Як швидко завагітніти: топ дієвих порад

image
Яна Горчинська / 21.11.2022 / 0 Коментарів

Питання «Як швидко завагітніти» – цікавить тисячі пар по всьому світу. Одні за відповідями звертаються до нетрадиційного лікування, інші віддають перевагу порадам від лікарів.

Ми ж зібрали для вас найбільш дієві та перевірені вказівки, які увібрали в себе мудрість народної медицини та не суперечать рекомендаціям лікарів.

Стежте за своїм циклом

Максимально високі шанси завагітніти в період овуляції, тому кожна жінка повинна навчитися вираховувати ці дні. При нормальній менструації у 28 днів, овуляція настає на 14 добу і триває в середньому 1,5-2 дні. Відповідно, вагітність може наступити лише в цей час, коли яйцеклітина вийшла з яєчника, і ще добу, поки вона знаходиться в черевній порожнині й зберігає життєздатність. Робити відлік потрібно з першого дня місячних.

Якщо у жінки тривалість циклу інша і вирахувати сприятливі для зачаття дні тяжко, можна купити спеціальний тест на овуляцію в аптеці.

Підвищуйте якість сперми

Якщо вам цікаво, як завагітніти швидко та народити здорову дитину, то слід подбати про якість сперми. Для плодоутворення потрібний сильний сперматозоїд. Саме на нього, а не на жіночу систему, лягає основна робота. Він повинен перетнути вагіну з кислим середовищем, пройти імунний захист цервікального каналу, подолати шлях через труби, знайти яйцеклітину, пробити її оболонку і з’єднатися з нею.

На якість сперми дуже впливають зовнішні фактори та негативні звички:

 • Тютюн та алкоголь.
 • Перегрів організму (сауни, лазні, гаряча ванна, підігрів сидінь).
 • Тісна білизна.
 • Низька фізична активність.
 • Неправильне харчування.
 • Стрес, недосипання та депресія.
 • Хронічна втома.

Для того, аби покращити активність сперматозоїдів можна навіть не звертатися до лікаря, а просто почати вести правильний спосіб життя.

Підвищуйте жіночу фертильність

У жінок не менше шкідливих звичок, які перешкоджають заплідненню, ніж у чоловіків. Налагодьте ритм і режим свого життя – ось головна порада тим, хто запитує, як завагітніти швидко.

Варто зауважити, якщо чоловікам, щоб покращити активність сперми достатньо двох-трьох місяців правильного способу життя, то жінці, аби підвищити шанси завагітніти, потрібно мінімум рік.

Отже, що може зробити жінка, щоб посприяти вагітності:

 • Нормалізуйте свою вагу.
 • Відмовтесь від виснажливих дієт.
 • Більше гуляйте на свіжому повітрі (мінімум 1,5 години в день).
 • Відмовтесь від інтенсивного спорту на користь легким вправам.
 • Збалансуйте харчування.
 • Приймайте вітаміни.
 • Відмовтесь від сигарет, алкоголю, обмежте вживання кофеїну.
 • Більше відпочивайте і менше хвилюйтесь.

Раптово відмовитися від звичайного способу життя – надзвичайно складно. Тож краще почати стежити за собою якомога раніше.

Відмовтесь від контрацепції

Безперечно, використання презервативів чи ковпачків не сприяє заплідненню. Але у цьому пункті йдеться не про це. Річ у тім, що навіть після відміни різних контрацептивів, таких як гормональні таблетки чи спіраль, організму жінки потрібен час, щоб адаптуватися до змін і знову запустити репродуктивну систему. Тому, якщо ви не просто плануєте дитину, а думаєте про те, як швидко завагітніти, то розв’язуйте це питання чим раніше.

Також варто проконсультуватися з гінекологом, який розповість, як нівелювати негативний вплив на організм контрацепції.

Як часто повинен бути секс

Фахівці впевнені, що якість сперми на пряму пов’язана з кількістю сім’явипорскування. Оптимальна кількість статевих актів на тиждень, аби підтримувати фертильність в нормі, – 3-4 рази. Така частота забезпечує сперматозоїдам активність.

Якщо еякуляція відбувається частіше, сперма стає рідшою завдяки секрету і сперматозоїдів в ній недостатньо для зачаття. Якщо ж навпаки, «заощаджувати» сперму і займатися сексом рідше, то вона стає занадто густою і в’язкою. А в такому середовищі у сперматозоїдів нижча активність, що аж ніяк не сприяє вагітності.

То ж, запитання не втому, скільки раз треба кінчити, щоб завагітніти, а тому, яка якість еякуляту партнера.

Яка поза сприяє зачаттю

Єдиної думки про те, що поза хоч якось підвищує шанс завагітніти – немає. Хоча окремі спеціалісти запевняють, що найкращі пози для зачаття – це місіонерська або коли чоловік «пришвартовується» ззаду. Тут є своя логіка, з якою погоджуються більшість лікарів: у таких позиціях сперма на довше затримується у тілі жінки, що збільшує можливість оплодотворення яйцеклітини. За цією ж логікою, поза, коли жінка зверху – вважається несприятливою.

Тому лікарі рекомендують хоча б 20-30 хвилин полежати на животі чи підняти сідниці догори, – ось що робити після статевого акту, щоб завагітніти. За твердженнями деяких вчених, такий метод підвищує можливість запліднення на 80%.

Насолоджуйтесь процесом

Все найкраще у цьому світі з’являється, якщо людина насолоджується роботою, яку виконує. Тому не сприймайте секс для зачаття дитини, як неприємну, рутинну роботу.

Лікарі рекомендують не поспішати та добре розігріти один одного. Використовувати всякі змазки та лубриканти – не варто. Найбільш дієві народні методи вагітності, передбачають мінімальне втручання допоміжних засобів. Тим паче, що лубриканти знижують можливість оплодотворення. Натомість природна змазка, навпаки, сприяє просуванню сперматозоїдів до яйцеклітини.

Зверніться за консультацією до спеціаліста

Якщо ви плануєте вагітність, то в першу чергу повинні записатися до лікаря. Є маса невидимих проблем, які перешкоджають зачаттю і які може виявити лише спеціаліст. Жінці варто записатися до гінеколога, а чоловіку пройти огляд в уролога чи андролога. Фахівці обстежать вас, визначать загальний тонус організму та запропонують план лікування.

Не хвилюйтеся

Разом з інформацією про те, як швидко завагітніти, ви повинні знати, що процес оплодотворення яйцеклітини дуже складний і йому повинна сприяти велика кількість факторів. А вірогідність успішного зачаття в один менструальний цикл становлять лише 25% навіть у здорових партнерів. Тому, якщо не вдалося завагітніти з першого разу – це не означає, що ви не можете мати дітей взагалі.

До слова, психоемоційний стан має не менший вплив на шанс завагітніти, ніж, допустимо, неякісне харчування чи відсутність фізичної активності. За статистикою, стосунки у кожній другій парі стають напруженими, якщо їм не вдається зачати дитину протягом трьох місяців. В результаті, на підсвідомому рівні, особливо це стосується жінок, виникає своєрідний блок, який перешкоджає заплідненню.

Краще не ставити перед собою мету швидше завагітніти, а зосередитись на завданнях та думках, які приносять вам радість. Зберігайте позитивний настрій, ведіть здоровий спосіб життя та обов’язково запишіться на консультацію до лікаря.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *