На Волині «ковідних» хворих прийматимуть лише 3 лікарні

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині «ковідних» хворих прийматимуть лише 3 лікарні
image
/ 27.05.2021 / 0 Коментарів

Комісія Національної служби здоров'я вчора затвердила перелік лікарень, що увійдуть до нового, так званого «ковідного пакету». До першої хвилі потрапило лише 3 волинські медустанови.

Про це доповіла заступниця голови Волинської ОДА Людмила Тимощук під час сесії Волинської обласної ради.

Сьогодні першим питанням порядку денного депутати розглядали звіт т.в.о. начальника управління охорони здоров'я Волині Романа Рудокваса про виконання у 2020 році Програми фінансової підтримки та розвитку медустанов, які перебувають у комунальній власності.

«Обсяг фінансування закладів за 2020 рік становив 372 мільйони гривень. З обласного бюджету на фінансування цих закладів було виділено 115 мільйонів 600 гривень. Це становить 31% від потреби», - відзвітував  тимчасово головний медик Волині перед депутатами.

Попри те, що Роман Рудоквас призначений на посаду очільника управління зовсім нещодавно, депутати закидали його питаннями та навіть висловлювали певні претензії щодо діяльності медустанов. Зрештою, вони не підтримали його звіт – «ЗА» проголосувало лише 18 обранців.

Одразу ж після шквалу питань, аби внести деякі роз'яснення вийшла заступнця голови Волинської ОДА Людмила Тимощук. Вона повідомила, що вчора разом з Романом Рудоквасом взяла участь у засіданні комісії МОЗ щодо оптимізації ковідних лікарень. Вона розповіла, що за новими розрахунками НСЗУ  на 300 000 населення залишається лише одна «ковідна» лікарня першої хвилі. Це ті лікарні, які будуть приймати на лікування хворих на COVID-19.

«В нас лишаєть 3 лікарні на область. Ми домоглися включити Волинську обласну лікарню, «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» і Волинську інфекційну лікарню. Волинська обласна і Луцька міська взагалі були не включені в «ковідний» пакет. Але ми домоглися включити Луцьку міську лікарню в перелік другої хвилі. Туди відноситься Іваничівська, Камінь-Каширська, Володимир-Волинська, Маневицька, Ратнівська, Любомльська – загалом 7 лікарень. Ківерцівська увійшла в третю хвилю. Всі решта лікарень, які не увійшли – це є чисті лікарні, які взагалі не будуть приймати коронавірусних пацієнтів», - повідомила Людмила Тимощук.

За словами заступниці голови Волинської ОДА, що на такі рішення у Міністерстві охорони здоров'я наважились у зв'язку зі зниженням рівня захворюваності на COVID-19.

«По великому рахунку, це фактично нічого майже не змінює, тому що надання допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією буде відбуватись і надалі. Інфекція ніде не ділась, але ми бачимо зниження кількості захворюваності. Готовність лікарень до надання допомоги має бути і ми визначили ці 3 медустанови. Ми наполягали на Камінь-Каширській районні лікарні і Луцькій міській, але нас не почули», - повідомила у коментарі виданню «Інсайдер Медіа» Людмила Тимощук.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *