Австрійський досвід: волинська громада вчиться, як сортувати сміття. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Австрійський досвід: волинська громада вчиться, як сортувати сміття. ФОТО
image
Оля Коновалова / 09.06.2021 / 0 Коментарів

Цілий тиждень голова Підгайцівської сільської ради Юрій Семенюк та його заступники Леонід Гроголь та Олександр Бляшук працюватимуть у Республіці Австрія, куди вони приїхали на запрошення генерального директора підприємства «Гігаджоуль/Ресайклінг Парк», почесного доктора Крістіана Чернера.

Про це повідомляє пресслужба Підгайцівської сільської ради.

Крістіан Чернер та його компанія продемонструють очільникам Підгайцівської громади системи з переробки відходів, які успішно працюють вже багато років. Деякі з цих об’єктів він сам проєктував, фінансував, будував і працював на них щодня впродовж багатьох років. З 1978 року підприємства працюють для збереження екології нашої планети.

полігон

В рамках поїздки керівництво Підгайцівської сільської ради планує відвідати багаторічні комплексні установки з переробки відходів у Південній Австрії, оглянути сортувальні установки з прилеглими полігонами, сортувальними заводами для комерційних відходів, сортувальний завод для виготовлення альтернативного палива для переробки на цементному заводі, компостний завод для виробництва компосту для сільського господарства.

полігон

У понеділок делегація відвідала центр переробки відходів у громаді Хальбенрайн, який експлуатується ще з 2 червня 1978 року та складається із сортувального заводу, полігону, установки з очищення фільтрату та переробки звалищного газу та тіла полігону об’ємом близько 3 мільйонів метрів кубічних, який рекультивували та заліснили.

полігон

полігон

полігонРазом з тим, делегація зустрілася із міським головою Хальберайна, щоб дізнатись про ефективність сміттєпереробного заводу, досвід їхнього міста щодо сортування відходів та про екологічну культуру, якої дотримується місцеве населення.

У  місті Грац волиняни відвідали комерційний сортувальний завод так званого «жовтого мішка». Ця система сортування була втілена у 1991 році, коли європейці почали відокремлювати та складати відходи окремих видів саме у жовті пакети, які безплатно роздавали усім мешканцям, а потім утилізували на спеціальних заводах.

полігон

У жовті мішки можна було викидати упаковування з пластику, пухирчату плівку, алюмінієві банки, пляшки з-під мийних засобів, тюбики від зубної пасти, коробки з молока, соків, пластикові пакети та упаковки від морозива, металеві кришки, блістерні упаковки від ліків тощо.

Цікавою була поїздка до м. Таінах на сортувальний завод на міському полігоні, який працює вже 30 років. У м. Графенштайн делегація з Підгайців побувала на компостному заводі, що належить фірмі Steinerbau, ознайомились із процесом компостування осаду стічних вод та обрізаних дерев, які на заводі переробляють у продукти сільськогосподарського господарства.

полігон

За словами заступника голова Підгайцівської сільської ради Леоніда Гроголя, європейський досвід із сортування та переробки відходів вражає. Попри те, що заводи працюють кілька десятків років,  території заліснені та мало нагадують сміттєзвалища, які ми звикли бачити на Волині.

полігон

«Ми раді, що маємо можливість побачити комплексне вирішення проблеми із відходами та їх переробкою. Вивчити досвід, який можна наслідувати, аби вирішувати проблему із засміченням територій нашої громади та полігонів Волинської області, які давно вичерпали свій ресурс», - Леонід Гроголь.

полігон

На правах реклами

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *