Детективи Бюро економічної безпеки України встановили, що схема з легалізації Коломойським понад 4 млрд грн відбулася за участю «Реал банк» підсанкційного олігарха Сергія Курченка, який перебуває в міжнародному розшуку.
Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України.
Правоохоронці не згадують Курченка, але вказують назву банку. З відкритих джерел відомо, що установою володіли сам бізнесмен та компанії «сім’ї» колишнього президента Віктора Януковича.
За даними слідства, Коломойський, аби приховати походження незаконно отриманих грошових коштів, вносив неправдиві відомості до обліків підконтрольних банків.
Так, бізнесмен нібито вносив готівкою кошти на власний рахунок у «ПриватБанку», а надалі ці гроші продавалися «Реал банку». Після цього за допомогою імітації декількох банківських операцій та зняття частини готівки вдавалось приховувати наявність коштів на рахунках.
У БЕБ зазначили, схема з маскування незаконного походження грошових коштів тривала впродовж двох років.
До слова, у цій справі Коломойського підозрюють у незаконних діях із банківськими документами, а саме — невнесенні понад 5,8 млрд гривень у касу «ПриватБанку», а також заволодінні понад 5,3 млрд гривень, які надалі були легалізовані. Частина безпідставно зарахованих на особисті рахунки олігарха грошей була сформована за допомогою кредитних коштів підконтрольного банку.
Також детективи довели факт організації заволодіння бізнесменом понад 3,3 млрд гривень «Укрнафти». Зокрема, під час досудового розслідування слідчі встановили, що підозрюваний організував заволодіння коштами акціонерного товариства шляхом укладання фіктивних договорів щодо робіт, які фактично не виконувались. Отримані понад 4 млрд гривень він легалізував, вважають у БЕБ.
Наразі матеріали досудового розслідування відкрили стороні захисту.
Варто зауважити: Сергій Курченко був власником групи компаній СЄПЕК («Східно-Європейська паливно-енергетична компанія»). Йому також належав харківський футбольний клуб «Металіст». Під час Революції гідності олігарх виїхав з України до росії.
З початком війни на сході України Курченко привласнив кілька великих металургійних, хімічних та енергетичних заводів на контрольованих сепаратистами районах Донбасу. Згодом він займався постачанням вугілля з Донбасу до росії та до окупованого Криму. На самому півострові Курченку належить найбільша тамтешня нафтобаза.
У жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО, яке повторно запровадило санкції проти Сергія Курченка. Санкції проти олігарха запровадили також у ЄС, США, Великій Британії, Канаді, Швейцарії та Японії.
Коментарів немає
Залишити коментар