Луцький школяр, якого підозрюють у катуванні кошеняти, може уникнути відповідальності

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Луцький школяр, якого підозрюють у катуванні кошеняти, може уникнути відповідальності
image
Оля Коновалова / 08.09.2021 / 0 Коментарів

Чи відповідатиме малолітній лучанин за знущання з кошеняти наразі не відомо.

Днями Луцьк сколихнула жахлива новина про те, що в одному з дворів на вул. Соборності люди знайшли тіло закатованого кошеняти.

Жителі будинку одразу вказали, що причетним до цього інциденту може бути місцевий 9-річний хлопчик.

За інсайдерською інформацією – це учень НВК №10.

Як зазначила у коментарі Інсайдер Медіа лучанка Надія Красовська люди не повинні миритись із жорстокістю у відношенні до тварин.

«Люди не сприймають таку жорстокість з боку дитини. І так не має бути. Якщо суспільству буде байдуже, то фактично ми мовчки будемо сприяти подальшому вихованню жорстокості серед дітей і вихованню майбутніх злочинців. Адже все починається з тварини, а завершується людськими жертвами».

За словами жінки, зоозахисники постійно намагаються достукатись до поліції з проханням розслідувати злочини щодо тварин, адже в Україні є закон, який передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

«Я була присутня під час приїзду поліції та слідчо-оперативної групи. Поліцейські не хотіли забирати труп тваринки на розтин і нам довелось поставити їх до відома, що ми будемо писати скаргу».

Надія Красовська каже  зоозахисники наполягали на тому, аби випадок з кошеням правоохоронці кваліфікували саме як жорстоке поводження з тваринами, за що передбачена кримінальна відповідальність.

«Спочатку заява була написана з трактуванням «провести профілактичну бесіду з батьками». Ми наполягали, що заява має бути переписана з трактуванням про внесення відомостей в ЄРДР за ст. 299 ККУ. Нас поліція переконувала, що оскільки хлопчик малолітній (9 років), то йому не загрожує відповідальність, а тому і немає резону писати в заяві, що відповідальність має бути за статтею кримінального кодексу.

Ми проконсультувались і нам повідомили, що заяву необхідно писати саме за ст. 299 ККУ, адже є труп тварини. А вже далі правоохоронці мають встановити всі обставини і вирішити, чи перекваліфіковувати злочин. І тоді, оскільки дитина малолітня, то покарання понесуть вже батьки», - зазначила Надія Красовська.

Вона припускає, що до знущань з кошеняти може бути причетним не лише цей хлопчик.

«Дуже важливо, як і у розслідуванні злочинів проти людини, вчасно і за гарячими слідами зібрати всі докази, знайти та покарати винних.

Є нюанси, які не всі люди знають і дуже сумно, що поліція намагається применшити відповідальність людей за такі злочини і не сприяє нормальному розслідуванню таких випадків та притягненню винних до покарання. Адже це все живі творіння і всі вони відчувають біль та муки».

У поліції журналістам Інсайдер Медіа зазначили, що правоохоронці ще проводять перевірку. Відповідно до статті 299 ККУ жорстоке поводження з тваринами карається арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

***

У липні в Україні прийняли законопроєкт спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів по відношенню до тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу, що регламентують гуманне ставлення до цілого ряду груп сільськогосподарських тварин, захист тварин, які використовуються для експериментів та інших наукових цілей, захист тварин під час перевезення (транспортування) тощо.

Проєктом N°2351 передбачається:

- посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами;

- кримінальна відповідальність з 14 років та адміністративна відповідальність з 16 років за жорстоке поводження з тваринами;

- усунення колізії у законодавстві та криміналізація жорстокого поводження з тваринами, що заподіяло тілесні ушкодження, але не завдало каліцтво (зараз відповідальність за ст. 299 КК України настає тільки, якщо тварині завдано каліцтво або її вбито);

- криміналізація насильницьких дій стосовно тварин, спрямованих на задоволення статевої пристрасті;

- криміналізація пропаганди жорстокого поводження з тваринами (з 2017 року була лише адміністративна відповідальність, а до 2017 її взагалі не було);

- заборона виробництва фуа-гра;

- додаткові вимоги щодо поводження з сільськогосподарськими тваринами, які зараз є найменш захищеною категорією тварин;

Законопроєкт 2351 забороняє:

- евтаназію безпритульних тварин, як методу регулювання чисельності;

- умертвіння новонародженого приплоду тварин;

- комерційне фотографування з тваринами;

- жебракування з тваринами;

- дарувати тварини як призи, нагороди чи премії, що періодично практикується зараз навіть мережами супермаркетів;

- залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;

- замуровування тварин у підвальних приміщеннях;

- утримання в ресторанах, готелях, нічних клубах, інших непристосованих місцях ведмедів, тигрів, інших хижих тварин тощо;

- знищення рідкісних видів тварин і рослин.

Водночас у Туреччині жінці загрожує 10 з половиною років в’язниці за вбивство вуличних собак. Туркеня може бути першою особою, якій присудять тривалий термін ув'язнення відповідно до нового закону про захист тварин, який нещодавно прийняли в Туреччині.

Жінку звинувачують у вбивстві тварин. У її дворі знайшли тіла 11 собак, а також 7 живих собак, яких вона утримувала в поганих умовах. Обвинувальний акт, прийнятий місцевим судом у столиці Анкари, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років і шести місяців відповідно до нового закону країни.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *