Волинянський пенсіонер виготовляє цілющу мазь від ран і опіків

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Волинянський пенсіонер виготовляє цілющу мазь від ран і опіків
image
Оля Коновалова / 06.11.2022 / 0 Коментарів

75-річний житель села Світязь Олексій Стаднік протягом всього життя працював ветлікарем у місцевому колгоспі. Коли пішов на пенсію, все одно односельчани кликали його на поміч. Тепер до Стадніків їдуть і знайомі, і чужі, бо знають, що Олексій Никифорович робить чудодійну мазь.

Про це пише Вісник і К.

Два складники тримає у таємниці

Останнім часом Олексій Стаднік хворіє, ходить з милицею, але без діла не сидить. Хоч чимось хоче допомогти сім’ї. Коли ми завітали, сидів у дворі і лущив квасолю. Щиро здивувався, що хочемо про нього розповісти, бо досі жодна газета про нього не писала. Хоча Олексій Никифорович уже пів століття робить цілющу мазь!

 – О-о-о! Скільки-то приїжджає люду! Один одному переказують, – каже.

І розповідає, звідки дізнався рецепт мазі. Коли він у сімдесятих навчався у Рожищенському ветеринарному технікумі, хірургію викладав Бондаренко, який повернувся з Другої світової війни без ока. Він і поділився зі студентами рецептом мазі, яка гоїть рани та опіки. Відтоді Олексій Стаднік робить ці ліки, складники перераховує напам’ять, не заглядаючи у свій записник.

– У мазі трав нема. Я ніколи їх не збирав, у роду травників не було. Це мазь людська і для худоби, довго зберігається. Треба борсуковий жир, синтоміцин, пеніцилін, стрептоцид білий, присипка антибактеріальна… – перераховуючи, загинає пальці. – Усе продається в аптеках.
– А ще є два секретні інгредієнти, – додає чоловік внучки Вадим. – Дід людям каже, що купити, а коли робить мазь, то додає ті секрети, – усміхається.

Звертаються поранені солдати

За п’ятдесят років Олексій Стаднік допоміг не одній сотні хворих. Звертаються до нього не тільки з навколишніх районів Волині, а й з інших куточків Західної України. Кожного місяця, а то й тижня їдуть до чоловіка, щоб приготував чудодійну мазь. Стадніки розповідають неймовірні випадки.

Одна жінка перед Новим роком довго лікувалася у лікарні, ходити не могла, з попеченої ноги злазила шкіра, а медикаменти не допомагали. Почувши про світязького ветлікаря, приїхала її мама. Олексій Стаднік зробив мазь і запевнив, що вже через три дні буде результат. І справді допомогла – за два тижні хвора жінка сама приїхала, привезла гостинці і щиро дякувала своєму рятівнику за допомогу.

Влітку до Стадніків навідалися аж з Івано-Франківська. Тут відпочивали на озері і почули про місцевого цілителя. Теж просили допомоги – коли зірвався газовий балон, вибухом дуже попекло тіло. Інші люди привозили дитинку з опіками, на яку без сліз неможливо було дивитися – її теж врятувала світязька мазь.

– Ото недавно з Шацька подружжя було. У жінки на нозі опіки, а у чоловіка вавки, – долучається до розмови дружина Любов. – То наша мазь помогла – до вавок добре йде.

За стільки років Стадніки помітили, що ці ліки дуже добре гоять не тільки опіки, а й загноєння, рани. Очевидно, той хірург Бондаренко з Рожищенського ветеринарного технікуму врятував не одного пораненого солдата на фронті. Тепер і Олексій Никифорович допомагає нашим бійцям – нещодавно готував мазь для воїна з Шацька, який пораненим повернувся з війни.

Чи Олексій Никифорович відкрив комусь секрет цілющих ліків, якими уже п’ятдесят літ допомагає хворим?

– Уже розказав своїй жінці, – усміхається Олексій Стаднік. – Вона знає ті секретні інгредієнти.

Раніше відома українська телеведуча Леся Нікітюк показала, які ранозагоювальні мазі виготовляють студенти Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *