Для реконструкції учбово-лабораторного корпусу Луцького національно технічного університету двічі намагалися знайти підрядника.
До результатів тендеру, у якому перемогло місцеве підприємство «Зевс-Гарант», висловило претензії Бюро економічної безпеки, тому вишу довелося скасувати закупівлю. Втім, за підсумками повторних торгів підряд на 65,6 мільйона гривень отримала та ж фірма. Інформація про тендер розміщена в системі державних закупівель «Prozorro», - пише «
Про скасування підозрілого тендеру на реконструкцію освітнього закладу на Волині Бюро економічної безпеки повідомило 28 листопада цього року.
Як розповіли в теруправлінні БЕБ в області, йдеться про один із луцьких університетів. Проаналізувавши закупівлі волинських вишів, журналісти виявили скасований тендер ЛНТУ на реконструкцію учбово-лабораторного корпусу №2 з пристосуванням у платформу цифрового розвитку «Digital Innovation Space». За підсумками цих торгів підряд на 68 мільйонів гривень мав би дістатися єдиному учаснику закупівлі – приватному підприємству «Зевс-Гарант».
На сайті БЕБ вказали, що пропозиція фірми-переможця торгів не відповідала тендерним вимогам, крім того учасник не мав кваліфікованих працівників, які змогли б надати потрібні послуги. Фахівці бюро стверджують, що такі результати тендеру могли спричинити приховані витрати державних коштів на залучення додаткового персоналу. Правоохоронці направили лист до вишу та рекомендували перевірити тендер.
6 листопада ЛНТУ повідомив про скасування закупівлі із формулюванням: «через неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель».
І того ж дня університет оголосив новий тендер. Цього разу за підряд змагалися вже два учасники: товариство з обмеженою відповідальністю «Вельт капітал» із Львівщини з ціною 68 мільйонів та приватне підприємство «Зевс-Гарант» з переможною ставкою 65,6 мільйона гривень. 29 листопада замовник опублікував повідомлення про намір укласти договір.
Тендерна документація передбачає масштабну перебудову приміщення зі зведенням нових стін та перегородок, монтажем нової покрівлі, прокладанням підлоги, заміною вікон та дверей, оновленням систем опалення, електро- та водопостачання, каналізації та іншим.
Якщо за результатами тендеру сторони підпишуть договір, то ці всі роботи виконуватиме луцьке підприємство «Зевс-Гарант», яке торік мало 15 тисяч гривень збитку й загалом отримало лише 80 тисяч гривень доходу. Згідно з даними фінансової звітності на «Opendatabot», у 2023-му ця фірма мала лише одного найманого працівника.
Будівельне підприємство «Зевс-Гарант» на ринку понад 15 років. Нині його очолює Руслан Освінціцький. Власниця – лучанка Тетяна Мостюк. Вона також володіє фірмами «Одідо» та «Кофіко», а ще разом із колишнім міліціонером Миколою Фенем є співвласницею приватного підприємства «Люкс-транс Луцьк».
У довідці про працівників, поданій на тендер, компанія вказала 30 співробітників. Сім з них оформлені впродовж 2024 року (шестеро – у вересні), а 23 – за цивільно-правовими договорами впродовж березня-жовтня 2024 року. У довідці про наявність обладнання підприємство серед власного вказало здебільшого лише будівельні інструменти. Важку техніку орендуватимуть в ТОВ «Ковельське ШБУ №63», ПП «Оптимальний варіант» та ФОП Судніциної Ольги Іванівни.
Коментарів немає
Залишити коментар