Литва запроваджує надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Литва запроваджує надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю
image
Оля Коновалова / 09.11.2021 / 0 Коментарів

Литовський уряд пропонує Сейму Литви на місяць запровадити надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю. Проект НС буде розглянуто сьогодні ж і, ймовірно, запроваджено опівночі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення LRT.

«Спостерігаючи за цією ситуацію та ці загрози, які створюються білоруським режимом шляхом організації подібних координованих речей на кордоні Польщі, і усвідомлюючи, що такі загрози можуть виникнути й у нас… ми зробимо та робимо все, щоб наші кордони були захищені. Ми змушені реагувати та посилювати охорону нашого кордону», – заявила на онлайн засіданні уряду міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте.

На територіях, де буде запроваджено надзвичайний стан, обмежать пересування транспортних засобів. Також мігрантів позбавлять права на листування, телефонні розмови, за винятком можливості звернення до державних відомств та установ.

Силові структури отримають повноваження для перевірки транспортних засобів та осіб, їхніх речей для виявлення та вилучення зброї, що незаконно зберігається, набоїв, вибухових та інших небезпечних речовин, затримувати порушників закону.

Під час надзвичайного режиму можна буде використати кошти держрезерву країни, щоб усунути загрозу громадському спокою, що виникає через наплив мігрантів.

Уточнюється, що після обіду підготовлена ​​урядом пропозиція щодо запровадження надзвичайного стану разом із прем'єром Ігрідою Шимоніте обговорить президент Литви Гітанас Науседа.

Згідно з підготовленим проєктом, який має бути внесено до Сейму сьогодні ж, надзвичайний стан набере чинності опівночі на 10 листопада. Він застосовуватиметься на всій ділянці кордону поблизу державного кордону Литовської Республіки з Республікою Білорусь та на глибину 5 кілометрів від кордону держави.

Режим НС також поширюватиметься на поселення іноземців (на території Центру реєстрації іноземців у Пабраді, Медінінкаї та Кібартаї, в Центрі прийому біженців у Руклі та в навколишній місцевості, а також у таборі біженців Наужинінкай).

Якщо Сейм схвалить проект, надзвичайний стан триватиме місяць.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок білоруські силовики привезли до литовського кордону на військових машинах близько 500 нелегалів та провели їхній інструктаж. За даними ЗМІ, серед прибулих – чоловіки та жінки різного віку, діти (наймолодшому лише 5 місяців) та люди похилого віку. Нелегальні мігранти вночі отаборилися на білоруській стороні біля литовського кордону.

Напередодні міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс через погіршення ситуації на кордоні Європейського союзу (ЄС) та Білорусі закликав посилити санкції щодо мінського режиму, зокрема, включити до списку санкційних об'єктів аеропорти Білорусі.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Литвою, Польщею, Латвією триває із серпня. Три країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них, як країн ЄС.

За сприяння мінського режиму 8 листопада біля кордону з Польщею зібралося близько 3-4 тисяч мігрантів із півдня, які хочуть нелегально потрапити до країни з території Білорусі.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *