Чому мешканці луцької багатоповерхівки просять міськраду викупити підвал

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Чому мешканці луцької багатоповерхівки просять міськраду викупити підвал
image
Оля Коновалова / 13.06.2022 / 0 Коментарів

Мешканці однієї з багатоповерхівок, що на проспекті Соборності просять міську раду викупити підвальне приміщення, що перебуває у приватній власності.

Лучанка Ольга Скіпчак розповіла Суспільному, що 24 лютого власник сховища надав людям доступ до укриття, проте воно потребує ремонту.

"Підвальне укриття дало тріщину, через ту тріщину дощові води потрапляють в це сховище. Під час дощу тут по щиколотки було води. Зверху тріщину накриваємо лінолеумом. Самі ту тріщину поремонтувати ми не можемо, там багато роботи", – каже лучанка Ольга Скіпчак.

Вхід до підвалу на замку, говорить жінка, аби туди не заходили безхатьки, коли там немає людей. На час тривоги у сховище спускається майже сотня людей з декількох будинків.

Сховище велике та має запасний вихід, що його власними силами чистили та прибирали мешканці багатоповерхівки, – каже місцева мешканка Валентина. Люди самостійно облаштували більш-менш комфортні умови: принесли воду, стільчики, матраци, а також шини та дерев'яні дошки, з яких поставили імпровізовані лавки.

Як розповіла Ольга Скіпчак, сховище належало заводу синтетичних шкір і у 2005 році, під час його ліквідації, всі приміщення були продані. З нинішнім власником місцеві жителі зустрічалися декілька разів, аби обговорити подальшу долю приміщення.

"Недавно він (власник приміщення – ред.) озвучив, що хотів би його продати. Щоб купити це приміщення самими мешканцями – навіть такого питання не піднімалося, бо великі гроші", – додала місцева мешканка.

Що кажуть в міській раді

Придбати в приватної особи підвальне приміщення в будинку на проспекті Соборності місто не в змозі, оскільки це не захисна споруда, – сказав начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міста Юрій Кирилюк.

"Тут вело будівництво одне з луцьких підприємств, приміщення не ввели в експлуатацію. В них (мешканців будинку – ред.) створене ОСББ, вони в праві його викупити й використовувати за своїм призначенням, а далі здавати в оренду після воєнного стану", – розповів посадовець.

Мешканці будинку планують йти на прийом громадян до міського голови, аби запропонувати викупити його і взяти на баланс громади,– зазначила голова ОСББ Лілія Слупачик.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *