При замовленні засобу радіолокаційної боротьби (РЕБ) для військових луцькі посадовці на тендері невиправдано відхилили дешевшу на понад 100 тисяч гривень пропозицію.
Державна аудиторська служба вказала на порушення, однак посадовці Луцької міської ради не погодилися і звернулися в суд. Феміда підтвердила висновки аудиторів. Відповідне рішення 9-го січня 2025 року виніс Волинський окружний адміністративний суд, - пише «
9 серпня 2024 року виконавчий комітет Луцької міськради оголосив про пошук постачальника портативного засобу протидії безпілотникам Квертус (AD Kraken counter FPV F4 M50) або аналога з тим, щоб передати його військовим. Очікувана вартість становила пів мільйона гривень.
Товар запропонували три фірми. За результатами аукціону, який відбувся 19 серпня, найвигіднішу ціну запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «Мінвік» – 379,5 тисяч гривень. Фірма запропонувала антидронову систему «Sky protect». ТОВ «Інститут гігієни, екології та санітарії» запропонувало засіб протидії безпілотникам за 380 тисяч гривень. А ТОВ «Квертус» запропонувало свій товар найдорожче – за 481,2 тисячі гривень.
27 серпня виконком ухвалив рішення про відхилення пропозиції ТОВ «Мінвік» через виявлені невідповідності, а 29 серпня через невідповідності відхилили і пропозицію ТОВ «Інститут гігієни, екології та санітарії». 5-го вересня договір про постачання РЕБа підписали з ТОВ «Квертус».
В управлінні Західного офісу Держаудитслужби в таких діях побачили порушення – 23 вересня ухвалили рішення про початок перевірки закупівлі і у підсумку заявили, що порушення таки було.
Згідно з висновком аудиторів від 7 жовтня луцькі посадовці безпідставно відхилили пропозицію ТОВ «Мінвік», посилаючись на невідповідність у технічних характеристиках запропонованого ними обладнання. Як оцінили аудитори, характеристики приладу цієї фірми входять у межі визначених виконкомом вимог, хоча й містять суперечливу інформацію.
«У технічних умовах, наданих в складі тендерної пропозиції ТОВ «Мінвік», зазначено технічні характеристики: «вага приладу не більше 50 кг, споживана потужність не більше 900 Вт», тобто в межах визначених замовником технічних характеристик до приладу, а саме: «… 4. Потужність споживання виробу – не перевищує 1800 Вт. 5. Вага комплекту – до 70 кг. …», – зазначили у висновку.
Виконкому Луцької міськради як замовнику аудитори поставили у вину те, що він не розмістив в електронній системі для «Мінвіка» повідомлення з вимогою усунути невідповідності, натомість одразу вирішив відхилити його тендерну пропозицію.
Держаудитслужба не стала домагатися скасування цієї закупівлі, але зобов’язала виконком здійснити заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому. Зокрема, притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, які допустили порушення, а також провести економічні навчання та роз’яснювальну роботу. Крім того, протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку луцькі посадовці мали оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію, що свідчить, що вони такі заходи вжили.
Але виконавчий комітет Луцької міськради не погодився із висновком і вирішив через суд визнати його протиправним та скасувати. Серед іншого, посадовці зазначають, що ані у висновку, ані в наказі аудитори не зазначили, яке ж конкретно порушення вони виявили. Також звертають увагу, що технічні умови і їх відповідність вимогам для них на цьому тендері були пріоритетом.
Ухвалою від 4 листопада Волинський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у цій справі. Суддя Віктор Мачульський встановив, що обладнання, яке запропонувало ТОВ «Мінвік», дійсно відповідає вимогам замовника. Водночас він звернув увагу на інше: якщо замовник мав на увазі інші вимоги до технічних характеристик РЕБа, аніж ті, які запропонувала відхилена фірма, то мав чітко усе написати.
«Суд погоджується з доводами відповідача, що у Додатку 4 до тендерної документації Замовника «Технічна специфікація» ним не було зазначено «4. Потужність споживання Виробу – 1800 Вт і більше. 5. Вага комплекту – 70 кг, і більше». Отже, в Технічних умовах, наданих в складі тендерної пропозиції ТОВ «Мінвік», вказано технічні характеристики: «вага приладу не більше 50 кг, споживана потужність не більше 900 Вт», тобто в межах визначених Замовником технічних характеристик до приладу».
Суд дійшов висновку, що оспорюваний представниками луцької влади висновок контролюючого органу є обґрунтованим та прийнятий правомірно і підстав його скасовувати немає.
Власником київського ТОВ «Квертус» є Андрій Знайченко, а керівником – Ярослав Філімонов. За час існування з 2017 року фірма отримала замовлень на 539,8 мільйона гривень. Вона – виробник засобів протидії дронам. Продукція компанії має державну сертифікацію, кодифікацію NATO і контракти з Міністерством оборони України.
Директором і власником одеського ТОВ «Мінвік» є Дмитро Псарюк. За даними аналітичної системи YouControl, фірму у жовтні 2023 року створив Віктор Міняйло. І спочатку вона була зареєстрована у Харкові. Сума бюджетних договорів, які отримало ТОВ «Мінвік» з початку створення, – 401,7 мільйона гривень.
Коментарів немає
Залишити коментар