Литовський телеведучий зібрав 5 млн євро на «Байрактар» для ЗСУ

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Литовський телеведучий зібрав 5 млн євро на «Байрактар» для ЗСУ
image
Оля Коновалова / 29.05.2022 / 0 Коментарів

5 мільйонів євро на військовий безпілотник “Байрактар” для Збройних сил України за рекордно короткий термін вдалось зібрати литовському телеведучому Андрюсу Тапінасу.

Збір коштів під хештегом #bayraktarasUkraina почався 25 травня з допису Тапінаса у фейсбуці.

“Міноборони Литви та Туреччини дали зелене світло, про це заявив сам виробник. І тепер лише одне слово звучить у моїй голові – “Байрактар”. Кинджал українських солдатів уночі. Вбивця російської армії”, – написав ведучий.

Він також наголошував, що завдяки цій кампанії Литва не лише купує для України легендарний військовий безпілотник, а й привертає увагу світової спільноти, показуючи їй приклад, підіймає бойовий дух українців та демонструє, як литовці підтримують український народ.

До кампанії збору коштів долучилося багато відомих людей. Ініціативу “Байрактар для України” підтримали на своїх сторінках у соцмережах попередня президентка Литви Даля Грибаускайте, чинний глава держави Гітанас Науседа, прем’єр-міністр Інгріда Шимоніте, міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас та інші.

26 травня на підтримку ініціативи провели спеціальний ефір за участі литовських високопосадовців та посла України в Литві Петра Бешти, який заявив, що це перший випадок в історії, коли звичайні люди збирають кошти на щось подібне.

За словами автора ініціативи Тапінаса, більшість внесків становили внески від кількох до 500 євро. Кошти жертвували люди найрізноманітніших статків, роду занять, віку тощо.

Уже на другий день кампанії зібрана сума перетнула позначку в 3 мільйони, а на початок третьої доби – 4 мільйони євро.

Вдень у суботу, 28 травня, Андрюс закликав людей активізуватися, щоб закрити збір до кінця доби, під час вечірнього ефіру на підтримку кампанії.

І до кінця цього ефіру було зібрано 5 074 037 євро.

“А магазин “Байракарів” у неділю працює?” – схвильовано цікавилися литовці в коментарях до трансляції.

Під час ефіру було також показане запальне відео фольклорного гурту “Святовид” оркестру Збройних сил України на пісню Тараса Боровка “Байрактар”:

P. S. Після “переможної” трансляції Андрюс Тапінас зізнався, що спеціальний ефір 28 травня був найважчим у його житті. Адже саме того вечора пішов із життя його батько…

“Життя — майстер іронії. Коли в мить нашого тріумфу дзвонить телефон, що лежить поряд зі мною, і я не можу відповісти на дзвінок, хоч і знаю, що це означає… Але Фредді [Мерк’юрі] мав рацію: шоу має тривати. Мій тато пішов сьогодні ввечері, після неймовірної боротьби”, – написав журналіст.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *