Луцькі депутати категорично проти росту тарифів на газ та світло

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Луцькі депутати категорично проти росту тарифів на газ та світло
image
Оля Коновалова / 06.08.2021 / 0 Коментарів

Луцькі депутати звернулись до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України із вимогою не допустити ріст цін на газ та електроенергію. Це, на думку обранців Луцької громади, призведе до катастрофічного погіршення рівня життя громадян України.

Як зазначив мер Луцька Ігор Поліщук під час засідання позачергової сесії Луцькради у п’ятницю, 6 серпня, нещодавно НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) дозволила підвищити вартість електроенергії на 60%.

«Нещодавно було засідання РНБО, на якому було озвучено, що підвищення тарифів для населення не буде, але це не правда, тому що вартість електроенергії є складовою ціноутворення будь-якого тарифу, починаючи від випікання хліба та перевезення пасажирів до виробництва паливних матеріалів. Тому це зростання на 2-4 гривні за кіловат однозначно призведе до зростання вартості на товари, роботи і послуги».

Ігор Поліщук додав, що це негативно вплине і на витрати з міського бюджету. Мовляв, замість того, щоб ремонтувати дороги, школи, двори – міськраді доведеться виділяти додаткові кошти на погашення заборгованості, а ділки, які на цьому заробляють будуть і надалі збільшувати свій прибуток.

«Наближається 30-та річниця Незалежності України і мені здається, що влада готує неприємні подарунки для українців – підвищення вартості газу і електроенергії. Люди просто перестануть платити і буде зірваний опалювальний сезон», - резюмував міський голова.

Тарас Шкітер з фракції Громадянський Рух «Свідомі» запропонував представникам Луцькради та депутатам брати участь у засіданнях Кабміну і на рівні центральної влади відстоювати права українців та виступати на захист лучан.

Депутатка Алла Доманська з фракції «Європейська Солідарність» наголосила на тому, що треба знаходити шляхи виходу з ситуацій на місцях.

«Тарифи все одно будуть рости, але нам треба шукати шляхи на місцях, щоб допомогти людям нормально жити в цих умовах».

Роман Бондарук зазначив, що фракція «Слуга народу»буде підтримувати це звернення, однак потрібно зважати і на «іншу сторону медалі» - на тепломодернізацію луцьких багатоповерхівок.

«Сьогодні наші будинки утричі, а то й в чотири рази більше споживають енергоносіїв, ніж у Польщі. Є механізми та інструменти зменшення споживання газу і цьому питанню треба приділити велику увагу».

Вікторія Майборода з фракції «За Майбутнє» наголосила на тому, що останній рік кількість отримувачів субсидій серед лучан виросла удвічі.

Це, на її думку, означає, що лучанам важче сплачувати за комунальні послуги.

Колега депутатки по фракції Євгеній Ткачук висловився з позиції підприємця.

«Маючи в Україні родовища газу і власні електростанції - чому у нас такі тарифи? І друге питання – уявіть, що буде, коли всі перейдуть на твердопаливні котли. Буде суцільний смог! Яка тоді буде екологія?».

Зрештою, обранці громади одноголосно підтримали звернення до представників центральної влади та вирішили запропонувати міським радам усіх обласних центрів звернутись з аналогічною пропозицією

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *