Системи оповіщення: які є види та кому варто купити такі сигналізації

 • Головна
 • ЛАЙФ
 • Системи оповіщення: які є види та кому варто купити такі сигналізації
image
Назар Тарадюк / 21.11.2023 / 0 Коментарів

Все більше людей довірять свою безпеку охоронному обладнанню. Адже системи сигналізації здатні попередити вас про руйнівні або шкідливі події в заданому просторі чи на об’єкті. Ці пристрої здатні генерувати звукові, світлові, та інші види сигналів, щоб привернути увагу та оповістити про небезпеку.

Що таке система оповіщення у сигналізації

Система оповіщення у сигналізації – це комплекс засобів і пристроїв, які призначені для передачі сигналів про виникнення певної події чи небезпеки. Базова комплектація – це датчики реагування та панель управління. Принцип роботи наступний: спеціальні прилади реагують на вогонь, підвищення температури у приміщенні, дим, рівень води у трубах. Зафіксувавши нетипові зміни, датчики посилають інформація у центральний блок. А це обладнання запрограмоване на певну реакцію. Так, сигналізація може включати такі системи оповіщення:

 • Звукові пристрої. Це сирени, дзвони, дзвінки, гучномовці та інші пристрої, які відтворюють звуковий сигнал для привернення уваги.
 • Візуальні. Сигналізації можуть бути обладнанні червоними, миготливими лампочками, світлодіодними індикаторами, потужними світловими лампами, лазерами, приладами, які видають яскраві спалахи. Все це має за ціль привернути увагу людей.
 • Мобільні системи оповіщення. Передають сповіщення через SMS-повідомлення, мобільні додатки, виклик з голосовим сповіщенням.

Ці види можуть використовуватися окремо чи комбінуватися для створення більш ефективної роботи. Вибір конкретного типу системи залежить від потреб користувача та специфіки об’єкта.

Які є види систем оповіщення

Сигналізації можуть бути дротовими та бездротовими. Це залежить від того, яким чином передається звіт.

Дротові прилади передають інформацію електричними сигналами через проводи. Бездротові сигналізації надсилають повідомлення з використанням радіохвиль або інших бездротових технологій, таких як Bluetooth, Wi-Fi. Ці системи забезпечують більшу гнучкість, оскільки не потребують фізичних з’єднань.

Обираючи сигналізацію з оповіщенням, важливо враховувати потреби й вимоги конкретної ситуації, адже кожний варіант має як переваги, так і недоліки.

Особливості дротової системи оповіщення

 • Дротові придали є стабільні та надійні. Вони не залежать від інших зовнішніх факторів, таких як погода, електромагнітні хвилі.
 • Сигнал передається миттєво, що є особливо важливим у критичних ситуаціях.
 • Прості в використанні. Не потрібно складних налаштувань, щоб передати звіт.
 • Вони коштують дешевше, однак дроти вразливі до пошкодження. А ремонтні роботи складні, довготривалі та затратні.
 • Мають обмежену мобільність. Отже, не можуть бути перенесені без значних зусиль і затрат. До того ж дротові системи оповіщення складаються з жорсткого фізичного з’єднання і не забезпечують гнучкість для зміни чи розширення мережі в майбутньому.
 • Мають обмежений радіус покриття, особливо якщо потрібно передавати сигнали на великі відстані чи на відкритих просторах.

Особливості бездротової системи оповіщення

 • Прилади можна розміщувати в різних місцях і переносити їх за потреби. Це дозволяє забезпечити охоплення всієї території та знаходитись в безпосередній близькості до тих, хто потенційно може потребувати допомоги.
 • Швидко передає повідомлення.
 • Бездротова система може бути легко розширена іншими датчиками чи приладами оповіщення. Також, при потребі, її можна зняти та встановити в іншому місці.
 • Вимагає наявності хорошого сигналу для передачі й отримання повідомлень. Загородження товстими стінами й металевими конструкціями може вплинути на якість меседжу.
 • Зловмисники можуть «спіймати» чи заглушити радіосигнал. Хоча існують заходи безпеки, такі як шифрування та автентифікація сигналів, потрібно враховувати цей потенційний ризик.
 • Сигналізація вимагає живлення. Батареї та акумулятори слід міняти вчасно, інакше система не працюватиме.
 • Бездротова сигналізація оповіщення дорожча. Це може бути значним обмеженням для бюджету.

Враховуючи всі ці плюси та мінуси, вибір дротової чи бездротової системи залежить від конкретних потреб і обставин.

Кому потрібно встановити сигналізацію з оповіщенням

Установка сигналізації – важливий крок до безпеки. Її завдання зафіксувати нештатну ситуацію та попередити власників. Важлива складова будь-якої охоронної системи – світлові чи звукові сигнали. Відтак, сигналізація з оповіщенням не завадить у таких об’єктах:

 • Приватні будинки та квартири. Охоронна система захистить майно від крадіжок та нештатних ситуацій (пожежі, затоплення, задимлення). Якщо в момент надзвичайної ситуації у приміщені є мешканці, саме сигнал тривоги сповістить про біду та допоможе уникнути ризиків для життя і здоров’я.
 • Громадські заклади. Сигналізація може бути важливою для безпеки великої кількості людей, які перебувають в готелях, ресторанах, торгових центрах, культурних закладах та інших. Однак в цьому випадку важливо організувати евакуацію. Це допоможе уникнути паніки серед присутніх, а отже і жертв.
 • Офіси. Сигналізація допомагає захистити кабінети від несанкціонованого доступу, крадіжок та інших неправомірних дій. Якщо в офісі сталася непередбачена ситуація, наприклад, вторгнення зловмисників чи вибух, сигналізація негайно сповіщає працівників у різних кутках будівлі, власників, службу безпеки.
 • Виробничі приміщення. Сигнали оповіщення використовуються для повідомлення про небезпеку чи необхідність евакуації працівників у випадку надзвичайних ситуацій. Це підвищує шанс на швидку реакцію працівників. В штатному режимі гучномовці, мікрофони та сирени використовують для координації роботи та спрощення комунікації між працівниками. Наприклад, вони повідомляють про початок або завершення певних етапів роботи, виклик команди, необхідність зупинки процесу.
 • Об’єкти з високим рівнем секретності. В такому випадку сигналізація з оповіщенням може бути використана для безпечного входу та виходу, контролю над доступом та ідентифікації персоналу. В разі неправомірного доступу, вмикається тривога.
 • Спеціалізовані заклади. Така система особливо важлива для людей з обмеженими можливостями, адже сигналізацію можна адаптувати під осіб з вадами слуху та зору.

Сигналізація з оповіщенням допомагає уникнути втрат, пов’язаних з крадіжками, зламами та іншими подібними ситуаціями. Вчасне оповіщення веде до швидкої реакції, що збільшують шанси впіймати зловмисників або запобігти псуванню майна.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *