На Волині обговорили, як розвивати землі Полісся

image
Оля Коновалова / 09.07.2021 / 0 Коментарів

У четвер, 8 липня, відбулась зустріч голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка з народними депутатами з Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександром Гайду, Артемом Чорноморовим та Артемом Нагаєвським та народним депутатом Валерієм Стернійчуком. Про це на своїй facebook-сторінці повідомив Юрій Погуляйко.

Під час зустрічі проаналізували проблеми поліського регіону.

Малородючі землі Полісся, що зосереджені в північно-східній частині області характеризуються болотистою місцевістю, лісистістю та чагарниками. Для ефективного господарювання, на цих землях була збудована система меліоративних каналів, які дозволяли контролювати рівень вологи в ґрунті. Проте цю систему спорудили ще за радянських часів тому подекуди вона потребує відновлення. Поліські землі малопривабливі для агровиробників, а тому частина з них почала заростати самосівами та чагарниками.

Учасники зустрічі обговорили необхідність ініціювати прийняття Закону України «Про статус поліських територій України»:

• для стимулювання розвитку агропромислового виробництва законодавчо затвердити виділення коштів із Державного бюджету України на підтримку виробництва продукції рослинництва, враховуючи ґрунтово-кліматичні умови поліських територій, у співвідношенні 1: 2 (Лісостеп-Полісся);

• для поліпшення родючості ґрунтів законодавчо затвердити державну програму прямих виплат сільськогосподарським підприємствам, що здійснюють господарську діяльність на поліських територіях;

• внести зміни до порядку визначення поліських територій та додатково включити в перелік райони та сільські ради, які характеризуються складними кліматичними умовами;

• для укомплектування працівниками галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури запровадити надбавку до посадового окладу у розмірі 10 відсотків для працівників вказаних галузей, які працюють у населених пунктах поліських територій.

Також для напрацювання проєкту закону України «Про статус поліських територій України» необхідно створити міжрегіональну робочу групу у складі заступників голів обласних державних адміністрацій областей України, які належать до поліських територій (природно-сільськогосподарська зона Полісся охоплює північну частину України, а також частину західного регіону України).

За результатами обговорення народні депутати порадили, щоби з такими ініціативами також виступили й асоціації агровиробників Волині.

Окрім цього, враховуючи, що на Волині багато меліорованих земель, то представники області підтвердили також потребу у прийнятті законопроєкту № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Прийняття закону важливо для поліських територій Волині, де 340 тис. га – меліоровані осушені землі. Створення організацій водокористувачів сприятиме технологічній цілісності меліоративних систем. Пропонований законопроєкт створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *