За пів року навчання мовних курсів, які відбуваються у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, їх відвідали 200 людей.
Викладачка мовного клубу, доцентка Оксана Приймачок розповіла, що розмовний клуб створили, аби навчити говорити українською тих, хто в час повномасштабного вторгнення вимушено переселився на Волинь. Утім, з часом до клубу, – розповідає кураторка Оксана Приймачок, – доєдналися і лучани.
Три місяці ходить на заняття пані Лариса. 40 років тому жінка приїхала жити до Луцька. У клуб прийшла, аби удосконалити українську мову. Каже: писати їй легше, ніж розмовляти.
67-мирічна Ніна родом з Херсона. В квітні вимушено переїхала до Луцька. З того часу відвідує розмовний клуб. Українську мову вивчала лише у школі. Заняттями задоволена, бо за п'ять місяців практичних навчань, – розповідає переселенка, – тепер може вільно спілкуватися у житті українською.
Клуб відвідують переважно люди старшого та пенсійного віку, – говорить кураторка Оксана Приймачок. Спочатку українську мову вона викладала через граматику та правильну вимову. Потім, за бажанням відвідувачів, у клубі з’явилися домашні завдання, аби людям вдавалося швидше долати мовний бар’єр, – говорить Оксана Приймачок.
Заняття у розмовному клубі української мови відбуваються щовівторка та щочетверга о 16 годині.
Коментарів немає
Залишити коментар