Керуюча партнерка адвокатського об'єднання «General Legal Group» Яна Кінах розповіла про те, чи допомагає військовим у СЗЧ, чи їздить «визволяти» людей з ТЦК, чим займалися ГО «Є-ЖІНКА» та «Асоціація перевізників та імпортерів транспортних засобів» у 2024 році, про взаємодію ГО з військовими цивільними адміністраціями на Волині тощо.
Про це йдеться в інтерв'ю для Insider Media.
За її словами, звернень щодо СЗЧ до їхнього адвокатського об'єднання надходило багато. Адвокатка наголосила, що обставини у всіх різніх.
«Хтось потрапив у таку обставину долею випадку, хтось пішов свідомо на такі дії. Але в основному люди мають на те певні підстави. Хтось просто був не готовий опинитися там, де він буде, і для когось чіткішим є розуміння, що простіше, мабуть, понести покарання, ніж продовжувати нести службу. Абсолютно різні випадки. Їх багато, за останній рік особливо багато, хоча тенденція насправді вона така трішки «плаваюча».
Якийсь період більше звертаються по питаннях СЗЧ, потім дали їм таку ніби надію на певну амністію. Бо багато людей, які були в СЗЧ давно, і в силу певної навантаженості правоохоронної системи, яка існує станом на сьогодні, не так швидко до них, скажімо, доходила оця система правосуддя. Потім, звісно, з розумінням амністії для тих, хто перебуває в СЗЧ, таких звернень стало менше. Але навіть якщо виходити за рамки цього закону, то в цілому для тих осіб, які пішли в СЗЧ, але вирішили повернутися, механізм повернення без понесення певного виду кримінальної покарання існує вже певний період. Тобто система налаштована не лише для того, щоб карати навіть за відсутності закону, але щоб якось сприяти максимально тим хлопцям і дівчатам, які опинилися в такій ситуації, та без наслідків виправити цю ситуацію», - розповіла Яна Кінах.
Як вона зауважила, були випадки закриття кримінальних проваджень в зв'язку з відновленням служби.
Детальніше – у сюжеті.
Коментарів немає
Залишити коментар