Литва посилила санкції на транзит товарів до Калінінградської області

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Литва посилила санкції на транзит товарів до Калінінградської області
image
Оля Коновалова / 11.07.2022 / 0 Коментарів

В рамках четвертого пакета санкцій ЄС проти російської федерації Литва розширила обмеження на транзит алкогольної продукції та промислових хімікатів на основі спирту до калінінградської області.

Також до списку потрапили деревина та цемент.

Обмеження торкнеться і транзиту до Калінінграда, хоча раніше вважалося, що у новому роз’ясненні щодо застосування санкцій від Єврокомісії можуть бути винятки.

Міністерство закордонних справ Литви наголосило, що наземний транзит між Калінінградською областю та іншими частинами російської федерації не зупинено та не заблоковано.

“Транзит пасажирів та вантажів, які не підпали під санкції ЄС, триває. Литва не вводила жодних односторонніх, індивідуальних чи додаткових обмежень на цей транзит”, – пояснили у відомстві.

Раніше Литва обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області на підставі санкцій ЄС.

Контекст

18 червня губернатор Калінінградської області росії Антон Аліханов заявив, що Литва припинила пропускати через свою територію транзитні потяги з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу. У раді федерації заявили, що у росії будуть “розв’язані руки для вирішення питання будь-якими способами”, якщо ЄС не виправить ситуацію з “блокадою Калінінграда”.

Речник кремля Дмитро Пєсков назвав ситуацію “безпрецедентною” і рішення – “незаконним”.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *