Мер Луцька і депутати більшості ігнорують громаду, – заява активістів

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Мер Луцька і депутати більшості ігнорують громаду, – заява активістів
image
Оля Коновалова / 25.05.2022 / 0 Коментарів

Заява ініціативної групи з дерусифікації Волині:

«Після сесії Луцької міської ради, яка відбулася 25 травня, з прикрістю мусимо констатувати: Луцька міська рада не дослухалася до наших ініціатив і далі не здійснює практичних кроків, які б пришвидшили дерусифікацію Луцька.

Пояснимо, чому.

1. Ми вимагали увести нових членів у Комісію з впорядкування назв вулиць, щоб активізувати її діяльність та посилити вплив громади на її роботу. Натомість рада не включила жодну з запропонованих осіб (журналісти, політологи, викладачі) – попри те, що одна з постійних комісій ради ОДНОГОЛОСНО підтримала нашу логічно обґрунтовану вимогу. І тепер у Комісію з перейменування входять ТІЛЬКИ чиновники й депутати Луцької міської ради.

2. Ми вимагали не виключати з Комісії представницю Інституту національної пам’яті, заступника голови Волинської регіональної комісії з реабілітації при ОДА Лесю Бондарук, яка є однією з найактивніших учасниць усіх процесів зі змін назв вулиць міста.

Натомість рада затвердила новий склад Комісії, куди не входить Бондарук. Тепер маємо парадоксальну ситуацію — пані Леся входить у склад аналогічних комісій в інших громадах, наприклад, у Рівному, в якому дерусифікація триває швидко і без вагань, але позбавлена права участі у процесах дерусифікації у своєму рідному місті.

3. Ми пропонували не ускладнювати процес дерусифікації створенням робочої групи, яка б готувала пропозиції для Комісії, бо знали про сумнівний досвід попередньої роботи такої комісії.

Система, коли робоча група пропонує рішення, Комісія розглядає і затверджує і подає на розгляд сесії — це зайва надбудова. Саме такий варіант сьогодні узаконили депутати.

При цьому склад робочої групи, утвореної міським головою, – більш ніж сумнівний з точки зору ефективності та прозорості роботи. У ній із 11 членів - 5 працівники мерії профільних структур, троє інших, які працюють за згодою, — це декан географічного факультету, історик та архівіст. При цьому інший історик, журналіст і директор музею уже відмовилися працювати у групі, залишилося восьмеро.

Тобто, в усій громіздкій структурі дерусифікації (Робоча група і Комісія - 17 осіб) є тільки 1 (один) історик, 1 (один) архівіст, а ще 1 (один) краєзнавець, який очолює профільний відділ мерії. Не применшуючи повноважень і здібностей решти, але тільки троє із 17 осіб можуть фахово пропонувати, наприклад, нові назви кцпських чи кцпізованих вулиць.

4. «Вишенька на торті»: міська рада на сесії 25 травня не відважилася навіть на те, щоб перейменувати Комісію з впорядкування назв вулиць міста на Комісію з дерусифікації. Водночас частина депутатів героїчно проголосувала за політичне звернення щодо Медведчука та Порошенка.

Ми два місяці «оббивали пороги» мерії з єдиною метою: пришвидшити дерусифікацію громадського простору міста і залучити до цього процесу активних і компетентних лучан. Не вийшло.

Луцька міська рада виявилася не готовою працювати відкрито і слухати активну громадськість у справі дерусифікації міста.

Що є причиною цього – потаємна любов до світлого комуністичного минулого, містечкові «наполеонівські» амбіції в стилі «нам тут ніхто не указ», банальна некомпетентність чи прикра помилка – нехай вирішує кожен.

Ми також вдячні тим депутатам, а подекуди — цілим фракціям Луцької міськради, які підтримували нас, а часто, під час зустрічей, пропонували власні ідеї та висловлювали зауваження.

Більшість у міськради та мер взяли відповідальність на себе у позбавленні нашої громади слідів імперського минулого. Ми щиро зичимо їм завзяття та здорового глузду у цій роботі, пильно стежитимемо за нею. Наша ініціативна група не погоджується з тим темпом дерусифікації, який демонструє влада міста.

Від початку активних воєнних дій за понад як 3 місяці фактично не зроблено НІЧОГО. Рішення щодо декомунізації Меморіалу чи перейменування 5 комуністичних вулиць були прийняті лише після наших «поштовхів» та нагадувань, до цього ці питання не були актуальні нікому».

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *