Сигналізація для виробничого приміщення: навіщо встановлювати

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Сигналізація для виробничого приміщення: навіщо встановлювати
image
Назар Тарадюк / 21.11.2023 / 0 Коментарів

Мужній охоронець, зла собака, складні замки, – все це вже кілька десятків років не гарантує безпеку вашому майнові. Однак захистити вашу власність здатні сучасні охоронні системи для виробничого приміщення. Вони миттєво реагують на ситуацію, тим самим захищаючи об’єкт.

Навіщо встановлювати сигналізацію на виробництві

Склад, де зберігаються товари чи цех, де на дорогому обладнанні працюють люди, відноситься до фактора ризику. Майну та життю працівників можуть загрожувати різні чинники. Проте сучасна система сигналізації здатна мінімізувати загрози. Зокрема, охоронні прилади гарантують безпеку у наступних ситуаціях:

  • Цехи та склади можуть бути дуже великі. Навіть кільком охоронцям не вдасться простежити за порядком на всій території. Натомість грабіжникам на великих об’єктах сховатися простіше. Головне завдання охоронного обладнання завадити несанкціонованому проникненню.
  • Щоденно виробничі об’єкти відвідують десятки, якщо не сотні людей. Прослідкувати такий колосальний потік народу неможливо без спеціального обладнання.
  • Принести збитки майну, можуть не лише злодії, а і фізичні чинники, такі як пожежа чи затоплення. Якщо встановити сигналізацію з датчиками диму та води, можна запобігти втратам та зберегти життя та здоров’я працівників.
  • Охоронні системи для виробничого приміщення необхідні, адже зазвичай цехи та склади розташовані за межами населених пунктів, де немає добропорядних сусідів, які повідомлять про загрозу чи поліції та пожежної частини, які б швидко відреагували на пограбування та пожежу відповідно.
  • Будь-яке виробництво передбачає обладнання, в разі пошкодження якого виникає багато запитань та проблем. Сигналізація, яка може бути укомплектована і камерами спостереження, допоможе швидко визначити, апаратура вийшла з ладу через недбале відношення працівників чи через інші фактори.

Вище наведені нюанси – лише короткий перелік того, як охоронні системи можуть покращити роботу та захист персоналу на виробництві.

Чим варто укомплектувати сигналізацію

Кожне виробництво, склад чи цех має свою специфіку роботи. Саме від направлення підприємства та особливостей організації праці в приміщені залежить вибір сигналізації. Однак, є охоронні системи для виробничого приміщення з базовими датчиками, які будуть корисними для будь-якого замовника.

  • Прилади, які реагують на рух. Це датчики, що фіксують відкриття вікон та дверей, реагують на розбиття скла, вібрацію та рух у приміщенні.
  • Ультразвукові та акустичні прилади, які вимірюють ультразвук та гучність відповідно.
  • Внутрішні та вуличні камери відеоспостереження. Камери можуть бути як видимі, так і приховані.
  • Гучна сирена.
  • Прожектори або лампи спалаху. Вони, як і сирена повинні злякати грабіжників або попередити про загрозу людей, що знаходяться поруч.
  • Тривожна кнопка. З таким функціоналом є можливість екстрено викликати службу порятунку та непомітно подати сигнал тривоги поліції чи охоронній фірмі.
  • Протипожежна охорона. Датчики фіксують підвищення температури або задимленість.
  • Захист від чадного газу. Прилади реагують на рівень шкідливих речовин в повітрі.
  • Сигналізація на затоплення. Ця охоронна система фіксує прорив труб і за потреби перекриває воду, таким чином запобігає затопленню виробничого приміщення.

Всі перелічені системи завчасно попереджають про загрози, а отже зводять до мінімуму шкоду, яку вони здатні завдати майну та самому виробництву.

Дротова чи бездротова сигналізація для виробництва

Після того, як власники визначилися з функціоналом сигналізації, який забезпечить порядок у виробничому приміщені, варто обрати спосіб передачі тривожного сигналу в середині системи. Так, сигналізація може бути дротова та бездротова. Перший варіант передбачає з’єднання датчиків реагування з центральним блоком управляння проводами. Безпровідні охоронні системи працюють завдяки радіосигналам.

Яка сигналізація для виробничого приміщення краща, залежить від багатьох факторів, адже і перший, і другий тип має як свої переваги, так і недоліки.

Дротова сигналізація має такі характеристики:

  • Широкий радіус дії, – 400 метрів, тому підходить для великих об’єктів.
  • Дротова модель дешевша, але її ремонт в разі виходу з ладу обходиться дорожче. Та й замінити її не просто, адже доведеться перевіряти весь кабель.
  • Сигнал чіткий, попри те наскільки захаращене приміщення та які матеріали його наповнюють, що особливо важливо для цеху, складів.
  • Сигналізація працює від електромережі, отже може не спрацювати при відключеннях світла. На такий випадок є моделі з альтернативним джерелом живлення. Однак батареї та акумулятори потрібно систематично змінювати.
  • Дротові охоронні системи передбачають кабелі, прокладені по периметру приміщення. З однієї сторони – це не естетично, а з іншої, – зловмисники повністю бачать сигналізацію і можуть прорахувати незахищені зони.

​​​​​​​

Бездротова сигналізація вирізняється такими особливостями:

  • Зв’язок між датчиками та центром управління відбувається через радіохвилі. Відповідно, немає дротів, які псують інтер’єр, а злочинцям тяжче знайти сліпі зони.
  • Бездротові охоронні системи для виробничого приміщення монтувати простіше. Достатньо встановити датчики та налаштувати програму. За потреби прилади просто зняти та встановити в іншому місці.
  • Такі моделі не приєднані до електромережі, а отже не залежать від напруги. Однак потребують систематичної зміни батарейок чи акумуляторів.
  • Дальність сигналу – 100 метрів. Часто це надто мала дальність, коли йдеться про приміщення під виробництво. Звичайно можна становити кілька сигналізацій. Однак варто зазначити, що безпровідні варіанти коштують значно дорожче в порівнянні з дротовими аналогами.
  • Оскільки бездротова охоронна система передає сигнал радіохвилями, то можуть виникати проблеми через радіоперешкоди та металоконструкції.

Відтак, обираючи провідну чи безпровідну систему, варто враховувати особливості виробничого приміщення та специфіки роботи, яка там відбувається.

Який спосіб передачі сигналу обрати

Після того, як центральний блок отримав інформацію від датчиків про несанкціоновані дії, він активується. Загалом тут сигналізація поділяється на такі види:

  • Автономна. Сигналізація вмикає сирени або світлові спалахи. Ціль таких дій – злякати зловмисника та привернути увагу людей чи охорони, які знаходяться поруч. Такі моделі ще називають пасивними, адже вони не відсилають повідомлення про позаштатну ситуацію власникам чи фірмі безпеки.
  • Пультова. Центр управління під’єднаний до панелі служби охорони (до пульта). Інформація надходить радіохвилями, GSM чи телефонними лініями. Як тільки фірма отримує сигнал про тривогу, оперативно відсилає групу для перевірки об’єкта.
  • GSM-сигналізація. Це своєрідний гібрид автономного та пультового видів. В цьому випадку охоронна система, фіксуючи тривогу, передає повідомлення власникам чи фірмі швидкого реагування через канал мобільного зв’язку. Перевага такого способу в тому, що сигналізація може відразу сповістити про проблему дзвінком чи SMS десятку абонентів. Мінус у тому, що моделі GSM швидше розряджають акумулятори та батарейки.

Отже, варіацій сигналізації безліч і кожен може обрати собі охоронні системи для виробничого приміщення залежно від бюджету та запитів. Головне підійти до вибору такого обладнання серйозно та не поспішаючи розібратися з його особливостями.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *