Двох волинян, які посприяли втечі принаймні трьох військовозобов’язаних, судили в Луцьку.
Їх визнали винними, але тюрми зловмисникам вдалося уникнути. Про це стало відомо із вироку Луцького міськрайонного суду від 4 вересня 2024 року, - пише Центр журналістських розслідувань "
У квітні 2023 року волиняни Тарас Подзізей та Дмитро Оліферчук погодилися на пропозицію Олександра Семенюка організовувати для військовозобов’язаних незаконний перетин кордону. Змовники планували залучати до своєї схеми й інших учасників, які мали підшуковувати охочих незаконно виїхати за кордон, а також людей зі скрутним матеріальним становищем, які б погодилися за винагороду надати свої особисті документи для оформлення їх як фізичних осіб-підприємців. ФОПи ж повинні були вносити відомості про чоловіків, які мають намір незаконно виїхати за кордон, у систему «Шлях» у якості водіїв міжнародних вантажних перевезень. Також план передбачав придбання транспортних засобів для незаконного перетину кордону, супровід втікачів, їх навчання переконливо обґрунтовувати свій виїзд при перевірці документів.
Зокрема в квітні 2023 року змовники підшукали особу, яку оформили фізичною-особою підприємцем з основним видом діяльності – вантажний автомобільний транспорт та зареєстрували на нього фургон Mercedes-Benz 312D. Надалі за допомогою електронного підпису підприємця авторизувались у інформаційній системі «Шлях» та сформували заявку на перетин кордону військовозобов’язаного чоловіка як працівника підприємця – водія міжнародних вантажних перевезень. Перетин кордону був запланований на 13 липня 2023 року через міжнародний пункт пропуску «Дякове», розташований у Закарпатській області.
У визначений день Тарас Подзізей та Дмитро Оліферчук доставили ухилянта на фургоні до державного кордону з Румунією та провели інструктаж щодо його перетину. Після цього чоловікові надали фургон, на якому він зранку 14 липня перетнув кордон і більше в Україну не повернувся. За це втікач заплатив 2500 доларів, що у національній валюті на той час становило понад 91 тисячу гривень.
Як йдеться в матеріалах справи, впродовж серпня-грудня 2023 року таким чином переправили через кордон ще двох осіб. Вартість «послуг» для них оцінили вже у 4000 доларів для кожного, або по 146 тисяч гривень.
У березні 2024 року Тараса Подзізея та Дмитра Оліферчука звинуватили щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинений організованою групою (ч. 3 ст. 332 КК України). Олександра Семенюка додатково звинуватили за статтею про несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України). Їх почали судити разом.
Втім під час судового процесу, у липні 2024-го, адвокат Олександра Семенюка подав клопотання про зупинення судового розгляду щодо свого підзахисного, бо той пішов на службу у ЗСУ. Як з’ясувалося, Олександр Семенюк уклав контракт про проходження військової служби у Збройних силах України строком на один рік. 7 червня 2024-го його прийняли на службу солдатом резерву взводу резерву солдатського складу. Зважаючи на це ухвалою від 15 липня Луцький міськрайонний суд, який розгядав справу, зупинив судове провадження щодо нього до звільнення з військової служби. Тож Олександра Семенюка судитимуть окремо.
Натомість 4 вересня цього року суд виніс вирок двом іншим фігурантам справи – Тарасу Подзізею та Дмитру Оліферчуку.
Під час судових засідань вони повністю визнали свою вину. Суд визнав їх винними у порушенні частини 3-ї статті 332 Кримінального кодексу України та призначив покарання – 170 тисяч гривень штрафу кожному з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною із вантажними перевезеннями строком на 2 роки та з конфіскацією всього їхнього майна. Яке саме майно конфіскують – у вироку суду не зазначається. Цей вирок ще не набрав законної сили.
Коментарів немає
Залишити коментар