Замість медико-соціальних експертних комісій, які визначають ступінь порушення здоров'я, у 9 волинських медзакладах запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО).
На базі Волинської обласної клінічної лікарні створили 13 експертних команд, до яких входять 50 лікарів, розповіла «
За два місяці підготовки до роботи обласна клінічна лікарня отримала 193 справи від МСЕК. З її слів, у медзакладі є онкологічна, онкогематологічна, кардіоневрологічна, травматологічна та офтальмологічна профільні команди.
"На даний момент працює чотири команди. Ми маємо право міняти перелік лікарів, які залучені до цієї роботи. Ті військові, які отримали травми в зоні бойових дій, їм буде даватися група на один щабель вище: якщо для звичайної людини третя група, то для військового друга група", — сказала Людмила Ларіна.
У кардіоневрологічній команді два неврологи та кардіолог, розповіла лікарка Олександра Струтіна. 6 січня у планах медиків розглянути п'ять медичних справ. Зі слів медикині, за пів години команда оцінює стан пацієнта, зокрема має право одноразово відправити на дообстеження.
"Вносимо вперше в електронну систему пацієнтів і реєструємо в паперовому варіанті витяг з рішення експертної команди. В людей можуть бути представники, також вони мають право на відеореєстрацію та аудіо. Цей пункт вказаний навіть в електронній системі", — сказала неврологиня.
На повторний огляд у Волинську обласну клінічну лікарню приїхав пацієнт Сергій. Чоловік розповів, що переніс два інсульти та мікроінсульт. "Визвали, подзвонили в п’ятницю. Може краще буде, бо приїдеш і сидиш в черзі. В мене друга група інвалідності. Зараз приїхав на перекомісію", — зазначив волинянин.
На повторну комісію з Камінь-Каширського району з 50-річним чоловіком приїхала Валентина Лісовецька. Зі слів жінки, у чоловіка був інсульт, він хворіє чотири роки.
"Ми лежимо в лікарні і пакет документів це виписки з лікарні, цим займається сімейний лікар, оглядається і медогляд. Зручно, бо знаєш на яку годину прийшов, а раніше була жива черга", — зазначила жінка.
Офтальмологічна експертна команда в медзакладі складається з офтальмолога, терапевта й кардіолога, розповіла офтальмологиня Людмила Киричук. З її слів, 6 січня у базі запланований прийом чотирьох людей.
Біля кабінету цієї експертної команди в медзакладі — 66-річна Ганна Домальчук із Камінь-Каширського району, яка вперше звернулася до медиків для встановлення групи інвалідності. Жінка приїхала на обумовлену дату і час.
"Дуже поганий зір, робила дві операції, зовсім не бачу. Направила лікарка. Ми їздимо сюди та лікуємося. Вирішили групу інвалідності зробити, бо треба, щоб мені хтось допомагав", — сказала пенсіонерка.
Колишня обласна МСЕК передала на експертні команди, які почали працювати у Волинській області, 791 справу, розповіла заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.
З її слів, є чотири форми розгляду справи — очна, заочна, дистанційна та виїзна (за місцем перебування або лікування пацієнта). Завершити розгляд справи та прийняти рішення експертна команда має впродовж 30 днів із моменту прийняття електронного направлення.
У Волинській облдержадміністрації зазначили, що наразі до експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи залучені 196 лікарів, а також затверджений 21 адміністратор для забезпечення роботи експертних команд.
Коментарів немає
Залишити коментар