Системи відеоспостереження: основні типи та особливості вибору

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Системи відеоспостереження: основні типи та особливості вибору
image
Назар Тарадюк / 21.11.2023 / 0 Коментарів

Все більше людей довіряють керувати найрізноманітнішими сферами свого життя сучасним технологіям. Зокрема й охоронним системам. А коли йдеться про вибір сигналізації, то тут провідні позиції займають системи відеоспостереження.

Роль відеоспостереження в охоронних системах

Відеоспостереження є важливою складовою системи сигналізації, оскільки дозволяє в реальному часі спостерігати за діями людей і виявляти потенційно небезпечні ситуації.

Можливості сучасних відеокамер дозволяють виявляти рух, розпізнавати об’єкти, фіксувати порушення правил і вчасно сповіщати власника чи охоронну фірму про нештатну ситуацію, потенційну небезпеку. У разі спрацювання сигналізації, оператор може відразу переглянути відеозапис і визначити причину спрацювання. Також камери сприяють контролю за працівниками, клієнтами банків і покупцями у великих торгових центрах.

Для збереження відеоінформації використовуються спеціальні системи резервного копіювання і віддаленого доступу для перегляду архіву. Тож за записом просто встановити ідентичність злочинця та надати докази для проведення слідства.

Відеоспостереження і його основні типи

Залежно від потреб користувача та принципу передачі сигналу, є різні типи відеоспостереження.

  • Аналогове. Камери передають відеосигнал через коаксіальний кабель до аналогового відеореєстратора або монітора. Відеосигнал може бути записаний для подальшого відтворення чи переглянутий в режимі реального часу, що дуже важливо, коли йдеться про сигналізації.
  • Цифрове. Працюють цифрові камери, які передають відеосигнал через мережевий кабель (Ethernet) до цифрового відеореєстратора/монітора. Такі системи відеоспостереження забезпечують вищу якість зображення та більшу гнучкість управління.
  • IP-відеоспостереження. Ті ж самі цифрові камери підключені до локальної мережі (LAN) або інтернету. Картинка передається через IP-протоколи і її можна переглянути з будь-якого пристрою, підключеного до мережі.
  • Бездротове. Сигнал передається через бездротові мережі, такі як Wi-Fi/Bluetooth. Ці моделі актуальні для територій, де неможливо чи складно провести кабель.

Кожен з перелічених типів має свої переваги та недоліки, тому повинен бути підібраний в залежності від потреб та вимог користувача та завдання, яке повинна виконувати охоронна система.

Як обрати сигналізацію з відеоспостереженням

Відеоспостереження у системі сигналізації – це технологічне рішення, що дозволяє відстежувати події, які відбуваються на території вашого приватного житла, офісного приміщення чи комерційного об’єкта. Існує безліч варіантів та моделей систем відеоспостереження. Тому наводимо декілька нюансів, які допоможуть вам визначитися з вибором:

  • Кількість зон. Якщо приміщення не велике, вам може підійти система з двома або трьома камерами. Якщо ж у вас великий об’єкт з багатьма входами й декількома поверхами, то потрібен комплексний набір з багатьма камерами.
  • Якість зображення. Для базового рівня безпеки достатньо камери зі стандартним розширенням (720p/1080p). Але якщо вам важлива деталізація і розпізнавання облич, тоді краще обрати камери вищої якості, такі як 4K і вище.
  • Функціонал. Деякі сучасні системи відеоспостереження мають різні корисні функції, такі як детектор руху, запис на SD-карту або в хмару, нічний режим, двосторонній звук і віддалений доступ з мобільного пристрою.
  • Професійна установка. Якщо ви не маєте досвіду в установці систем відеоспостереження, доведеться замовити професійні послуги. Компанії, які продають охоронні системи, зазвичай знають, як правильно розмістити камери й налаштувати їх. Вони ж розкажуть, скільки коштує встановлення відеоспостереження.
  • Нічний режим. Функція нічного бачення дозволить вам спостерігати об’єкти навіть тоді, коли відсутнє природне освітлення, що вкрай важливо для сигналізації.
  • Бюджет. Ціна системи залежить від кількості камер, їх якості, функцій і бренду.

Це лише загальні рекомендації. Перед тим, як вибрати сигналізацію з системою відеоспостереження для приватного житла чи комерційного приміщення, варто звернутися до фахівців чи консультантів в магазинах, які мають поглиблене розуміння цієї теми та зможуть надати вам конкретні рекомендації, враховуючи ваші потреби та обмеження.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *