Безбар’єрність будинків: у Луцьку депутати не підтримали ініціативу

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Безбар’єрність будинків: у Луцьку депутати не підтримали ініціативу
image
Назар Тарадюк / 28.03.2025 / 0 Коментарів

Хоч у Луцьку програму щодо забезпечення доступності житлових приміщень затвердили ще кілька років тому, проте вона до сьогодні не виконувалася.

Про це у сюжеті телеканалу «Конкурент TV» розповіла депутатка Луцькради Алла Надточій.

«Люди з інвалідністю з'явилися не сьогодні й не вчора. На сьогодні ми розуміємо, що їхня кількість збільшується. У нас є ветерани війни, які отримали надзвичайно важкі травми й потребують швидкого реагування, допомоги у соціалізації», – зазначала Надточій.

Аби детальніше вивчити це питання, Алла Надточій намагалася зібрати інформацію через звернення до міської ради щодо кількості людей з інвалідністю в нашій громаді, де вони мешкають і які потреби мають. Проте у Луцькій міській раді їй надали перелік лише з 11 таких осіб. Натомість у департаменту ЖКГ був інших список, але вже із 367 людей.

Зі слів заступниці міського голови, така різниця в цифрах виникла нібито через те, що у раді не знають, як збирати такі дані.

Нещодавно Надточій презентувала свій проєкт програми забезпечення доступності житлових приміщень для осіб з інвалідністю у Луцькій громаді, де серед усього іншого передбачено, як і хто має зібрати та систематизувати таку інформацію.

«У цій програмі вперше чітко прописано, що треба зібрати якісну інформацію, має бути створена робоча група на базі Ради безбар'єрності. Туди мають входити працівники, які чітко, згідно з анкетуванням, по кожній людині мають визначити що та кому потрібно», – пояснює Надточій.

Тож проєкт програми щодо доступності житлових приміщень депутатка винесла на обговорення у сесійну залу, проте представники окремих фракцій сприйняли це мало не в штики.

«Звичайно, інформаційна політика потрібна. Я думаю, що в програмі безбар'єрності, яка є прийнята, там є присутня інформаційна політика і ми її будемо збільшувати. Хотів би зауважити: я підтримую ідею того, щоб об'єднати всі три програми й щоб вони працювали як один дієвий механізм. Чи добра програма нашого доповідача? Так, добре, але немає потреби це все дублювати», – виступив керівник фракції «За майбутнє» у міськраді Роман Кравчук.

Чи-то проєкт рішення щодо доступності житла окремим депутатам не став до вподоби, чи-то до вподоби не стало те, що він був винесений не тією фракцією, якою б хотілося, але не обійшлося без зведення цього питання до політики.

«Давайте ми будемо справді говорити про важливі речі без маніпуляцій і демагогії. Ми не повинні дискутувати й переходити на емоції чи на особисті. Ми повинні робити свою справу професіонально, тому я, звичайно... я думаю, що питання щодо виникнення цього проєкту рішення про зміни в іншу програму виникло якраз тих речей, що у вашій програмі не передбачено багато речей», – промовляв керівник фракції «Слуга народу» у міськраді Роман Бондарук.

Однак серед депутатського корпусу були й ті, хто підтримав програму ініційовану Аллою Надточій, зауваживши, що це стосується усіх.

«Дуже однобоко ми сьогодні розглядаємо питання безбар'єрності. Ми говоримо тільки про людей з інвалідністю. Насправді безбар'єрність стосується кожного з нас. Можливо, в тому складність реалізації цих заходів, бо ми не дивимося на це ширше. Питання безбар'єрності рано чи пізно буде торкатися кожного з нас, тому наша фракція готова підтримувати усі рішення, які стосуються реалізації заходів з безбар'єрності в громаді, аби якісь з них почали вже нарешті працювати», – наголосила керівниця фракції «Європейська солідарність» у міськраді Алла Доманська.

Попри вагомі аргументи депутатська більшість програму не підтримала.

Як зауважив депутат Валентин Хаймик, це обговорення та результат голосування ще раз доводить – для окремих депутатів політика стоїть вище інтересів мешканців громади.

«Тут багато колег розказували, що попередні програми дуже добре діють. Але водночас сьогодні вранці вносили зміни в іншу програму. То питання, для чого ми тоді вносимо ці зміни, якщо попередні програми працювали? Це не політика? Політика. Колеги-депутати говорять: ми ж за безбар'єрність, ми готові підтримувати ваш проєкт рішення, але не та фракція подала, то ми його підтримувати не будемо», – резюмував Хаймик.

Тож ініціативу, яка реально могла б змінити життя багатьох людей в нашій громаді, депутатська більшість фактично заблокувала.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *