Український мільйонер Всеволод Кожем'яко створив власний військовий підрозділ, в якому керує 200 бійцями-добровольцями і тим самим наближає нашу перемогу. Агротрейдер посідає 88 місце у списку зі 100 найбагатших українців за даними Forbes. Його статок складає 100 мільйонів доларів.
Всеволод Кожем’яко зіткнувся з однією з найбільших труднощів у своєму житті, адже велика частина сільськогосподарських угідь його зернового бізнесу в Харкові стала полем битви для українських і російських військ, які борються за контроль над регіоном.
«Це наша земля, і ми будемо за неї боротися», – так про війну говорить 50-річний бізнесмен.
Від початку повномасштабного вторгнення мультимільйонер заснував власний батальйон. Пан Кожем’яко пишається підрозділом і каже, що воюватиме, доки Україна не здобуде перемогу.
Українська влада забезпечила добровольців його батальйону військовою технікою, але все інше – транспорт, їжа, медичне приладдя, навіть зарплата – фінансує сам Кожем’яко та його бізнес-партнери. Його соратники «не можуть боротися самі, але вони можуть допомогти тим, хто воює», — сказав бізнесмен, який до речі вже витратив близько 1 мільйона доларів власних коштів.
Всеволод Кожем'яко — серед сотень українських бізнесменів, які допомагають у війні.
Згідно з опитуванням Спілки українських підприємців, найбільшої бізнес-лобістської групи країни, 94 відсотки з 800 компаній-членів надають підтримку збройним силам країни у боротьбі з росією.
Крім того, за словами керівника організації Катерини Глазкової, лише третина опитаних компаній працює на довоєнному рівні.
«Попри те, що багато підприємств сильно постраждали, підтримка армії та мирного населення не припиняється.Одні підприємці купують тепловізори та дрони, інші постачають гарячу їжу бійцям територіальної оборони», – розповіла пані Глазкова.
Перед початком повномасштабної війни 24 лютого Збройні Сили України налічували менш як 250 тисяч військовослужбовців. До червня це число зросло до 700 000, а це вимагало додаткового фінансування. Держава не завжди могла це покрити, тому важливу роль відіграла підтримка українського бізнесу.
Генеральний директор компанії «Екософт», яка виробляє фільтри для очищення води, Андрій Мітченко надіслав близько десятка систем компанії «Оазис», коли в Миколаєві через обстріли росіян було знеструмлено систему водопостачання. Кожна установка може виробляти 300 літрів питної води на годину, і зараз українські військові замовили 50 систем.
Але надавати будь-яку підтримку військовим стає все небезпечніше. 31 липня у миколаївський будинок українського бізнесмена Олексія Вадатурського влучили три російські ракети. 74-річний підприємець разом із дружиною загинув під уламками свого будинку.
Його фірма «Нібулон» є одним із найбільших виробників та експортерів зерна в Україні, а перед смертю Forbes оцінював статки пана Вадатурського приблизно в 450 мільйонів доларів США. Він купував медичне приладдя та бронетехніку для військових, а його фірма навіть ремонтувала військову техніку.
москва визнала, що головною причиною його вбивства була підтримка української армії. Головний редактор російської державної телевізійної мережі rt маргарита сімонян написала у своєму телеграм-каналі, що пан Вадатурський загинув через те, що нібито спонсорував «каральні батальйони», а прямий удар по його будинку був «денацифікацією в дії».
«Те, що говорила російська пропаганда про пана Вадатурського, можна сказати не лише про кожного українського бізнесмена, а й про кожного дорослого в країні. У нас зараз немає тих, хто не допомагає Збройним Силам України. Ми всі зараз боремося за існування нашої нації», – сказав пан Кожем’яко.
Багато бізнесменів не хочуть обговорювати, що вони роблять для допомоги військовим.
«Ми дуже допомагаємо, але відкрито про це не говоримо – інакше російські ракети вдарять по нашому заводу», – пояснив один із власників великої фармацевтичної компанії, якого The Globe and Mail не називає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це моя країна, я обрав служити нашому народу», - суддя з Волині пішов воювати
Підтримка підприємців – це частина масштабної роботи, в якій залучені всі українці, незалежно від економічного статусу, – каже відомий телеведучий та волонтер Сергій Притула. У липні його благодійний фонд розпочав кампанію зі збору коштів на закупівлю бойових безпілотників Bayraktar для української армії.
Протягом трьох днів кампанія зібрала 600 мільйонів гривень (майже 20 мільйонів доларів США) – у чотири рази більше, ніж початкова мета – і зібрала понад два мільярди гривень.
Коментарів немає
Залишити коментар