Компанію WOG Рітейл визнали банкрутом

image
Оля Коновалова / 11.06.2021 / 0 Коментарів

Господарський суд Волинської області визнав компанію «ВОГ Рітейл» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

Про це повідомляє видання Finance.ua.

До «ВОГ Рітейл» виставили ряд вимог її кредитори, які визнав суд. Загальна сума боргів компанії перед ними склала майже 2,4 млрд грн. Також у компанії накопичилися борги перед податковими органами — їм «ВОГ Рітейл» заборгувала майже 210 млн грн.

Справу про банкрутство компанії відкрили ще 28 січня 2021 року. Тоді суд визнав вимоги ініціюючого кредитора до компанії на загальну суму майже 169 млн. грн.

Засновниками «ВОГ Рітейл» в держреєстрі вказані компанії «Вест Ойл Груп Холдинг» (Нідерланди) і компанія «Дукат», а кінцевими бенефіціарами — Степан ІвахівСергій Лагур та Роман і Софія Єремєєви, які володіють групою «Континіум» (серед її активів — мережа АЗС WOG). Цікаво, що засновником одного з кредиторів «ВОГ Рітейл» — компанії «Вест Петрол Маркет» — є компанія «ВОГ Кард», бенефіціари якої — це ті ж особи, Степан Івахів, Сергій Лагур, Роман і Софія Єремєєви.

Що стосується вимог до «ВОГ Рітейл»з боку «Фінансової компанії Фінанс Юніон С» на 1,1 млрд. грн, то спочатку кредитором виступав Укрсоцбанк. У 2019 права кредитної вимоги перекупив Альфа-Банк. Надалі він переуступив його для «Фінансової компанії «Фінмарк», яка своєю чергою переуступила його вже «Фінансової компанії Фінанс Юніон С». Також ця компанія в 2020 році викупила кредитні вимоги Сбербанку Росії до «ВОГ Рітейл» у компанії «Фастлайн Капітал».

Засновником «Фінансової компанії Фінанс Юніон С» зазначене підприємство «Дукат Лайн Інвест», кінцевим бенефіціаром якої значиться Андрій Івченко.

Ще у квітні 2019 року господарський суд Волинської області за позовом Альфа-Банку постановив стягнути з компаній «Вест Ойл Груп», «ВОГ Трейдинг», «ВОГ Рітейл» 7,8 млн. доларів і 76,8 млн. грн. заборгованості по кредиту. Заяву про забезпечення позову Альфа-Банк аргументував «значною заборгованістю» відповідачів перед банками, а також тим, що вони «знаходяться у важкому фінансовому стані».

У червні 2019 Північно-західний апеляційний господарський суд зняв арешт з рухомого і нерухомого майна «Вест Ойл Груп» (WOG), яке було заарештовано за позовом Альфа-Банку.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *