Види сигналізації: на що звернути увагу купуючи охоронну систему

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Види сигналізації: на що звернути увагу купуючи охоронну систему
image
Назар Тарадюк / 21.11.2023 / 0 Коментарів

Охоронні системи відіграють важливу роль у сучасному житті людини. Вони підвищують рівень безпеки, комфорту та управляючи даними, допомагають ефективно використовувати ресурси. Однак, аби обладнання приносило користь, варто знати, які існують види сигналізації та особливості їхнього функціонування.

Що таке сигналізація

Охоронні системи – це комплекс пристроїв і технологій, що використовується для захисту об’єкта від вторгнень, пожеж, аварій та інших небезпек. Основне завдання сигналізації полягають у виявленні небезпеки, генерації сигналу про її виникнення та передачі тривожного повідомлення працівникам чи мешканцям об’єкта, власникам чи оперативним службам.

Існують різні види сигналізації й встановлювати їх можна на такі об’єкти:

  • Приватне житло (квартири, будинки, дачі) та прибудинкові території.
  • Офіси та комерційні приміщення.
  • Автомобілі та гаражі.
  • Сховища та склади.
  • Громадські заклади (торгові центри, школи).
  • Виробничі підприємства.

Загалом, сигналізацію варто встановити там, де існує потреба в захисті.

Про які небезпеки здатна попередити сигналізація

Залежно до свого функціонала та налаштувань, охоронні системи попереджають про різні види небезпек. Так, сигналізація буває обладнана детекторами, що фіксують наступні ситуації:

  • Крадіжки і зломи. Сигналізація буде спрацьовувати, коли будуть виявлені незаконні спроби проникнення в приміщення чи в автомобіль.
  • Пожежі. Деякі різновиди сигналізації мають датчики диму і тепла, що допомагають виявити пожежу в ранній стадії.
  • Витік газу. Є детектори, що реагують на кількість шкідливих речовин у повітрі, тим самим попереджають про загрозу отруєння.
  • Затоплення. Якщо в помешканні виникає протікання труб чи підтоплення, обладнання може виявити це і негайно сповістити про цю небезпеку.
  • Неправомірні дії з боку людини. Охорона може спрацьовувати при різних ситуаціях, таких як насильство чи загроза життю.

Загалом, система сигналізації моніторить найрізноманітніші види небезпек, надаючи ранній сигнал про можливі загрози і допомагаючи уникнути серйозних наслідків.

Різновиди сигналізації за способом передачі сигналу

Будь-яка охоронна система складається з двох основних частин: детекторів та центрального блоку управління. Сигналізація працює наступним чином: датчики (реагують на різні види змін, такі як рух, звук, температура, вогонь, запах та інше), надсилають запит до головної панелі. Блок обробляє інформацію та автоматично запускає відповідні процедури. Це може бути повідомлення власникам, відповідним службам чи звуковий, візуальний сигнал, який сповіщає людей про можливу небезпеку.

Сам сигнал всередині системи поділяється на два основних типи:

  • Дротовий. В цьому випадку, різновиди охоронних систем передають інформацію з детекторів до блоку управління через кабелі. Цей метод є традиційним і надійним, оскільки проводи забезпечують стійку та безперебійну передачу сигналу. Датчики можна розташовувати на відстані 400 метрів від панелі. Приладдя працює від електроенергії, але є моделі, які мають альтернативне джерело живлення (що важливо в разі зникнення світла). Дротова сигналізація коштує дешевше в порівнянні з бездротовою, проте її установка може бути складнішою, оскільки вона вимагає прокладання кабелю. До того ж аби встановити додаткові детектори, доведеться знову прокладати проводи.
  • Бездротовий. Використовуються радіосигнали або інфрачервоне випромінювання. Ці види охоронних систем є більш гнучким, оскільки дозволяють розміщувати датчики й пристрої тривоги в будь-якому місці без обмежень. Перевага у тому, що обладнання легко монтується, а за потреби його можна зняти та встановити в іншому місці. Прилади працюють на батарейках та акумуляторах, які слід системно змінювати, інакше сигналізація вийде з ладу. Однак, безпровідна передача менш надійна, оскільки радіосигнали можуть бути заглушені чи перехоплені. Ще один мінус – радіус дії всього 100 метрів. Тож таке обладнання підходить лише невеликим об’єктам.

Вибір між провідним і безпровідним способом передачі тривожного сигналу залежить від потреб системи сигналізації. Враховуються такі фактори, як розташування будівлі, вимоги безпеки, бюджет та інше. Варто зазначити, що зараз можна купити гібридні охоронні системи, які є комбінацією двох варіантів.

Автономне чи пультове обладнання

Ті, хто планує купити сигналізацію, повинен знати, що її класифікують залежно від реакції на небезпеку. Зокрема, існують такі види охоронних систем:

  • Автономна. Працює самостійно, без підключення до зовнішньої мережі або контролю з боку оператора. Вона може містити різноманітні прилади, такі як детектори руху, датчики відкриття дверей/вікон, диму тощо. Коли пристрій спрацьовує, система автоматично активує сирену. Така модель зазвичай встановлюється в будинках або приміщеннях, де немає потреби в постійному контролі з боку власника.
  • Пультова. Обладнання контролюється з допомогою пульта керування. Власник може вмикати/вимикати сигналізацію, а також моніторити стан об’єкта за допомогою пульта. Зазвичай встановлюється в комерційних приміщеннях або будинках, де є необхідність в цілодобовому керуванні та контролі.
  • GSM-сигналізація. Це автономна сигналізація, яка доповнюється технологією GSM для передачі інформації. Її установка вимагає менше часу і зусиль порівняно з провідним аналогом, оскільки не потрібно прокладати кабелі. А завдяки використанню мобільної мережі, власник системи може отримувати повідомлення про події та стан об’єкта з будь-якого місця, де є з мобільний зв’язок.

Перелічене у статті – це лише кілька прикладів різновидів охоронних систем, існує багато інших технологій та підходів до убезпечення об’єктів. Вибір оптимальної системи охорони залежить від конкретних потреб та вимог замовника.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *