Земельну ділянку площею 0,31 гектара депутати Луцькради вирішили продати товариству з обмеженою відповідальністю «Праймсервіс-Плюс».
Нюанс в тому, що обранці закрили очі на те, що цю фірму Антимонопольний комітет викрив на змові, пов’язаній саме з цією землею, й додав до так званого чорного списку. Рішення про продаж землі ухвалили під час засідання 73-ї сесії міськради 26 березня, - пише «
ТОВ «Праймсервіс-Плюс» дозволили викупити понад 30 сотих землі, що на вулиці Лідавській, 30 у Луцьку, оскільки за цією адресою фірма має нерухомість, яку придбала ще наприкінці 2021 року за 5,6 мільйона гривень з аукціону. Це ремонтні бокси, автозаправна станція та адмінбудинок.
Купівлю нерухомості на Лідавській супроводжував скандал, оскільки «Праймсервіс-Плюс» під час аукціону змовилася з іншою фірмою – «Інновабуд-Плюс». Початкова ціна лота становила 4 мільйони 588 тисяч гривень. Пропозиції компаній-учасниць різнились між собою на 11 тисяч гривень. Обидві фірми збільшили їх у першому раунді і до кінця аукціону більше не торгувалися. Врешті їхня змова вилізла, як шило з мішка: 2022-го Західне міжобласне відділення АМКУ почало розгляд справи за ознаками антиконкурентних узгоджених дій цих підприємств і довело, що їхні дії узгоджені. До речі, обидві згадані компанії пов’язані з луцьким підприємцем, ексдепутатом Луцької міської ради Сергієм Булою.
У 2023 році Антимонопольний комітет оштрафував обидвох за змову на 68 тисяч гривень та вніс до так званого чорного списку. А це означає, що найближчі три роки для обох фірм горить червоне світло на тендерах бюджетних закладів і установ. Логічно, що й Луцька міська рада як орган місцевого самоврядування мала би звернути на цей факт увагу, хоча би декларативним чином. Однак на сесії про це промовчали й поводилися так, наче мати справу з фірмою з чорного списку АМКУ – нормальний стан речей.
У підсумку Луцька міська рада вирішила продати ділянку шляхом викупу із призначенням «для розміщення та експлуатації будівель і споруд автотранспорту та дорожнього господарства». Обійшлася ця земля підприємству в 1,757 мільйона гривень. Крім того, «Праймсервіс-Плюс» має компенсувати відновну вартість зелених насаджень. Згідно з рішенням профільної комісії міськради, ця сума становить майже 8,5 тисяч гривень. Фірму зобов’язали також забезпечити збереження інженерних мереж та комунікацій на земельній ділянці, а також вільний до них доступ організацій, які їх експлуатують.
ТОВ «Праймсервіс-Плюс» створене в Луцьку у березні 2019 року й здійснює операції з нерухомістю. Його керівником і одним з бенефіціарів є Олег Корець із Луцького району. За даними аналітичної системи YouControl, засновниками фірми є підприємець, ексдепутат Луцької міської ради Сергій Була та товариство з обмеженою відповідальністю «Західбізнесінвест». На момент участі в аукціоні прізвище Були ще не фігурувало в документах підприємства. Зате на момент проведення аукціону у 2021 році співвласницею іншої компанії ТОВ «Інновабуд-Плюс» була мама бізнесмена Світлана Була.
Коментарів немає
Залишити коментар