Оргтехніка, секретна інформація, важливі документи та готівка – все це зберігається у кабінетах, зі звичайними, а не броньованими дверима. Аби вберегти майно від грабіжників, варто подбати про охоронні системи для офісного приміщення. Яка сигналізація підійде саме в ваш офіс, – розповість стаття.
Дротова або бездротова охоронна сигналізація для офісу
Система охорони – це складне обладнання, яке передає сигнал від датчика до центру управління двома способами: дротовим (тривога передається через кабелі) та бездротовим (працює з допомогою радіосигналу). Ці охоронні системи для офісного приміщення мають свої плюси та мінуси.
Дротова сигналізація має такі особливості:
- Ціна нижча в порівнянні з бездротовими моделями. Однак сам процес монтування обходиться дорожче.
- Висока дальність роботи, – до 400 метрів, тому така модель підходить для великого офісу.
- Сигнал передається через дроти, тож на роботу системи не вливають фізичні перешкоди, наприклад сейфи та броньовані двері, якими можуть бути укомплектовані кабінети.
- Сигналізація підлягає ремонту. От тільки в разі виходу системи з ладу, замінюється увесь кабель, а це може зайняти кілька днів.
- Дротова система не потребує обслуговування, адже працює завдяки електромережі. Однак якщо повністю зникне електропостачання, то охоронна сигналізація в офісі може не працювати. Відтак краще обрати провідну модель, де на такий випадок передбачено альтернативне джерело живлення.
- Ще один недолік даного варіанту – проводи залишаються на поверхні, тож їх запросто помічають зловмисники. А в окремих випадках, кабелі можуть псувати інтер’єр приміщень.
Бездротова система характеризується наступними нюансами:
- Радіус роботи – близько 100 метрів, що актуально для малих офісних приміщень.
- Невелика кількість візуально помітних деталей, що є перевагою для інтер’єру та ускладнює завдання грабіжникам.
- Установка обладнання не займає багато часу та не потребує значних зусиль. За потреби бездротові охоронні системи для офісного приміщення можна демонтувати та встановити в іншому місці.
- Датчики не залежать від електросистеми, адже працюють на батарейках чи акумуляторах. Проте якщо їх не замінити вчасно, сигналізація може «вирубитися» і офіс залишиться без захисту.
- Радіохвилі, які передають сигнали, вразливі до різноманітних перешкод, як фізичних (стіни, меблі), так і електромагнітних (їх виділяє деяке обладнання). Якщо вам потрібна сигналізація в офіс, який розташований у великій споруді, на якість роботи системи можуть вплинути як ваша, так і сусідська техніка.
Ознайомившись з основними особливостями дротової та бездротової сигналізації, вам буде простіше обрати охоронні системи для офісного приміщення.
Типи сигналізації за принципом роботи
Після того, як власники визначилися, який методі передачі сигналу їм більше підходить, варто задуматися над тим, за яким принципом працюватиме сигналізація.
- Автономна. Як тільки датчик вловлює несанкціоновані дії, автоматично активується гучна сирена. Таку сигналізацію ще називають пасивною, адже її вмикають на час, коли об’єкт пустує, а дані охоронні системи для офісного приміщення не запрограмовані на те, щоб відсилати повідомлення про порушення безпеки власникам чи спеціальній групі швидкого реагування. Але оскільки злочинці не знають про те, під’єднана сигналізація до пульта охорони чи ні, автономна система може бути відносно дешевим та дієвим варіантом. Мета пасивної сигналізації злякати грабіжника, попередити про потенційну загрозу сусідів по офісу та привернути увагу охоронця, якщо він стежить за порядком у будівлі.
- Пультова. Цей варіант – сучасна та надійна сигналізація в офіс. Як тільки датчик фіксує тривогу, то відразу передає повідомлення власникам, охоронцям у приміщені, поліції, а частіше всього спеціальній службі швидкого реагування. Пультові охоронні системи – для офісного приміщення хороший варіант, адже здатні забезпечити надійний захист майна. Цей варіант дорожчий, адже окрім загальних витрат, таких як монтаж системи чи усунення поломок, передбачає ще й абонентську плату охоронній службі.
Якщо ви сумніваєтесь і не знаєте, яку сигналізацію вибрати в офіс, то проконсультуйтесь з фахівцями. Вони допоможуть обрати модель з функціоналом, який відповідає саме вашим потребам.
Як захистити офіс
Збитки бізнесу можуть завдати не лише грабіжники, а й інші фізичні фактори. Саме тому охоронна система в офісі повинні бути різноплановою. Зокрема, сигналізацію варто укомплектувати наступними приладами:
- Датчики руху, відкриття дверей чи вікон, розбиття скла, вібрації. Вони реагують на несанкціоноване проникнення в офіс і активують тривогу.
- Протипожежна сигналізація. Якщо грабіжники виносять лише речі, які мають для них цінність, то вогонь знищує все на своєму шляху. Тож детектори задимлення та вогню теж повинні доповнювати обрані вами охоронні системи для офісного приміщення.
- Датчик води. Реагує на рівень води у трубах та при необхідності перекриває воду, аби запобігти затопленню.
- Камери спостереження. Відео дозволяє побачити, що стало причиною тривоги та що наразі відбувається у приміщенні. Картинку можна оцінити та діяти залежно до ситуації. А згодом відео використовують, як доказову базу для суду.
- Кнопка тривоги. В такому випадку працівники самостійно дають сигнал охороні про те, що відбулася якась позаштатна ситуація. Краще за все замаскувати кнопку та розташувати на зручному місці.
- Захист від «входу за примусом». Це сучасна та надійна охорона для офісів. Сигналізація працює наступним чином: якщо когось зі співробітників змушують відімкнути систему, він вводить спеціальний код, який не активує сигнали тривоги, але надсилає охороні чи поліції повідомлення про небезпеку.
Самостійно обрати охоронні системи для офісу дуже складно, тому, перед тим як купити чи замовити обладнання, проконсультуйтесь з фахівцями. Вони допоможуть визначитися з функціоналом сигналізації, який відповідає вашим запитам.
Коментарів немає
Залишити коментар