Як відбілити зуби в домашніх умовах: 10 секретів красивої посмішки

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • Як відбілити зуби в домашніх умовах: 10 секретів красивої посмішки
image
Яна Горчинська / 28.11.2022 / 0 Коментарів

Білосніжна усмішка – запорука впевненості. На жаль, з часом емаль має здатність темніти, і посмішка перестає вражати та зачаровувати оточуючих. Проте не поспішайте засмучуватися – повернути собі сяючі зубки можна й домашнім доглядом.

Читайте, як відбілити зуби у домашніх умовах, які засоби будуть дієвими і не зашкодять та які методи для збереження білих зубів підходять кожному.

Чим відбілити зуби вдома

Насправді, у випадках, коли емаль досить світла від природи, для видимого результату не обов’язково звертатися за послугами професійного відбілювання. Повернути природну білизну вдасться й удома. Наші попередники винайшли чимало способів покращити якість усмішки без втрат для гаманця та стресу у кріслі стоматолога. Ви здивуєтеся, чим можна відбілити зуби в домашніх умовах. Серед найпопулярніших способів такі:

  1. Відбілювальна зубна паста;
  2. Олівці чи смужки для відбілювання;
  3. Спеціальні капи;
  4. Сода;
  5. Бананова шкірка;
  6. Чорне вугілля;
  7. Яблучний оцет.

Відбілювання пастою

Напевно, перший логічний засіб, що спадає у відповідь на питання «як відбілити зуби в домашніх умовах?» – спеціальна зубна паста. Ринок пропонує широкий вибір продуктів для догляду за зубами залежно від діючих речовин, абразивного елемента та інших характеристик.

Таку пасту застосовують при кожному чищенні. Завдяки специфічному складу засіб ліпше очищає саму поверхню зуба від забруднень та прибирає дрібний наліт. Серед діючих речовин пасти немає відбілювача як такого, проте за рахунок ретельної чистки поверхня зуба стає більш гладенькою і краще віддзеркалює світло. Таким чином і з’являється ефект біліших зубів.

Водночас, добитися значного результату лише пастою не вийде – за результатами досліджень, йдеться про освітлення на 1 тон, а це не буде надто помітним. Крім того, використовувати засіб слід обережно – низка паст мають обмеження по часу, тобто після кількох тижнів чисток слід зробити перерву. Аби не нашкодити емалі перед тим як відбілити зуби зубною пастою проконсультуйтеся із дантистом.

Біліші зубки через олівці і смужки

Досить ефективні засоби чим можна відбілити зуби в домашніх умовах.

Олівець являє собою пластиковий тубус, наповнений зубним гелем, на кінці якого – дрібний пензлик. У його складі – освітлювальні елементи, що також найперше працюватимуть над видаленням дрібного нальоту та харчових забруднень (чаю, кави, ягід тощо).

  • Залежно від виробника та «агресивності» продукту наносять його 1-2 рази на добу, рекомендовано на сухі зуби.
  • Пензлик дозволяє рівномірно поділити засіб на поверхні зубів, не варто накладати товстим шаром – діятиме лише частина, яка безпосередньо контактує із поверхнею.
  • Утримувати засіб до 20 хв, опісля – добре сполоскати ротову порожнину та зачекати із вживанням «кольорових» продуктів для закріплення ефекту.

Максимальний ефект - 2, рідше 3 тони.

Смужки мають схожий спосіб дії, адже їх поверхня покрита відповідним гелем. Їх прикріплюють до зубної поверхні подібно до шматочків скотчу чи пластиря. Відбілювання відбувається за рахунок дії активних хімічних речовин, з ним зручно навіть піти по справах та зняти після необхідного часового проміжку (теж зазвичай до пів години).

Їх накладати досить швидко та просто, але за рахунок структури важко потрапити в проміжки між зубами, тому відбілювання іноді дає нерівномірний ефект.

«Магічне» відбілювання капами

Серед популярних засобів, чим відбілити зуби вдома – капи. Вони являють собою неначе пластикові насадки на щелепи, котрі зсередини покриті відбілюючим гелем (може бути різним). Капи доступні для купівлі готовими в аптеці або виготовлення на замовлення у певних стоматклініках.

  • Аптечні капи розраховані на середньостатистичного користувача та не обов’язково підійдуть саме на ваш прикус. В результаті носіння призведе до дискомфорту, гель потраплятиме не лише на зуби, а й на язик і ясна тощо.
  • Індивідуальні капи – дорожчий варіант, але їх зроблять за індивідуальними зліпками щелепи. Саме ж відбілювання ви проводитимете у зручний час вдома.

Носити їх доведеться зранку і ввечері кілька тижнів, очікуваний результат також 2-3 тони.

Відбілювання содою: реальність чи міф?

Напевне, найдоступніший метод для відбілювання зубів вдома – використання соди. Вона є в кухонному арсеналі більшості господинь,у  випадку відсутності – продається практично в будь-якому магазині, та й коштує зовсім недорого.

Сода є по своїй суті абразивним елементом, що зчищає наліт; її використовують навіть під час професійної чистки для досягнення кращого результату.

  • Суха сода: намочіть палець та опустіть у соду. Потім просто пальцем почистіть зуби 2 хв та добре прополощіть рот. Робити таку процедуру радять зранку та ввечері через день.
  • Содова каша:1 ч л соди змішайте з водою або неагресивною зубною пастою, щоб утворилася консистенція кашки. Нанесіть її на щітку та почистіть зуби, варто на трішки залишити суміш на зубах. Якщо ви обрали варіант без пасти, то після закінчення процедури за кілька хвилин почистіть зуби у штатному режимі.
  • Сода з полуницею. Влітку класний спосіб готувати цей засіб, який чудово підходить для зубів із чутливістю. Розімніть полуницю до стану однорідної маси, додайте 1 ст л соди. Нанесіть кашку на щітку та ретельно очищайте зуби протягом 4 хвилин. Цю суміш також слід наносити на зуби та лишати на 5-7 хв.

Бананова шкірка

Як не дивно, продукт, який звикли вважати відходом, рекомендують для відбілювання зубів в домашніх умовах. Адже у шкірці чимало мікроелементів та вітаміну Д, такий корисний для емалі. Тож внутрішнім боком шкірки ретельно протирайте зуби по кілька разів на тиждень.

Чорне вугілля

Працює як абразив, що надає поверхні зубів гладкості та віддзеркалюючих властивостях, тож розраховувати на відбілювання більше ніж на відтінок не варто.

Розкришіть таблетку аптечного вугілля у порошок та чистьте ним зуби тиждень. Зауважимо, що власне після процедур зуби виглядають темними, тому їм потрібне додаткове очищення та ретельне ополіскування.

Яблучний оцет

Дослідження впливу яблучного оцту на зубну емаль у тварин виявили його відбілюючий ефект. Оцет містить кислоти, котрі здатні проникати в емаль та буквально виштовхувати звідти небажаний пігмент.

Його можна використовувати як:

  • полоскання – змішавши із водою у пропорції 1 до 2 отримаєте чудовий ополіскувач.
  • засіб для чистки – змішати яблучний оцет та соду у таких же пропорціях та використовувати як пасту. Застосовувати не частіше ніж двічі на тиждень.

Як ефективно і швидко відбілити зуби вдома

В питанні відбілювання вдома часто стоїть не лише питання помітного результату, а й те, щоб все відбулося швидко. Відповідаємо на найпопулярніші питання щодо динаміки процесу

Як відбілити зуби за 5 хвилин. Це можливо, але доведеться присвячувати 5 хвилин щодня протягом певного періоду.

  1. Застосовуйте протягом 3 тижнів 1-2 рази на тиждень суміш фторвмісної зубної пасти та соди.
  2. Поміж тим не завадить використовувати соду з лимонним соком – чистити у якості пасти 1 раз на тиждень.
  3. Також протирайте зуб шматочком м’якої тканини змащеної у перекис водню, або змочуйте у нього щітку та очищайте нею зуби.
  4. Візьміть за звичку полоскати рот розчином соди. На 250 мл теплої води додайте 1 ч л соди та добряче розбовтайте. Полощіть рот, поки не закінчиться суміш. Перевага методу у в тому, що він допоможе підтримувати гарний результат і не нанесе шкоди емалі, тож робити дозволено щоденно.

Як відбілити зуби в домашніх умовах за 1 день. Найдієвіший та найшвидший засіб для одного дня – суміш соди та перекису водню. Завважте, що сумі досить агресивна, тому не варто зловживати процедурою.

  • Візьміть 1-3% пероксид водню та додайте соди так, щоб утворилася кашка. Отриманим засобом чистьте зуби до 2 хвилин, тоді добре прополощіть рот. Активна суміш проникає в емаль та вивільняє із неї залишки нальоту та пігментів.
  • Наприкінці дня для висвітлення тону скористайтеся соком лимона – нанесіть його тонким шаром на усі поверхні зубів. Проте такий «гримучий коктейль» того ж дня імовірно спричинить чутливість зубів.

Якщо бути відвертими, то дістати суперрезультат за один день можливо лише з застосовуванням спеціальних процедур у кріслі дантиста. Зрештою навіть для них радять два сеанси із перервою у кілька тижнів.

Що робити та чого запобігати для збереження білизни зубів

Коли процедура відбілювання зубів вдома минула вдало, докладіть максимум зусиль, щоб зберегти і закріпити результат. Для цього необхідно дещо змінити свої звички, особливо – харчові:

  • Любителі вживати каву, чай та курці мають мінімізувати свої вподобання, а ще краще – відмовитися від напоїв та тютюну. Адже ці звички призводять до появи у зубів неприємного жовтого відтінку, не кажучи вже про запах.
  • Бережіть емаль – відмовтеся від солодощів та цукровмісних продуктів загалом.
  • Ретельна гігієна рота має стати першою заповіддю. Використовуйте флос, ретельно чистьте зуби,  а після прийомів їжі - полощіть рот водою та користуйтеся жувальною гумкою.
  • Збагатіть раціон « білими» продуктами – молоком, сиром, кефіром, які сприятимуть зміцненню зубної емалі.
  • Подружіться із яблуками та грушами, які чудово очищають зуби. В давнину наші предки вважали, що з’їдене яблуко за ефективністю – як чищення зубів.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *