Мультфільми під час війни: як українські аніматори підтримують дітей. ВІДЕО

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Мультфільми під час війни: як українські аніматори підтримують дітей. ВІДЕО
image
Віктор Гордійчук / 30.08.2022 / 0 Коментарів

Повномасштабна війна в Україні провокує у дітей гостру реакцію на стрес. Тому дуже важливо, щоб дорослі підтримували їх, стабілізували їхній психологічний стан та працювали з емоціями малечі.

Про це повідомив аніматор з Луцька Леонід Тивонюк.

Українські аніматори під керівництвом відомого художника-мультиплікатора Сашка Даниленка вирішили допомогти батькам у цьому. І одним із напрямків діяльності їхнього волонтерського проєкту «Графічний батальйон», стало створення анімаційно-психологічних роликів для дітей та дорослих.

Разом із психологами та командою аніматорів, вони створили вже 5 мультфільмів. (Сашко Даниленко створив анімацію до кліпів ТНМК "Гупало Василь", "Історія України за 5 хвилин" та кліпу "Монах" гурту "DakhaBrakha", а також започаткував серію робіт про українських героїв, які протистоять російським загарбникам).

Проєкт особливий тим, що усі сценарії роликів створюються разом із психологами. Усі роботи проходять перевірку головної психологині проєкту Катерини Павленко. Така співпраця допомагає врахувати особливості вікової психології, кризового консультування та екстреної психологічної допомоги.

Мультфільми "Графічного батальйону" вчать дітей стабілізувати психологічний стан за допомогою тілесних технік, руханок, дихальної гімнастики, арт-терапії, тощо. Для продовження реалізації цієї надважливої ініціативи проєкт з волонтерського переріс у грантовий.

Наразі аніматори працюють над створенням ще 7-ми психологічних роликів. Перша анімаційна робота "Місія Мами - захист дитини" в рамках грантового проєкту вже доступна для дітей та батьків. Цей мультфільм створений для матерів, які змушені переселятися з дітьми під час війни.

«Місія мами – захист дитини» - це стоп-моушн анімація режисера Леоніда Тивонюка, яка допомагає батькам впоратися з проблемами під час вимушеного переїзду. В анімації розповідається про те, як самостійно стабілізувати свій психологічний стан за допомогою тілесних технік. Автори роботи відповідають на головні питання, які турбують зараз більшість батьків:

  • Як зробити менш стресовими події, пов'язані з вимушеним переселенням?
  • Як говорити з дитиною про війну?
  • Як поводитися, якщо попереду чекає довга дорога?

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *