Практичні кейси рекрутингу від Волинського обласного центру зайнятості*

 • Головна
 • ЛАЙФ
 • Практичні кейси рекрутингу від Волинського обласного центру зайнятості*
image
Віктор Гордійчук / 01.10.2021 / 0 Коментарів

Останнім часом в нашій мові з’являється багато запозичених слів, які не тільки складні у вимові, а й не зрозумілі за значенням. Наприклад, «рекрутинг» і похідні від нього «рекрутер», «рекрутинговий». Ці поняття напряму пов’язані з пошуком і підбором персоналу. Але як розібратись роботодавцю в нюансах рекрутингових послуг, що пропонують численні агентства? І які переваги має рекрутинг від державної служби зайнятості?

Рекрутинг – один із напрямків роботи з працедавцями. Служба зайнятості гарантує: у співпраці з фахівцями-рекрутерами роботодавець без зайвих клопотів, безоплатно і максимально швидко поповнить свою команду кваліфікованими працівниками. Про успішні кейси цього напрямку говорили сьогодні, 1 жовтня, під час щомісячної пресконференції директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка.

 

Рекрутер – людина, яка займається пошуком і відбором працівників. До його безпосередніх функцій можна віднести:

 • визначення/уточнення вимог до кандидата (заявка на вакансію),
 • формування критеріїв оцінки кандидата,
 • вибір способу закриття вакансії,
 • складання і розміщення оголошень про вакансії,
 • пошук і аналіз резюме кандидатів,
 • проведення телефонних співбесід,
 • проведення особистих співбесід, ознайомлення кандидатів з особливостями й перевагами роботи у даного роботодавця;
 • анкетування і тестування претендентів,
 • перевірка рекомендацій,
 • вибір кандидатів-фіналістів, формування у них позитивного враження про вакансію і роботодавця, мотивація їх до працевлаштування;
 • організація зустрічей кандидатів з керівником підрозділу і керівником компанії;
 • надання відмов кандидатам, які не пройшли співбесіду, занесення їх резюме до бази даних за певною професією (кадровий резерв);
 • контроль виходу нового співробітника на роботу, знайомство кандидата з історією компанії, особливостями роботи та перевагами працевлаштування.

Як видно визначення поняття «рекрутер» просте, а ось функцій у нього хоч відбавляй. Адже підбір персоналу досить складний процес. Від його якості залежить успіх будь-якого бізнесу. Дуже важливо не помилитись у виборі, щоб потрібні люди опинились на потрібних місцях.

У багатьох маленьких компаніях, а подекуди і не маленьких, підбір працівників здійснюють або начальники підрозділів, або навіть самі власники. Але яка вірогідність ефективності такого рекрутингу? Напевно, що не висока. Вони не мають необхідних ресурсів для якісного підбору персоналу: компетенції (знань і досвіду пошуку й відбору кандидатів), часу (адже потрібно займатись паралельно з рекрутингом своїми безпосередніми обов’язками), бази даних кандидатів (на її формування знову ж таки потрібен час і знання про канали пошуку).

 

«У сучасних реаліях підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці з центром зайнятості. Це значно економить час, адже вони не витрачають його на добір кандидатів із великої кількості охочих. Окрім того, не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних носіях – можна скористатися ресурсами центру зайнятості. Приємний бонус – це абсолютно безплатно. В період з січня по серпень цією послугою скористалися вже тисяча шістсот десять роботодавців, а кількість працевлаштованих осіб – сімсот сімдесят дві. На сьогодні обласна служба зайнятості володіє унікальним банком резюме, який налічує майже одинадцять тисяч позицій», – розповідає Роман Романюк.

«Ми вже давно і тісно співпрацюємо зі службою зайнятості. Це не лише допомога в укомплектуванні вакансій, а й колосальна підтримка зі сторони фахівців», – ділиться досвідом засновниця пекарні HAPPY BAKERY Юлія Грицюк.

Антоніна Сукач, директор з виробництва ТОВ «ВЕСТКОД» теж охоче розповіла про особливості співпраці з волинськими рекрутерами:

Від правильного добору персоналу залежить не лише якість роботи, а й атмосфера в колективі. Приємно, що ви дбаєте як про високу кваліфікацію кандидатів, так і про особисті якості кожного, аби забезпечити комфортні умови роботи для обох сторін.

Також серед присутніх була менеджер із підбору персоналу ТОВ «КОНТИНІУМ-ТРЕЙД» Юлія Макарицька, яка певний час назад також знаходилась у пошуках роботи та, завдяки, Волинському обласному центру зайнятості знайшла собі хорошу роботу:

«Вдячні фахівцям служби зайнятості, перш за все, за оперативність. Окремо дякуємо, за те, що можете знайти хороших працівників на найунікальніші пропозиції», – каже

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *