Народний артист України та ексміністр культури Євген Нищук ще під час Революції Гідності не полишав свій народ і разом із ним стояв на барикадах. Коли війна постукала в домівку кожного українця — одним із перших штурмував військкомати.
В інтерв’ю
Також артист поділився думками щодо того, яким стане театр після нашої перемоги у повномасштабній війні з рф.
– Чому ви вирішили йти служити?
– Рішення приєднатися до спротиву російським окупантам з’явилося практично одразу, і має якийсь причинно-наслідковий зв’язок ще із часами Майдану. Тоді навіть у найважчі ночі я теж нікуди не йшов і залишався з людьми.
У перші дні повномасштабного вторгнення я пішов записуватися в резерв ЗСУ – до ТРО. У багатьох випадках це було непросто, тому знайшов добровольче формування Вільна Україна. Там була створена група аеророзвідки, оскільки там працювали добре відомі Україні оператори, що відмінно володіють дронами.
– Ми працювали практично з перших днів на лінії Ірпінь – Буча – Стоянка – Романівка. Одним словом, на підступах до столиці. Там ми були понад місяць, до повного звільнення Київщини від окупантів.
Згодом переїхали в південну частину України – на Миколаївщину, та продовжили там наш спротив. Наразі я на навчанні нового безпілотника українських конструкторів, які дуже потрібні.
– Чи вдається вам поєднувати акторську діяльність зі службою?
– Активне творче театральне життя в перші 3,5 місяці практично повністю зупинилося. і тільки з травня місяця почало оживати. Я працюю в Національному театрі ім. Івана Франка і граю в театрі Лесі Українки.
Ситуація мого поєднання полягає в тому, що мої колеги по театру теж служать. Наприклад, вистава Украдене щастя, де героя Миколу грає Олександр Печериця. Її ми граємо раз на місяць. Коли його відпускають, тоді й я підлаштовуюсь. У мене є певні домовленості.
Ще вистава Момент кохання. Ми підлаштувалися так, що я приїхав на три дні і зіграв.
– Для мене це важливо, думаю, для людей також. Воно має наразі інший присмак і характер. Емоційно дуже важливо для мене, щоб якісь речі сублімувати.
Нових робіт наразі не готуємо. Зрештою, літній період – відпустки. Що буде з вересня – ми не знаємо, але на 23 серпня, перед Днем Незалежності, вже є погоджена вистава.
– Яке майбутнє українського театру після перемоги у війні з рф?
– Театр це така місія, яка не має певних часових обмежень. Театр і до війни, і під час війни, і після неї має бути тим, який рефлексує, передчуває та передбачає майбутнє.
Усі чекають на виставу Три товариші за книгою Еріха Марії Ремарка. У нас практично всі ці товариші – і мій герой, і Олександра Печериці, і Андрія Романіва – служать. Але ми обов’язково повернемось зіграти цю легендарну роботу, яка якраз говорить про те, що після Першої світової війни і практично перед Другою світовою Ремарк дуже багато посилав сенсів, меседжів і передбачень. Вона є вкрай актуальною.
Театр однозначно має бути європейським. Має бути багато співпраць із європейськими світовими театрами. Ми повинні увійти в їхню лігу, гастролювати та показувати світу вистави, які були б певним документом, драматургією, зокрема побудованою і на реальних подіях, що ми наразі переживаємо.
Євген Нищук – актор театру та кіно. Був міністром культури України з 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016-го до 29 серпня 2019 року.
Під час Помаранчевої революції його називали голосом Майдану, оскільки він виступав певним рупором. Він же став модератором на сцені Євромайдану 2013 року.
Коментарів немає
Залишити коментар