Рекламний ринок у Луцьку нині переживає нелегкі часи. Війна в країні неабияк вдарила по економіці, тож більшість підприємств та бізнесменів в першу чергу скоротили витрати на рекламу.
У місті все частіше можна помітити порожні білборди та застарілі постери на сіті-лайтах, які не оновлювались по кілька місяців. І це при тому, що кількість рекламних площ за 3 роки зменшилась майже втричі.
Журналісти видання «Insider Media» вирішили дослідити наскільки змінився ринок з того часу і хто є головними монополістами зовнішньої реклами в обласному центрі.
У 2019 році у Луцьку затвердили нові правила розміщення зовнішньої реклами в місті. Як у той час писали журналісти Центру журналістських розслідувань
Станом на початок 2019 року, за даними міської ради, у Луцьку було видано близько 830 дозволів на розміщення зовнішньої реклами. Це – майже 1000 рекламних конструкцій.
Міська влада одразу заявила, що згідно нових правил головні фасади будинків будуть звільняти від реклами по всьому місту. За новою концепцією місто поділили на чотири зони:
- нульова зона А – в межах заповідника «Старий Луцьк», де будь-яка зовнішня реклама заборонена, окрім вивісок та оформлення вітрин світловими засобами;
- зона Б (центральна частина міста) на деяких вулицях дозволятиме рекламу на бічних і задніх фасадах;
- зона В (спальні райони міста);
- зона Г (приватні сектори та виїзди з міста) дозволятимуть рекламу на бічних і задніх фасадах, інколи з деякими обмеженнями.
Ті ж об'єкти зовнішньої реклами, які не «вписувались» у параметри, або ж у власники не змогли оформити на них відповідні дозволи – демонтували.
Причин для демонтажу – знаходилось багато. До того ж – в місті підняли вартість оренди землі для розміщення об'єктів зовнішньої реклами. Тож у Луцьку і справді за кілька років значно зменшилась кількість рекламних площ.
Журналісти видання «Insider Media» звернулись до міської ради з запитом в якому просили надати перелік суб'єктів господарювання, яким надано дозволи на розміщення засобів зовнішньої реклами.
Загалом, виконавчий комітет станом на кінець жовтня видав 229 дозволів на встановлення рекламних конструкцій. Це: одно-, двосторонні та подвійні щити, лайтпостери, пілони і вивіски. Загалом – 327 одиниць. У місті окрім цього розташовано 10 скролерів, реклама на яких змінюється динамічно. А також – 27, беклайтів, світлодіодних, відео- та LED-екранів.
Як слідує з відповіді на запит наразі у Луцьку на рекламному ринку офіційно працює 74 гравці. Це і невеликі приватні фірми та ФОПи, які рекламують свою діяльність, а також потужні рекламні агентства і цілі міжнародні корпорації. Серед них – не лише з луцькою, а й рівненською та столичною «пропискою».
Окрім цього, 7 рекламних щитів встановило комунальне підприємство «АвтоПаркСервіс» і ще 3 рекламні конструкції належать громадським організаціям, церквам та благодійним фондам.
То хто ж все-таки має найбільшу кількість рекламних площ в Луцьку?
ТОП-5 лідерів:
- ТзОВ «Аполлінарія» – 24 дозволи;
- РА «Стар» у формі ТзОВ – 15 дозволів;
- ФОП Тарасюк Олег Миколайович – 14 дозволів;
- ФОП Гадзінський Андрій Васильович – 13 дозволів;
- ТзОВ «Комтех Аутдор» – 10 дозволів.
Коментарів немає
Залишити коментар