На Світязі облаштують «Волинські Мальдіви»? ФОТО

image
Оля Коновалова / 09.06.2021 / 0 Коментарів

До адміністрації Шацького національного природного парку звернулися інвестори з пропозицією збудувати та облаштувати сучасні відпочинкові зони.

Про це інформують на сторінці Шацького НПП у facebook.

Йдеться про зону відпочинку безпосередньо на акваторії озера Світязь неподалік від берега. Тут хочуть облаштувати 10 екологічних дерев’яних будиночків розміром 5х5 м з терасою. Будинки будуть встановлені на дерев’яних сваях або геошурупах.

Волинські Мальдіви

Волинські Мальдіви

Волинські Мальдіви

Волинські Мальдіви

Облаштування ще одного рекреаційного пункту передбачає будівництво будинків коконоподібної форми із затишними номерами та зоною для відпочинку, а також благоустрій території поблизу. Він буде знаходитись у Мельниківському лісництві на території, площею 0,9 га.

Будинки-кокони

У коментарі Інсайдер Медіа директорка Шацького НПП Марія Христецька розповіла, що обидва інвестори з Волині.

«Вони до нас звернулися ще на початку року, але ми думали, як цю пропозицію втілити в життя, аби не мати супротиву громади. Ми ретельно вивчили, чи не будуть проєкти нести негативний вплив на навколишнє середовище.

Ми прийняли рішення спочатку побачити, як відреагує громадськість на ці проєкти. Поки що все на стадії бізнес-ідеї. Якщо оцінка громадськості буде позитивною, то реалізовувати обидва проєкти почнуть наступного року», - зазначила Марія Христецька.

Вартість «Волинських Мальдів» складе 800 тисяч доларів, а будинків-коконів – близько пів мільйона доларів. Будинки-кокони унікальні тим, що вони будуть накриті очеретом, незвичної форми. Вони будуть двоповерхові і тільки з екологічних матеріалів.

Будинки-кокони

Будинки-кокони

Будинки-кокони

«Про ці проєкти ми вже оголосили на сесії Шацької сільської ради. Для мене головне, щоб гарне позитивне сприйняття було у населення. Нас дуже критикували, коли ми будували центральний пляж. Люди боялись, що скрізь поставлять паркани, а території приватизують. Але ми знайшли компроміс і сьогодні маємо гарну співпрацю з нашою громадою. Про ці ініціативи ми отримували поки лише позитивні відгуки», - резюмувала Марія Христецька.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *