтову кислоту та метиловий спирт, які подразнюють кишківник та порушують травлення.
- Груші потрібно їсти зі шкіркою. Саме там міститься більшість антиоксидантів, які нейтралізують дію шкідливих для організму радикалів.
Для того, щоб повною мірою оцінити лікувальні властивості груші без шкоди для здоров’я, достатньо з’їдати 1-2 плоди в день.
Користь груші
Груші корисні всім, як дорослим, так і дітям. Для чоловіків грушу рекомендують, як метод боротьби з запаленням передміхурової залози (простати). Дикі плоди варто вживати для запобігання захворювань передміхурової залози. Також плід сприяє кровообігу та лімфообігу в органах малого таза, що позитивно відгукується на чоловічій силі.
Корисно додавати до щоденного раціону грушу вагітним жінкам. Продукт нормалізує гормональний фон, укріплює плід, запобігаючи викидню, впливає на формування нервової системи дитини та нівелює негативні наслідки ліків.
Груші багаті елементами, які сповільнюють старіння, регенерують клітини, покращують зір та стан волосся, що особливо важливо для жінок. Корисний плід і тим, що знижує ризик раку жіночих статевих органів.
Діти можуть їсти грушу з восьми місяців. Груша укріплює імунітет та бере участь у будові м’язів та кісток.
Сушені й запечені груші користь приносять тим, що мають жарознижувальну антисептичну властивість та нормалізують температуру тіла. Компот з сушки має сечогінну та знеболювальну дію. А самі розмочені у кип’ятку сухофрукти допомагають вилікувати кашель. Їх радять їсти тим, у кого бронхіт чи туберкульоз.
Груші для схуднення
Вчені дуже часто проводять паралель між грушами та їхнім впливом на вагу людини. В одному з експериментів, науковці визначили, що якщо з’їдати три плоди між їжею, то можна схуднути не зменшуючи добової кількості калорій. Користь груші полягає у тому, що вона впливає на метаболізм. Вході десятиденного експерименту, піддослідні втратили в середньому кожен по 800 г.
Ці фрукти рекомендують і людям, які страждають на ожиріння і цукровий діабет. Річ в тому, що груша за солодом не відрізняється від яблука, але в ній менше цукрів. Продукт містить сорбіт (солодка речовина, яка замінює цукор), який безпечний для діабетиків.
Як вибрати й зберігати груші
Кращий час, щоб купувати та насолоджуватися грушами – кінець літа та рання осінь. Вибрати грушу дуже просто. Потрібно потримати й понюхати фрукт. М’який і ароматний плід говорить про його перезрівання. Така їжа швидко зіпсується і не надто корисна для організму. Тверда груша та без запаху говорить про те, що плід ще не дозрів. Купивши таку грушу слід почекати кілька днів, доки вона дозріє. До слова, груша, на відміну від яблука, дуже погано зберігається. Аби продовжити строк її придатності краще залишати плоди у холодильнику (там вони теж добре дозріють, от тільки повільніше).
Обирати продукт можна і за кольором:
- Червонуваті груші містять антоціани. Фрукти з такими речовинами, а окрім груші це чорниця, ожина, синій виноград, покращують роботу серця та зміцнюють кровоносні судини.
- Зелені груші отримають такий колір завдяки лютеїну. Їжа з цим барвником запобігає помутнінню кришталика, руйнуванню та віковій дистрофії сітківки ока.
- Жовті груші забарвлюються завдяки зеаксантину. Він захищає око від вікової дегенерації та старечої сліпоти.
Грішу додають до салатів, запікають, використовують як легкий перекус чи оригінальну закуску. Як би ви не вирішили їсти грушу, робіть це дотримуючись порад зі статті, тоді фрукти принесуть вам користь.
Коментарів немає
Залишити коментар