Іменитий актор, що родом з Волині, потрапив у сексуальний скандал

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Іменитий актор, що родом з Волині, потрапив у сексуальний скандал
image
Оля Коновалова / 10.08.2021 / 0 Коментарів

Народний артист України, уродженець Ковеля Володимир Талашко опинився у центрі сексуального скандалу.

Актора звинувачують в домаганні до студенток та абітурієнток Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, де Володимир Талашко викладає.

Про факти домагань на своїй сторінці у Facebook написав сценарист Богдан Панкрухін (псевдонім Богдан Ірвін). Чоловік зазначив, що якось дав клич у соцмережі, чи бували в акторсько-театральному середовищі випадки сексуальних домагань.

І, як зазначив у своєму дописі Богдан Панкрухін, неочікувано він почав отримувати багато повідомлень від дівчат та жінок, які розповідали свої історії. Дуже часто, написав сценарист, він почав отримувати повідомлення, в яких згадували доцента кафедри режисури телебачення Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Володимира Талашка

Одна з дівчат розповіла про те, як вона у юному віці на одному з фестивалів познайомилась з актором і розповіла, що планує вступати у театральний виш, де на той час уже викладав Талашко. Народний артист України, за словами дівчини, тоді запропонував свою допомогу і коли через кілька років дівчина приїхала до столиці, щоб вступати у КНУТКіТ ім.. Карпенка-Карого, то на вокзалі її зустрів сам Володимир Талашко. Він запропонував дівчині поїхати до нього додому. Там він через якийсь час запропонував її  пофотографувати і, зрештою, дівчина опинилась у його ліжку. Її врятувало те, що вона почала імітувати втрату свідомості і це, мовляв, налякало актора. На той час постраждалій було 15 років.

Іншу історію розповіла дівчина, яка також свого часу навчалась у виші, де і досі викладає Талашко. Одного дня він запропонував дівчині випити з ним шампанського, але вона відмовила. Після навчання наполегливо пропонував підвезти до метро, а, зрештою, завіз студентку до себе додому. Так він також пропонував дівчині пофотографувати її, а потім почав домагатися.

Коли новина про домагання з боку зірки відомого фільму «В бій ідуть лише старики» з’явилась у ЗМІ, акторки та телеведучі на своїх facebook-сторінках почали писати про те, що вони також неодноразово чули пікантні історії про Народного артиста України.

Зокрема, актриса, співачка і телеведуча Анастасія Вергелес зізналася, що два роки навчалася в майстерні Володимира Талашка і через його дивну поведінку студенти попросили замінити їй майстра

«Ми з одногрупницями вирішили піти в деканат і написати на нього заяву, аби його замінили! Ми про все розповіли, написали заяву і нам пояснили, що ми не перші й не останні, що ця заява нікуди не дійде, тому що в нього є «криша», і що нам треба буде або змиритись, або шукати інші рішення, але Володимир Талашко залишиться нашим майстром. Моя подруга взяла академвідпустку, ще одна перевелася на інший курс, а я перевступила на перший курс до Тараса Денисенка».

«Я ці історії про нього (Талашка — ред.) чула ще з інституту, коли вчилася 20 років тому на кінофакультеті, але все це було в полі чуток, напівголосно, ніхто не наважувався говорити відкрито. Ви молодці, що наважилися врешті розповісти все це й назвати речі своїми іменами», – відреагувала на свідчення жінок режисерка Ірина Цілик.

Тим часом режисерка Анастасія Бударіна також підтвердила, що під час навчання чула про домагання: 

«Усі в довколадикторській тусовці знали, що Талашко чіпляється і домагається до студенток, але на той час якось не було розуміння, усвідомлення проблеми… Дуже шкода, що час втрачено, а проблема так довго замовчувалася».  

У свою чергу, журналістка Ірина Сампан опублікувала світлину з Талашком і розповіла, що теж мала неприємний досвід спілкування із актором. 

«Переді мною сидить народний артист України Володимир Талашко. Всі знають його за роллю у фільмі Бикова «В бой идут одни старики». Це був 2018 рік. Після цього інтерв’ю він запросить мене додому показати свої фотографії зі зйомок «для інтерв’ю», нагороди, потім наллє якоїсь наливки й почне домагатися. За декілька хвилин я вилечу з його квартири, закрию рота й ніколи нікому про це не скажу. Ну я так думала. Але як виявилося, це був не перший і не останній випадок», — зазначила журналістка. 

Після розголосу сценарист Богдан Ірвін почав отримувати ще більше повідомлень від дівчат, які він опублікував на своїй сторінці у facebook.

Після цього з’явилась офіційна заява Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Міністерство культури та інформаційної політики глибоко стривожене через звинувачення одного з викладачів у неприпустимій поведінці по відношенню до колишніх студенток.

Ми негайно ініціюємо службове розслідування. Закликаємо керівництво університету сприяти оперативній та всебічній перевірці усіх наведених випускницями фактів».

У коментарі Інсайдер Медіа керуючий партнер адвокатського об’єднання «General Legal Group», адвокатка Яна Кінах зазначила, що за такі дії в Україні передбачена кримінальна відповідальність.

«В Україні сексуальне насильство або примушування до вступу в сексуальний зв’язок є кримінально караними діяннями. Залежно від того, яке висунуте обвинувачення санкції статті передбачають громадські виправні роботи, штраф або позбавлення волі. Якщо ми розглядаємо сексуальне насильство, куди в тому числі відносяться дії, які вказані в цій статті, то це належить до категорії тяжких злочинів, і за це передбачене позбавлення волі від 5 до 7 років. Особа, яка постраждала від таких дій повинна звернутись в правоохоронні органи та написати заяву. Враховуючи важкість злочину, то строк давності тут великий», - зазначила Яна Кінах.

Психологиня Катерина Той наголосила на тому, що в Україні жінки нарешті почали відкрито говорити про те, що вони стали жертвами сексуального насилля.

«Виступаючи публічно і заявляючи про такі дії жінка виходить з позиції жертви і починає діяти і захищати себе. Якщо суспільство замовчує про такі випадки – це лише сприяє негативним проявам насилля. Дуже часто жінки не можуть надати розголосу таким історіям, адже вважають, що самі винні у тому, що стали жертвами насилля. Мовляв, десь спровокували насильника своїми діями. Так само ці жінки мовчать, бо бояться публічного осуду від знайомих та суспільства. До речі, від такого насилля потерпають не лише жінки, а й чоловіки. Після таких ситуацій у житті треба обов’язково звертатись до рідних та психолога і пропрацювати ці моменти. Якщо людина це не відпустить, то може накопичувати негативний досвід, її психічний стан буде погіршуватись, що може мати негативні психологічні наслідки», - наголосила Катерина Той.

Депутатка Луцької районної ради Ольга Максим’як розповіла про те, що неодноразово особисто чула про випадки харасменту щодо жінок, які траплялись на роботі.

«На жаль те, що ця історія потрапила в мережі – це радше виняток, а не правило. Тому, що про випадки домагань зі сторони викладачів дівчата зазвичай мовчать. В Україні вже було кілька гучних скандалів, зокрема, у 2019 році в університеті ім. Тараса Шевченка. Тоді викладача ботаніки звинувачувала 17-річна студентка, вуз відреагував і його звільнили. Дуже часто неповнолітні студенти, або молоді люди, які приїхали з маленьких міст просто не знають як встановити особисті кордони і дати відсіч. В таких ситуаціях вони просто губляться. Часто жертви мовчать і через те, що після розголосу вони просто стають об’єктом булінгу серед одногрупників чи однокурсників. Особисто я кілька разів чула про подібні ситуації, які з жінками траплялись на роботі, і самі ж жінки мені розповідали, що вони просто не знали, як діяти в таких ситуаціях і переживали, що можуть втратити роботу. Тоді вони просто тихенько шукали собі іншу роботу і про якесь домагання могли заявити після звільнення, або просто не влаштовувались на роботу, якщо бачили такі прояви уваги.

Якщо така поведінка спостерігається, то мають бути або свідки, аби зафіксовані на аудіо чи відео якісь факти, щоб мати реальні докази в суді.

Дівчата повинні перестати боятись стереотипності суспільства і чітко вибудовувати власні кордони. Самостійно це зробити буває важко, тому потрібно звертатись за допомогою до психологів, до громадських організацій. Вас не будуть засуджувати всі люди, в будь-якому випадку будуть ті, хто вас підтримає.

Коли дівчата починають розповідати про випадки насилля чи домагання, тим самим вони убезпечують інших від таких провів в майбутньому, тому це є надзвичайно важливим в нашому суспільстві!», - зазначила Ольга Максим’як.

Проректор з навчально-виховної роботи та комунікації, кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Волинського національного університету ім. Лесі Українки Наталія Благовірна у коментарі нашому виданню зазначила, що подібні випадки є неприпустимими.

«У Волинському національному університеті свого часу розробили положення, в якому прописали порядок вирішення конфліктів. Ми активно ведемо роз'яснювальну роботу, аби усі учасники процесу розуміли, як діяти в таких випадках, тому що поінформована людина знає як себе захистити. Якщо подібні звернення будуть, адже можуть бути особисті, сексуальні, расові, гендерні, релігійні конфлікти, то ми створюємо комісію, яка розглядає ситуацію, приймає відповідні рішення і навіть може передати матеріали в правоохоронні органи», - прокоментувала Наталія Благовірна.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *